Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy kaphassak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.

Van egy kutyánk a kertben és egy nyulunk a nagyszobában,de már évek óta egy westie-ről álmodozok...1éve rágom a szüleim fülét, de még nem sikerült őket meggyőzni.

Van valami tippetek? (gondját viselném, vinném sétálni...stb.)


2010. okt. 16. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik,hogy felelősségre tanit téged egy kutya,és mindenben gondját viseled.
2010. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
a kerti kutyussal rendesen foglalkozol? egyébként ha benti kutyát akarsz, a kerti kutyával nem lenne fair,ha az új jövevény lakáskutya lesz. vagy mind kettő benti lesz,vagy kinti mindkettő.mert előfordulhatnak féltékenységek.
2010. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
westi?ajajaj! Szomszédasszonyomnak westije van. Kis kényes, önző, akaratos kutya. Ja és inkább szoba kutya, aki bentszokott aludni a nappalijában. Ne hidd hogy olyan kis cuki mint azt te látod az utcán, vagy amikor sétáltatják. Nem igazán hízelgő. Nem csodálom hogy anyukádék ódzkodnak tőle.
2010. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

a kintivel is foglalkozok. Persze nem lenne fair...csak Buksi (kinti kutyám) már 6éves...és nem tudom tanítani semmire. A westie-t pedig meg szeretném tanítani egy csomó mindenre.


nem azért kell westie mert divatkutya, hanem mert nekem az a fajta kutya tetszik. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért...

és gratulálok a megkínzott tengerimalachoz is. Én téged húználak nyársra:)

2010. okt. 16. 23:46
 5/13 anonim ***** válasza:

23:44

nem kéne egy kutya után általánosítani!

2010. okt. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

kérdező

" Buksi (kinti kutyám) már 6éves...és nem tudom tanítani semmire. A westie-t pedig meg szeretném tanítani egy csomó mindenre. "


Kortól függetlenül minden kutya tanulóképes. minél idősebb,annál könnyebben tanul. le kell tudni kötni a figyelmét. egy kölyök kutyának meg elég nehéz lekötni és nem is szabad terhelni tovább 5-10percnél.

2010. okt. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kérd karácsonyra :):) Hátha, írd is meg levélben a "Jézuskának :'D"
2010. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"mondjuk én megnyúztam 1 tengerimalacot is már".

Nem mondom inkább mit csinálnék veled...hidd el akármilyen általad utált divatkutya többet ér egy olyan undoritó csúszómászónál,mint te...na mind1...


Egyb. a Westie nagyon aranyos kutya tud lenni.Nővéremnek is az lett,és elöször nem igazán örültem,mert nem jókat hallottam a fajtáról,de nagyon kellemes csalódás volt.Gyönyörü,aranyos természetü kis bújos,ragaszkodó kutya a mi Westie-nk =)

Több ismerösömnek viszont elég elviselhetetlen Westie-je van :D

Mindenesetre háát sztem tanulj jól,segits a szüleidnek,és közbe állandóan rágd a fülüket h mennyire szeretnéd,és milyen jó lenne és miért lenne jó,ha lenne egy kutyád.

Hozd szóba minden egyes beszélgetésnél.Mutass nekik Westis képeket a neten,esetleg kezdj el rá gyüjteni(azért nem kevésbe kerül egy ilyen kutya),hátha ez is meghatja őket.

Mindesetre ha kapsz válogassátok meg kitől veszitek,mert sajna túl van szaporitva ez a fajta és könnyen kifoghatok beteg,vagy pl:ideggyenge stb. kutyát,szóval nézzétek meg kitől veszitek.

Sok szerencsét =)

2010. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van kutyád. Ennyi.
2010. okt. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, az eszedbe sem jut, hogy anyádék talán nem akarnak még 1 kutyára költeni, ugyanis azt etetni kell, oltásra hordani, játékot, próázt, nyakörvet meg kitudja még mit venni neki. Ha lakásban van tartva, akkor takarítani kell utána, sétálni vinni és akármhogy ígérgetsz, a végén úgyis rájuk marad, mert te éppen tanulsz, elmész otthonról meg ezek.

Plusz nem utolsó sorban valóban fajtatiszta, nem szaporított kutyát venni se két fillér. Azt hiszed a pénz fán terem? Mert bizony a szüleidnek kéne rákölteni (nem, a zsebpénz se a te pénzed, azért is ők dolgoznak meg)

2010. okt. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!