Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelje az ember, ha...

Hogyan kezelje az ember, ha számára a szülei igazából inkább semlegesek, de legfőképp irritálóak?

Figyelt kérdés

Igazából az élet minden területén örökké stagnáló, hónapról hónapra elő emberekről van szó.

Az életről semmit, de semmit nem igazán tanultam tőlük.

A viszonyuk egymással is igazából se veled se nélküled volt, vagyis volt h. rövidebb hosszabb periodikus erejéig külön voltak.

Most viszonylag idősebb korukra persze a harmónia dominál.

Semmilyen közösség építő programot nem szerveztek, nyaralás is csak akkor volt egyszer kétszer, mikor igazából ők mentesültek annak költségei alól.

Tehát én alapvetően mindig is kívülállóknak tekintettem őket, vagy talán saját magam tőlük.

Mégis ugye ez olyan, hogy néha muszály olyan emberekkel együtt lenni (nagyobb családi alkalom, erőltetett ebédek), akik életfelfogása messze más, mint az enyém.

Tehát a kérdésem, ti hogyan kezelnétek ezeket az alkalmakat, helyzeteket?


2020. ápr. 26. 10:45
 1/4 anonim válasza:
100%

Figyi nem ismerem a szüleidet te nyílván ezt jobban látod. Lehet ennek a dolognak van egy háttérproblémája.Méghozzá az anyagi helyzet. Mi is hónapról hónapra sőt napról napra élünk. Albérletet kell fizetnünk jön a vírus elvesztettük a munkánkat miatta és a baba is úton van. Ez természetesen rengeteg felgyülemlett feszültséggel jár és ez természetesen megmutatkozik a kapcsolatunkon is ... a mi kapcsolatunkal hál'istennek nincsen probléma még és igyekszünk is ezt fenntartani de idővel kitudja még mi lesz.

Szóval én elsősorban azt tanácsolnám hogy próbáld megbeszélni velük hogy miért ilyen az életük amilyen. Ha úgy látod próbálj meg melléjük állni hidd el nem biztos hogy ők szeretnék hogy így legyen.

Ha pedig tényleg a felfogásukkal van baj és nem is akarnak tenni semmit hogy jobb legyen a helyzet akkor pedig a kötelező eseményeket viseld el nekik elvégre a szüleid és nem bántottak. Ennyit kibírsz :)

Nem tudom mennyire voltam hasznos :)

2020. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány éve házasok a szüleid? Feltételezem, hogy több, mint 20.

Igy élték le az életüket, változni nem fognak. A negativ példa is példa, Te ne így csináld majd. Ettől ne utáld őket!

2020. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Én úgy kezeltem, hogy elköltöztem amint megtehettem. Minimál kapcsolattartás van. A mai napig nem igazán tudok velük mit kezdeni és ők sem velem. Mondjuk engem anno ütöttek is, mielőtt úgy 13-14 évesen átcsúsztam volna az érdektelen kategóriába.
2020. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert. Barátkozz a munkahelyeden olyanokkal is, akik más mentalitásúak. Így megtanulod, hogy velük is lehet poénosnak lenni, elmesélni valamit nekik, ami veled történt vagy csak a véleményedet valamiről elmondani. Akár a napi híreket, ami a világban épp zajlik megtárgyalni. Ezután már a szüleiddel is ugyanolyan lazán beszélhetsz sokmindenről. Mintha csak egy jelentéktelen haver lenne mindkettő. Nyilván azért nem azok, csak hasonló módon tudsz velük viselkedni. Ne érdekeljen mit gondol rólad egy haver, munkatárs, aki tök más, mint te ha kajaszünetben beszélgettek épp. Ugyanígy a szüleid álláspontja se érdekeljen. Ha szólnak valamit egy témához, az is jó, ha nem szólnak hozzá semmihez, úgy is jó.
2020. jún. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!