Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A vírus miatt most alig van...

A vírus miatt most alig van valami pénzünk és anyám azt is piára költi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapra 50ezer maradt 3 főre. Megbeszéltük, hogy nem veszünk fölösleges dolgokat, de anyám továbbra is veszi a borokat meg söröket. Nem olyan nagy alkoholista, de kb heti 2-3 üveg bor vagy napi 1 sör most ilyenkor ennyire sincs pénzünk, de nem érdekli. Engem meg azért csesz le, mert macskakaját vettem, merthogy jó neki a maradék is.
2020. ápr. 24. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Ki a kereső?
2020. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Apád helyében úgy kivágnám anyádat, ha nem hajlandó megváltozni, hogy keze - lába eltörik és keresnék normális NŐT. Aki nem bírja ki ital nélkül, az igenis alkoholista disznó. Előbb - utóbb még többet fog inni még gyakrabban. Láttam már elég hasonló példányt.
2020. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Apánk már nagyon rég nincs velünk.

Anyukám a kereső, de jelenleg nem jár be, mert vannak ilyen-olyan bajai, ami miatt veszélyeztetett.

Én még gimis vagyok, tesóm egyetemista, most itthon tanulunk, itthon vagyunk mi is.

Azért mondom, hogy nem nagy alkesz, mert régóta ennyi fogy, sose részegedik le, csak azért látszik a szemén, miután iszik.

2020. ápr. 24. 20:20
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Basszus már az is kiábrándíto ha egy pasi,egy ferfi vagy egy család apa iszik..na de egy nő egy anyuka?! Ez már mocskosul nem nőies sőt,süljön ki a szeme amiért ebben a helyzetben elissza a nyomorult a gyerekei elől azt a kis pénzt is,hiába szépíted hogy nem részegedik le,attól még a pénzt amiből élelmiszert vehetne ugyan úgy elkölti!🤬
2020. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oké, nem azért írtam ki a k ócsároljátok az anyámat!

Tudom, hogy nem tökéletes, de azért ne mondjatok rá ilyeneket légyszi, köszi!

Tanácsot szeretnék kérni, beszélni próbálok vele, de azt mondja ne szóljak bele, hogy ő mit iszik, mert akkor majd nem ad pénzt a cicára. Pedig neki szeretnék jót, amúgy sem egészséges, most meg nem is telik rá. Eddig sem szerettem azt a mennyiséget, de neki szüksége van rá, hogy elviselje a hétköznapokat. Most mondjam, hogy most úgyse jár dolgozni? Valahogy meg kéne vele beszélnem, a tesómat nem érdekli.

2020. ápr. 25. 05:57
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Persze az a legjobb, henyélni, piálni es sajnáltatni magát az embernek, illetve verni a mellét, hogy ő veszélyeztetett.

Bár nekem is hasonlót csinál az anyám, de hidegen hagy, mert már régóta külön élek.

Tipikus proli hozzáállás cigi, pia meglegyen, az olyan rettentő fontos..

2020. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint az én anyám. Kiskorunkban is nyávorászott, h mennyire nincs pénze, de cigire mindig volt. Most 10 éve piál ő is. Sokszor megy a hiszti, h nincs pénze. Persze cigire meg piára mindig van (pontosan 74ezer Ft, amit cigire és piára költ. Nem vicc).

Én megmondanám neki a helyedben, hogy jó, ha ő iszik, akkor te meg nem fogod befejezni a tanulmányaidat és elmész dolgozni, aztán költözöl. A többit oldja meg.

2020. ápr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kétségbe vagyok esve. Most találtam meg anyám szekrényében a dugi piákat. A helyzet rosszabb, mint hittem. 3 üveg teli, 2 felbontott és kb 10 üres boros üveget találtam.

Már visszament dolgozni, de félek, hogy mi lesz így, tényleg alkoholista lesz? Mint az apám, akit pont a piálás miatt hagyott el?

2020. máj. 22. 15:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már most alkoholista. Ez nem vicc.
2020. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És mit tehetnék ellene, hogyan segíthetnék, ha még magának sem ismeri be?
2020. máj. 23. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!