Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Benneteket zavar, ha 3-6 éves...

Benneteket zavar, ha 3-6 éves gyereketek ugyan nem szándékosan, de vadócságból rendszeresen tönkreteszi a játékokat?

Figyelt kérdés
Mi a reakció rá? Simán átlépsz fülötte, szó nélkül/kis dorgálással pótoljátok, nem pótoljátok, eléggé haragszotok - egyéb?
2014. dec. 30. 19:50
 1/7 anonim válasza:
73%

Nem pótlom mert így sose tanulja meg, hogy a játék nem értéktelen valami, de nem haragszok, mert csak egy gyerek, nem tudatosan teszi.


egy apuka.

2014. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Attól függ, mi az a játék. Most 5 éves a fiúnk.

Régen rendszeresen hozott az apja neki műanyag vacak autókat, amik kb. 2 percig tartottak. Akkor sem zavart, mert tudtam, hogy ezek ilyen silányak.

Egy ideje már csak minőségi autókat veszünk neki (ez a fém autókat jelenti, 1500-2000Ft értékben). Ezeket nehezebben teszi tönkre, de nagyon vigyáz is rájuk (rengeteg van). Pótolni sosem pótoltunk játékot. Az nem megoldás, hogy tönkretesszük, de nem baj, majd veszünk másikat. Így nem tanul meg vigyázni rá.

Én azért nem haragszom, ha tönkremegy. Viszont azért igen, ha elviszi az oviba és ott más gyerekek tönkreteszik. Tudom, ne vigye az oviba, de hát gyerekből van, mindenki visz, már az öltözőben megy a rivalizálás, hogy: Nekem ilyen autóm van, bibííííííí, nem vagyok a barátod, ha te nem hoztál.... stb. Így a fiam is visz, bár mindig próbálom lebeszélni, inkább könyvet vigyen, de néha hajthatatlan (nagyon fogok rá vigyázni anyaaaa), néha meggyőzhető.

2014. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem haragszom rá, de nem is pótlom. Elmondom neki, hogy már nem lehet használni és együtt kidobjuk a kukába.
2014. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem néha mindenhol eltörik akrámilyen játék- ami tényleg véletlen. De ha már azt írod, hogy rendszeresen történik- azt nem nagyon tűrném. Ellentmondásosnak tűnik a kérdésed, mert rendszeresen nem lehet véletlenül tönkretenni valamit- vagy lehet én nem értelmezem jól a kérdést.

Szóval ha rendszeresen törnek a játékok, akkor biztos, hogy haragudnék is, és nem is pótolnám semmivel.

Nekem három fiam van (3, 4,5 és 6,5évesek)-nem vagyunk elhalmozva játékokkal, de azért persze így is van nekik bőven mivel játszani. Még soha semmi nem ment tönkre úgy igazán. Az olcsóbb autók, tratkorok egy-egy kereke már tört ki, ha autózás közben kicsit jobban ránezedtek, van egy-két agyonolvasott mesekönyv, és az egyik fiam pár könyvből tépett ki lapokat, de ennél nagyobb kár még nemigen érte a játékokat. Szóval direkt nem rongálnak, és renszeresen sem fordul elő, hogy véletlenül tönkretesznek bármit is.

2014. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pótolni nem pótolom, de ha tudom javítom.

Mondjuk nem nagyon szokott tönkre menni játéka attól mert nagyon játszik vele, inkább elöregedik vagy eleve silány.

Egy szett van aminek utána néztem hogy elemenként pótolható-e mert nagyon nyúzza a két figurát belőle már 2. éve. Már agyon lettek ragasztva, de igazán azok sem azért mert nem vigyáz rájuk, hanem mert mondhatni elhasználódtak.

2014. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
rendszeresen tönkretené akár vadocságbol igen haragudnék rá de nem potolnám ,nálunk ilyen okbol nem is mentek tönkre játékok.
2014. dec. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondoltam: rátenyerel az autóra, ahogy tolja a kezével - reccs.

A könyv belső oldalán lapoz, így az beszakad.

Szalad, nem néz oda, rálép valamire - eltörik.

Megpróbálja kiszedni az elemet, reped a fedél.

2014. dec. 31. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!