Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok, ha a gyereket...

Mit gondolnátok, ha a gyereketek ezt csinálná veletek?

Figyelt kérdés

Elvált szülőként egyedül neveltem a gyermekem 18 éves koráig. Hétvégente látogatta a másik szülőt. Aztán egyszercsak egy apróbb veszekedés miatt közölte, amint a másik szülőnek kész lesz az új háza (nagy kerttel, állatokkal) ő odaköltözik. Azt ígérte utána majd engem látogat hétvégente.

Azóta felém se néz, talán havonta egyszer hajlandó eljönni hozzám. Eltitkol dolgokat, amik ha kiderülnek szomorú fejecskéket küld cseten, és azt mondja azért titkolta, mert félt megbántani.

Most a járvány óta videocsetelünk, naponta egyszer 10-15 percet fix időben. De ez alól is kibújik, amikor csak lehet. Vagy nem is elérhető vagy néha szól, hogy bocs az állatokat gondozta (deitt is volt olyan, hogy állítólag szalmát hordtak sötétedés után, az fb szerint azonban szülinapi tortát faltoztak este.)

Én úgy érzem becsülettel felneveltem, nem értem mi az oka ennek. Ti mit gondolnátok?


2020. ápr. 17. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Te a szülője vagy, aki felnevelte, a másik meg meg egy haver, akihez oda lehetett cuccolni és gondolom lazák a szabályok.

Beszéld meg ezt a másik szülővel.

2020. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Kevés egy kicsit az infó: mi volt az az "apróbb " veszekedés?
2020. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Éli az életét, a szülői szereped kezd végetérni.

Engedd el, ha hiányzol és szeret téged, majd visszatalál hozzád!

Keress új életcélokat, és éld te is az életed, ami nem megy ahhoz ne ragaszkodj foggal körömmel.

Ahogy ő áll a kapcsolatotkhoz, úgy viszonozd te is.

2020. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

Ne vedd a szívedre, szüksége van egy kis szabadságra már egy ennyi idős gyereknek, a másik szülő szerintem is amolyan haveri szinten van, nem érzi azt nyilván vele kapcsolatban, hogy irányítani akarja, beszabályozni, stb. Ott jobban önmaga lehet, valószínűleg nem érzi úgy, hogy meg kell felelni, nincsenek viták. Nyilván környezetváltozásra volt szüksége, ezért költözött el, nem akarta már, hogy kontrollálva legyen.

Örülj neki, hogy a másik szülővel is jó a kapcsolata.

Ha messze lakik, havi 1 látogatás normális. Ha közelebb, mehetne esetleg kétszer is, ha nem is minden hónapban.

2020. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy mi volt az az apróbb veszekedés, lehet hogy amiatt kerül vagy lehet hogy egyszerűen 'kirepül a fészekből'.

pl. az a havi egy látogatás nem olyan vészes szerintem, van aki kb csak ünnepekkor megy a szüleihez. A havi 1-2 látogatás szerintem reális.

A videóchat hááááát, én is biztos falra másznék ha a szüleim elvárnák hogy minden nap pl 6-kor hívjam fel őket. Persze hogy kifogást keres mert nem akar megbántani azzal hogy nem akar mindennap beszélni, ez szerintem nem teljesen normális azért. Beszéljetek videóchaten, amikor akar és kedve van akkor hívjon, vagy te ha épp szeretnél kicsit beszélni vele akkor hívd, de ne mindennapi kötelező programmá tedd.

Amúgy ne értsd félre nem téged akarlak támadni, de úgy látom az írásodból hogy túl rátelepszel ezekkel és talán ez is oka annak hogy kifogásokat keres.

2020. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Én felnött gyerekek anyjaként írok.

Szerintem egyrészt valószínüleg túlságosan elnyomtad, kisgyerekként kezelted, ezért ment el, neki is szüksége van szabadságra, meg arra, hogy egyéni döntéseket tudjon hozni az életével, szabadidejével kapcsolatban.

Másrészt azért nem igazán keres, meg tartja röviden a videochat-et is, mert még mindig agyonnyomod lelkileg, függöségben akarod tartani.

Ezt nem azért írom, meg kirtizálni akarlak, vagy rossz szülönek mindösíteni, hanem azért, hogy fogadd el, a gyereked felnött, leválik rólad, és ez a természetes, normális fejlödés.

Várd meg, amíg magától keres - akkor is, h kezdetben esetleg hónapokig nem jelentkezik -, engedd el a rátelepedést.


Kezdd el a saját életedet élni, pontosabban felépíteni egyet, ahol nem mint anya szerepelsz, hanem mint egy felnött, független nö és ember, keress hobbikat, ismerösöket, barátokat, elfoglaltságokat, amik a gyerektöl függetlenek. Ha sikerül magaddal egyenesbe jönni és önállóan látni magad, akkor a gyereked is közeledni fog, nem a régi, függö szinten, hanem mint egy felnött barát, aki ugyan önálló valaki, ettöl függetlenül azonban baráti kapcsolatot tud tartani veled.

2020. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mit gondolnátok, ha a gyereketek ezt csinálná veletek?"


Azt, hogy a gyerekem felnött, önállósodik és nem akarja, hogy te irányítsd az életét!


Fogadd el, hagyd kirepülni, ha elengeded, akkor vissza fog találni hozzád, ha továbbra is korla´tozni akarod, akkor elveszíted.


Az, hogy a gyerek önálló és nem rajtad lóg, nem ELLENED történik, nem VELED teszi, hanem szabadulni akar a túl szoros korlátok ellen.

2020. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Napi 15 perc videóchattől az anyámmal előbb utobb engem is elvinne az agyfax. És akkor mi van ha havonta látogat? Normális.
2020. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Hagyd hogy ő keressen.
2020. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok, de baromi szerencsés természettel.

Sem szülőként, sem emberként nem loholok senki után, még a gyerekem után sem.

Ha jön jön, ha nem jön nem jön, ha nyaggatnám még annyira sem jönne.

(Hozzáteszem, egyébként az életem adnám érte, ha kellene)

2020. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!