Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy kaphassak egy új telefont?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, hogy a kérdést látva sokan elkényeztetettnek, mindent akarónak fogtok hinni, de higyjétek el, hogy nem ez a helyzet.


Egy jó tanuló lány vagyok, erre nem lehet panaszuk. Korombiekkel ellentétben én nem járok el soha sehova, nem vagyok ,,cicababa" szóval erre sem kell költeniük. Pénzt sem kérek soha, havonta 4500 Ft-ot kell rám szánniuk a sportom miatt, de ebbe az ő anyagiaik közt nem kell megszakadni.


A telefonom egy már 3 éves, olcsó darab. 5.0-ás android van rajta, borzalmasan műkszik, hamar le merül, 8 GB a tárhelye, aminek már több mint a fele tele van alap alkalmazásokkal.

Emiatt szeretnék egy új, 35.000 Ft-os telefont, ami valljuk be nem sok ahhoz képest, hogy az alig idősebn bátyámnak Iphone-ja van. (Ő bukott, rossz tanuló, mindenhova eljár) Viszont amikor ezt szóba hoztam egyből korholtak rám, hogy mit képzelek magamról, hogy telefont akarok, hiszen kaptam egy (használt) laptopot hat éve, azon tudok tanulni.


Tanácstalan vagyok, hogy hogy győzzem meg őket.


(Szeretnélek megkérni titeket, hogy ne szóljátok le a szüleim, mivel nagyon segítőkészek, támogatnak csak ez a telefon téma a kényes)


2020. ápr. 30. 15:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy eredetileg egy 80.000 Ft-os telefont akartam, és azt hittem az árral van baj, ezért választottam újat...
2020. ápr. 30. 15:48
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Amíg nem tudod ésszerűen megindokolni miért van szükséged rá nem fognak belemenni. A félig lévő memória és hogy olcsó meg android és hamar lemerül nem megfelelő indok egy értelmes felnőttnek és gondolom a szüleid azok (az újabb telefonok is hamar lemerülnek, ha sok alap alkalmazás van rajtuk..stb) Azt a részt fejtsd ki nekik, hogy "borzalmasan műkszik". Ha ezt kifejted és elmondod miért nem alkalmas további használatra lehet belemennek.
2020. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már megkaptam édesapámtól azt is, hogy nem tudok vigyázni a telefonokra, mivel nem rég leejtettem, de a három év alatt egyetlen karcolás sem lett rajta, miközben testvérem fél évente kapta és törte a jobbnál jobb telefonokat...
2020. ápr. 30. 15:57
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ne haragudj, de ezen mi nem tudunk segíteni. Érvelj, és majd kiderül.

De lehet, hogy nem a legjobb az időzítés; ebben a bizonytalan helyzetben pont nem akarja magát senki nagyobb kiadásokba verni.

2020. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Vegre egy ilyen tèmàban èrtelmesen megfogalmazott kèrdès.

Azt hiszem tenyleg nem lenne elkènyeztetès ha kaphatnal 35.000 ft ert egy uj telefont.

De akarmit is mondanak a szuleid, fogadd el mèltosaggal. Persze probaljatsz ervelni

2020. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és hogy nem támadtatok le. Megpróbálom összeírni a megfelelő indokokat.
2020. ápr. 30. 16:06
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az érveket mondd, amelyeket ide leírtál és lehet, hogy pár hónapot érdemes lenne várnod, mondjuk augusztusban vesd fel, hogy nagyon szeretnél egy ilyen telefont kapni.

Nagyon értelmesen fogalmaztad meg a kérdést és remélem, hogy majd megkapod a telefont.

2020. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, a szüleim tanították, hogy bármilyen helyzetbe is kerülök maradjak normális és tisztelettudó. Nagyon szeretem őket, nyilván nem fogom egy ilyen dolog miatt őket utálni, hiszen nekik hála, hogy élek.

Próbálok majd beszélni velük egy nyugodt helyzetben, többet segíteni, és hasonlók.

2020. ápr. 30. 16:13
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nyáron dolgozni, és vedd rá őket, hogy csak pótolják ki a pénzt, amit összegyűjtesz. (Tudom, a vírus miatt a meló sem egyszerű, de próbálkozni lehet.)


Én amúgy magamnak akkor veszek csak, ha teljesen megadja magát. A mostani is lassan 3 éves, jól megvagyunk, akkor volt 35. De a gyerekemnek ebben a helyzetben következő szülinapra vagy ilyesmire megvenném, mertnem nagy tétel.

2020. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szülinapom most volt, arra is kértem már. Abban reménykedem, hogy a névnapomra megkapom, mert az nagyon közeleg...
2020. ápr. 30. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!