Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem azt ha az...

Hogyan kezeljem azt ha az anyám és a családja nem fogadja el a páromat mert nem magyar és gazdagabb mint mi?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok Dániában egyetemen, ott ismerkedtem meg a fiúval. Mielőtt kimentem volna, volt egy 2 éves párkapcsolatom, ami azért szakadt meg, mert a fiú elég sok mindenben korlátozott. Szerinte nem külföldre kellett volna egyetemre menni, meg itthon kellett volna maradnom vele, és magyar egyetemre menni stb..engem ez nagyon frusztrált, mert régi álmom volt hogy külföldön tanuljak egy ideig, ezt pedig a fiú is tudta,és mégis meg akarta akadályozni. Szóval ezt a fiút imádták a szüleim, főleg anya és a családja(a szüleim elváltak)és sokáig hallgattam hogy hogy engedhettem el egy ilyen fiút. Mikor kimentem egy kicsit lenyugodtak, viszont mikor bejelentettem hogy összejöttem egy fiúval, aki Mexikóból származik, akkor megint rákezdtek. Ez inkább anyámra meg a családjára igaz, apa mindig támogatott. Az zavar a legjobban hogy a fiút folyamatosan pocskondiázzák, vagy a hátam mögött, vagy a szemembe. Teszik mindezt úgy. hogy csak anyám beszélt vele Skypeon kb 15 percet. Szerintük azért jöttem vele össze, mert a fiú családja gazdag, és hogy eddig apám pénzelt és most kell valaki más aki pénzeljen hogy ő nincs ott velem.(apám sokkal jobb helyzetben van mint anyámék, és ez kb ilyen nyilt titok hogy ezért anyám családja utálja)Szerintük egy olyan polgári származású fiú kellene nekem mint az exem, mert ha ő venne feleségül akkor ő "megtanítani tisztességes asszonynak lenni".(szó szerint így mondták)Az egész család anyám részéről k-nak néz, mert a fiú szülei gazdagok, én pedig csóró vagyok(szerintük)Azt le szeretném szögezni hogy tényleg nem a pénze miatt vagyok a fiúval. Egy ideje itthon vagyok Magyarországon, és ahányszor anyáméknál vagyok ez a téma. Szerintük már kezdek "elsznobosodni" mert múltkor véletlenül megemlítettem hogy egyetem mellett van mikor nem főzök és csak kaját rendelünk. Folyton ezzel a Trump dologgal jönnek, hogy jó hogy Trump lezárja a mexikói határt, ők sem engednék át ezeket a "cigányokat". Múltkor nem mentem át családi ebédre, és anyám hívott, hogy "mi van, a kiskirályfi küldetett Magyarországra kaját, ezért nem jössz". És a legdurvábbat még kihagytam. A 9 éves unokatestvérem múltkor "leputázott"(spanyolul a k..)Mikor megkérdeztem az anyját hogy ez honnan jött neki, azt mondta hogy a "gyerek hall dolgokat"...

Gondoltam rá hogy ha ez a járvány lecseng hazahozom bemutatni a barátomat, de így rendesen szégyellem a családomat. Vagyis apához szívesen vinném, csak anyámékhoz nem. De akkor meg az lenne hogy "már nem is süllyedek le az ő szintjükre". Én már voltam a fiú családjánál és iszonyat kedvesek. Szóval dupla rosszul érezném magamat ha az anyámék így viselkednének vele.

Bocsánat ha hosszú lett, csak hihetetlen jól esett ezeket kiadni magamból.


2020. ápr. 29. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szard le oket, szerintem te is tudod, hogy jobb vagy naluk. Az aki nem tamogat, nem erdemli meg a figyelmedet. Ez igaz az exedre es anyad csaladjara is!
2020. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
El kéne mondanod a fiúnak, hogy anyád és az ő családja rosszul neveltek, közönségesek, és hogy nem akarod majd velük tartani a kapcsolatot a kötelezőkön túl. Az ő családjának csak apádékat akarod bemutatni, mert anyádék megsértenék az ő családtagjait.
2020. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
És ugyanezt simán mondd el anyádéknak. És csökkentsd anyádékkal az abszolút minimumra a kapcsolattartást, ha nem akarod, hogy tényleg tönkretegyék az életedet. Mert meg fogják csinálni. Hiába kéred, hogy ne, annál jobban bevadulnak majd, ha mondod. Zárd ki őket az életedből.
2020. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Most bocs, hogy ezt írom, de az írásod alapján anyád kicsinyes, rosszindulatú és primitív. Emellett végtelenül féltékeny, plusz gondolom belepusztul abba, hogy azt kell néznie, mennyivel jobban él a volt férje. Nekem a helyedben eszem ágában sem lenne odavinni a fiút, mutasd be csak apukádéknak. Anyukád meg csak élje a "tisztességes asszony" életét tovább. Legjobb döntésed volt kimenni külföldre egyetemre.
2020. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ne vidd oda a baratodat, es ha te sem erzed jol magad, akkor te se menj oda, csak a legminimalisabban. a baratodat en nem mutatnak m be a helyedbe nekik, amig igy viselkednek, biztos nem, ne tedd ki szegenyt ennek a banasmodnak. arra meg nem is mondok semmit hogy a foldhozragadt, korlatozo exedtol vartak hogy “rendes asszonyt csinaljon beloled” .. nevetseges. kitartast, es sok boldogsagot !
2020. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm ugyan emiatt szakított. Szóval ismeretlenül is de igazat adok neked. A másik dolog pedig, hogy az anyukádék szerintem rasszisták. De ne foglalkozz velük, hogy ha te boldog vagy.
2020. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!