Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mivel tudnék a...

Szerintetek mivel tudnék a szüleimnek ezért visszavágni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a testvéremet támogatják anyagilag a céljai elérésében, az én álmomat meg leszrták nagy ívben.

A testvérem sose csinált semmit, én mindig megcsináltam a házimunkát, hogy ezzel is segítsek anyámnak, mégis én vagyok a mai napig a lusta dög.

A testvérem visszabeszélt a tanároknak, s szaktanárija is volt, én nekem sose volt ilyen, mégis a tesóm a szent.


Most telt be a pohár és vissza akarok nekik vágni. Mivel tehetném ezt meg?



2020. febr. 8. 16:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Költözz el otthonról.
2020. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Sorrendben, egymás után:

1. Elköltözöl, eltartod magadat, hogy ne függj tőlük!

2. A kapcsolatot a neked kényelmesre csökkented, hogy ne zaklassanak, hogy át tudd gondolni a dolgokat.

3. Amikor kérdezik, mi a bajod, higgadtan elmondod. Akár csúnya szavakkal is, de higgadtan.

4. Terápiára jársz, hogy feldolgozd a helyzetet.

5. Kialakítod a neked megfelelő kapcsolatot velük.

6. Ha még mindig értetlenkednek, megírod nekik levélben.

Az én esetem nagyon más, de én pl. most a képzeletbeli keresztanyámnak írom le, miért az a helyzet velem ami.

2020. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Azért én meghallgatnám anyádat is ez ügyben. Az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy mindig csak az egyik fél történetét ismerjük, ami az esetek többségében nem egészen fedi a valóságot, így aztán nem könnyű véleményt alkotni, tanácsot adni meg még nehezebb. Amúgy ha még a szüleidre szorulsz, nincs önálló kereseted, nem tudod eltartani magad ne nagyon akarj visszavágni nekik, rosszul fogsz kijönni belőle.
2020. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Csináld, azt, amit a testvéred.
2020. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Amióta Gyakorizok, rájöttem, hogy Magyarországon gyakorlatilag egyfajta családmodell létezik: a szülők utálják és bántják az egyik gyereket (aki amúgy a "jó"), és ajnározzák, istenítik a másikat (aki a "rossz").
2020. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Elköltözöl, és vastagon leszarod őket. Ennyi.
2020. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Tegyük fel, hogy visszavágsz.

Miért lesz ez jó nekik?

Miért lesz ez jó neked?

Hogy fog ez kihatni a kapcsolatotokra?

2020. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Legjobb bosszú, ha csinálsz magadnak egy kistestvért.
2020. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell "visszavágni", a család nem csatatér. Egyébként meg ismered a szólást: a jól húzó szamárra kell tenni a terhet, mert akkor haladunk előre.
2020. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%
Mi az álmod?
2020. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!