Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez komolyan így működik?

Ez komolyan így működik?

Figyelt kérdés

És ha így, az csak nekem elborzasztó?


Ma belinkelték egy kérdéshez ezt a régebbi kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb.. Elolvastam és elborzadtam!!!


Komolyan csak arra kell a gyerekes nőknek az új pasi hogy pénz és péniszt adjon nekik, de mint férfi, apa, minta és nevelő nem funkcionálhat?


Meg amiket sokan leírtak, hogy nem kell a férfi pénze...akkor nem kell hazaadni?

És nem is kell a nevelt gyerekem tanulmányait fizetnem? Gondolom nem, ha már bele sem szólhatok abba, hogy hová megy majd tanulni.


És tényleg, még az öltözködését sem szabhatom meg a saját érdekében?


Vagy azt, hogy mikorra érjen haza?


A nevelő...azaz MOSTOHA szülő, csak egy pótlék, egy bolond, aki inkább háziszolga és szexjátékszer, de semmi több?


És tényleg csodálkoznak a nők, hogy gyerekkel kerülik őket a pasik, vagy max 3. 4. osztályú, elvált, lelakott palijaik lesznek, a NAGY ALFA CSŐDÖR SZERELEM után?



Rémísztő!!! :(



2020. ápr. 20. 16:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kellene reagálnom. Csak a helyzet feloldhatatlan belső ellentmondásokkal teli. Aki belemegy ilyen kapcsolatba, az kénytelen megoldhatatlan problémákkal szembesülni, azokkal élni, esetleg évtizedekig.

A fiam válást követően, több próbálkozás után összejött egy válófélben levő 3 gyerekes anyával. A fiamnak is van gyereke, így most már vagy 8 éve nevelnek együtt 4 kisfiút, akik egymással jól megvannak. A fiúk életük egyik felét másik szülőjükkel (apjukkal ill. anyjukkal) töltik és a jelen elrendezés szerint négyen csak minden második héten vannak együtt. A 3 "hozott" kisfiú imádja a saját apját, az unokám is szereti az anyját. A fiam elmondásából azonban világos, hogy a "nevelt" fiúk nem igazán szeretik őt ill. az élettársa sem saját gyerekeként viszonyul az unokámhoz. Azaz bizonyos fajta feszültség fennáll és eddig mindig mesze a robbanási szint alatt maradt. Valamilyen robbanás azonban biztosan be fog következni. A fiam viszonylag jól keres, de a "hozott" gyerekek apja (aki maga félig állami gondozott volt) a válást követően önállóan képtelen volt főiskolai diplomáját megszerezni, így tulajdonképpen végzettség nélkül van 40+ évesen. Ha ezek a "hozott" gyerekek tovább akarnak tanulni, akkor a fiam nyilván vállalja majd a tanulmányokkal kapcsolatos költségek jelentős részét, hogy a párkapcsolat maga ne robbanjon szét. Ezért viszont semmit nem kap majd cserébe érzelmileg sem. Én magam is kiváncsi vagyok, hogy ilyen körülmények között meddig lehet "harmonikusan" élni.

2020. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Akkor rémülj meg a saját általánosító észrevételedtől, amihez ezúton gratulálok!
2020. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést kellett volna először elolvasni. NEM fér bele a nevelő célzatú pofon, és ne szóljon bele olyan dologba amit a szülők engednek pl öltözködés terén. Mi az, hogy én engedem a szakadt farmert a saját gyerekemnek és te megtiltod? A gyereknek vannak szülei, ők nevelik. A továbbtanulásba pláne ne szóljon bele mert azt mindenki magának dönti el. Vannak a gyereknek szülei, majd ők finanszírozzák.


És mielőtt ezen felháborodnál, sok ilyen családban a férfi a gyerekes, ott is ezek a szabályok érvényesek. Nem az új asszony dolga nevelni a gyereket, ahogy nem az új férj vagy pár dolga.


Persze, mint egy háztartásban élő felnőtt ember, nyilván meghúzhatja és meg is kell húzza a saját határait. De ha gondja van, a gyerek szülőjével beszélje meg, ne adogasson nevelő célzatú pofont, ahogy a kérdező javasolja.


Ez a fajta belefolyás a dolgokba mindig felesleges problémákat generálnak. Persze, abból indulunk ki, hogy tud normálisan társat választani és a párja sosem hagyná, hogy a gyereke pofátlanul viselkedjen a partnerével. Tehát senki nem azt javasolja hogy menjél le kutyába, hanem hogy ne lépd át a hatásköröd. Amiket meg írsz, nevetséges ostobaság. Senki nem mondta, hogy egy bolond vagy és egy szexjátékszer. Ha annak érzed magad egy kapcsolatban, az a te hibád.


Ezért van az, hogy kisgyermekes anyaként csak gyermekes férfival ismerkednék. Gyermektelen sosem kéne, hiába udvarolnak, mert fogalmuk sincs, mit jelent a gyereknevelés és legalább egy apa megértené ezt,mert ő sem tolerálná, hogy beleszóljak a nevelési dolgaiba, ahogy én sem. Ha nem tudjuk egymást tisztelni és átlépjük a határokat, nem fog működni a kapcsolat.

2020. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
Mi közös kasszán vagyunk, van közös gyerkőc és nekem van sajátom. Őt én nevelem, a közöset ketten. Anyagilag mint írtam közös kasszán vagyunk így az én gyerekem is abból kap mindent, de a párom nem neveli, nem szól bele vele kapcsolatos kérdésekbe, bár a véleményét kikérem de én döntök. . A páromnak és nekem ezzel nincs problémánk, szóval aludj nyugodtan kérdező,ne rémüldözz.
2020. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#15-ös voltam.


Bocsi, nem ide akartam a fentit írni.

2020. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező amúgy te ilyen helyzetben vagy? Mert akkor fuss!
2020. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az a normális egy ilyen helyzetben, hogy az új pasi ne fizessen semmit a gyereknek, az a szülők dolga. Nyilván háztartásba, számlákba beszáll, ha összeköltöznek, de ennyi, a gyereknek ne fizessen semmilyen pluszt, tanulmányokat se. Az a vérszerinti anyaapa dolga. De egyúttal semmi beleszólása ne legyen abba, hogy hol tanul tovább az a gyerek, vagy hogy van kisminkelve, öltözve. Ez abszurd, konkrétan egy idegen az utcáról is megmondhatná ezzel az erővel.

Egy kérdés: miért akarod te ennyire nevelni más gyerekét? Vagy úgy gondolod, hogy tizen x évig megszokott valamit a gyerek és akkor te, Bélabácsi jössz és megmondod, hogy nem kislányom, azt a szoknyát nem veheted fel azzal a rúzzsal és 10-re itthon leszel! Nem érzed nevetségesnek? Egyetlen épeszű ember (se gyerek, se anya) nem tűrne el ilyesmit.

2020. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyum exe pont ilyen volt, mint a linkelt kérdésben. Egy őskövület, egyszer festettem ki a körmömet otthonra és kapásból leku rvázott, folyton hisztizett, hogy miért találkozom a barátaimmal heti 1x, amikor ők jöttek egyszerűen megalázott előttük.

Egy kamasz sokszor a szüleire sem hallgat, nem, hogy egy másik félre aki ott él velük. Keresi a stílusát, ne egy másik ember akarja megszabni, hogy mi tetszik neki. A pofon pedig igen, szakítással jár. Gyakran vigyázok a keresztlányomra,sokszor napokig nálam van, van, hogy nagyon hisztis, mégsem jut eszembe megütni, ilyet nem tehetsz egy gyerekkel, mindegy, hogy milyen, másképp is lehet nevelni.

Terelni lehet a gyereket, de megmondani, hogy mit vegyen fel, mit kezdjen az életével nem. Mindenki járja a maga útját, attól, hogy valakinek nem tetszik a suli, a szakma amit tanulni akar neki még lehet az az álma.

2020. ápr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

11-es, nagyon szépen kifejtetted, tetszik, ahogy írtad. Viszont amit írtál, abban a vége felé az fura, hogy szerinted teljesen evidens, hogy majd a fiad fogja fizetni a 3 "nevelt" gyerek taníttatásának nagy részét. És ahogy írod, különösebben nem szeretik a fiadat ezek a gyerekek, és így a fiad semmit sem kap cserébe, érzelmileg sem.

Mondjuk akkor mind a három hozott gyerek 5 évig jár egyetemre majd úgy, hogy annak nagy részét a fiad finanszírozza....hát....szerintem ez nem is elvárható, nem is természetes.

2020. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Mozaikosok válasza:

Szia! Szerintem senkinek sem könnyű megszoknia az új családi rendszert, ahová több helyről, más-más múlttal érkeztetek. Ahhoz, hogy kialakuljon egyfajta családfői tekintély, idő kell, bizalom, és ahhoz sok-sok munka és főleg türelem. Az anyagi kérdések sem egyszerűek, és ez abszolút a két felnőtt megegyezésén kell alapuljon, és azon, hogy kinek milyen kondíciói vannak. De a pénz nem lehet a nevelés eszköze,csak a hitelesség. Ha ez kiépül közted és a gyerek között, akkor tudtok majd beszélgetni értékrendekről, munkalehetőségekről stb., tehát olyasmikről, amiben a véleményed hatással lehet a gyerek életére. De az nem árt, ha először a szülőjével (a pároddal) egyeztetsz ezekről, és csak utána hozod fel a gyereknek, esetleg akár a másik szülő jelenlétében, vele egyetértésben. Fontos látnia, hogy egy platformon vagytok az anyjával.


Írok erről és sok hasonlóról a blogomon, pl. itt:

[link]

[link]


Olvass bele!


Üdv:


Baranyai Szilvia

Mozaikosok

2020. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!