Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gimis, kolis gyereketek...

A gimis, kolis gyereketek jelenleg ugyan úgy kap heti zsebpénzt, mint amikor be kell járnia suliba?

Figyelt kérdés
Mert ugye most nem kell semmit sem megvennie magának.
2020. ápr. 22. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Kap ugyanúgy. Eddig se kellett semmit megvennie magának, mindent amire szüksége volt, mi vettünk meg.
2020. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
szerintem a kettő nem függ össze.
2020. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván attól függ, hogy mire kapta eddig a zsebpénzt. Az enyém mondjuk nem kolis, de a zsebpénzt a "luxusra" kapja, bérletet fizetünk neki, kaját vihet itthonról, normális mennyiségű ruhát, tisztálkodószereket stb... is megveszünk, de ha pl. kávéházba vagy moziba menne vagy kell neki még egy tizedik felső is azt már a zsebpénzéből kell fizetnie. Ezért a zsebpénzét most is kapja, akkor is ha nincsenek kiadásai. Max. félreteszi.

Kolisnál nyilván lehet más a helyzet, csak kérdés, hogy mennyire. Ahová az én gyerekem jár ott a kolisok háromszor kapnak kaját naponta. Ha ilyen helyre jár a gyerek akkor a zsebpénz nagyobb része végül is itt sem létfenntartásra kell. Szóval adnék neki, bár lehet kevesebbet annak figyelembe vételével, hogy mennyit költ amúgy utazásra, tisztálkodásra ilyesmire.

2020. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan már egyetemista vagyok és a szüleimtől nem "zsebpénzt" kapok, hanem a szükségleteim kielégítéséhez szükséges pénzt (koli, kaja, tankönyvek, stb.), de nekem most is ugyanannyit utalnak, mint amennyit akkor szoktak, amikor koliban lakom. Persze most nincs szükségem annyi pénzre, mint amennyire az egyetemen, de így is jól jött, mert a jelenlegi helyzetben is kellett vennem magamnak egy-két dolgot a tanuláshoz. Ami marad, azt legfeljebb félreteszem későbbre, nem baj, ha lesz egy kis tartalékom.
2020. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Idaig sem havi szinten kapott zsebpenzt, hanem amire kellett kapott, nagymama rokonoktol ami penzt kap azzal kell gazdalkodnia.

Nagyobb kiadas most rendelt szines ceruzakat meg vmi kretakat, rajzfizetett mert imad rajzolni. Ez kb 5 ezer lesz

2020. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk most kevesebbet kap, mert a pénz nagy része arra volt, hogy étkezések befizetése, osztálypénz, mindenféle befizetnivalók, utiköltség, vásárlás (tusfürdő, borotva, deo, vagy bármi, ami kellhet). Ezekre most nem kell költeni. Megveszek mindent, van kaja is. Utazni meg nem kell sehova. Ettől függetlenül szokott kapni, csak most kevesebbent.
2020. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
74%

A havi zsebpénzemet ugyanúgy megkapom, emellett szoktam még külön programokra pénzt kérni, de mivel úgyse megyek sehova, nyilván nem is kérek.

19/L

2020. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem amíg a szülő ugyanúgy kap fizut, a gyerek is kaphat kb ugyanakkora összeget, max félreteszi, megtanul spórolni, az sose baj. Persze más ha történt bevétel kiesés a családban, de értelmes helyeken mindent meg lehet beszélni
2020. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!