Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen kívül szerintetek még...

Ezen kívül szerintetek még mit mondhatok, hogy ideadja az autót?

Figyelt kérdés

Jövő héten szeretném meglátogatni az egyik egyetemi barátnőmet, mert nagyon beteg (nem korona, vagy bármi más fertőző dolog). 130 km az út, a forgalom sem szokott vészes lenni (korán reggel megyek mindig). Ez autóval bő 1,5/2 óra hossza háztól házig. Tömegközlekedéssel ugyanez a táv minimum 5 óra, ha az ég is úgy akarja, és nincsen késés (általában van). Meg a mostani helyzetben nem is szívesen ülnék fel semmire sem...

Én elsőév óta autóval járok. 3 éve van jogsim, kéthetente megteszem ugye ezt a 130 km-t odavissza, amikor nem haza jövök, Pestre megyek a barátomhoz, előtte Bécsbe mentem hozzá, szintén autóval. Lekopogom, de sosem volt még egy koccanásom se... Vannak nálam tapasztaltabb sofőrök, ez 100%, de nem mondanám bénának magam, és szeretek is vezetni. Viszont az autómnak lett valami baja, kedden visszük szervizbe és a gumikat is nagyon időszerű lenne már cserélni, így nem tudok azzal menni. Anyu autója ilyen utakra nem alkalmas, és mondta, hogy kérjem el az apáét, 5 évente egyszer kibírja, ha fél napig nincs nála.


Ez jó ötlet lenne, mert

1. apa most nem dolgozik, otthon van (ő vigyáz a féltestvéremre)

2. automata váltós az autó, az enyém is az, és ezzel arra utalok, hogy egyszerű és kényelmes vezetni

3. biztonságos és gyors. Ezzel nem arra célzok, hogy akkor én 180-nal fogok menni, hanem hogyha előzni kell egy traktort, vagy kamiont, nem izzadok le, mire eléjük kerülök. Biztonságos pedig azért, mert maga az autó egy SUV, biztonságosabb országutakon, mint egy kis 90 lóerős városi kocsi.


Nem akarok napokat ott lenni, reggel megyek és kora este/késő délután jövök haza. Csak a barátnőmékhez mennék, és mivel az ágyból is nehezen kel fel, ezért nincs tervben éttermezés, sütizés vagy bármi. Az egyik legjobb és legközelebbi barátnőm, márciusban találkoztunk utoljára, szóval már hiányzik is... Tudom, hogy apa nagyon félti a kocsiját, de lány vagyok, óvatos is, és még sosem volt semmi bajom az utakon.


Szóval szerintetek így van rá esély, hogy ideadja?

(Azt azért nem akarom, hogy ő vigyen el, mert akkor a féltestvéremmel mit csinálnak fél napig? Ülnének az autóban?)


2020. máj. 9. 23:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
52%

Ezt csak tőle kérdezheted meg.


Mi a baj anyukád autójával?

2020. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Benzines és manuális váltós, kétszer próbáltam vezetni és csak lefulladtam vele. Miután meglett a jogsim, csak automata váltós autókat vezettem és kijöttem a rutinból, nem tudok bánni a kuplunggal sem (pl. fogáspont, emelkedőn elindulás).

Plusz 70 lóerős kb, anya sosem megy vele 100-nál többel és már akkor is "rángat" az autó, vagy ha elmegy mellettünk egy nagyobb kocsi/busz, akkor úgy érzem, mintha a menetszél lefújna az útról. Nem érzem biztonságban benne magam a belvároson kívül. Anyukám is mondta, hogy azzal a kocsival ilyen hosszú útra nem szabad menni, nem erre lett kitalálva. Arra jó, hogy itt a városban eljárkáljon vele dolgozni, bevásárolni, esetleg elmenjünk a közelebbi nagyvárosba moziba, vagy valami, de ennyi.

2020. máj. 10. 00:27
 3/32 anonim ***** válasza:
6%
Kérd meg apukád hogy ő vezessen.Vigyen el.Ennél jobbat nem tudok.Ugyse adja oda szerintem az autóját.Félti.
2020. máj. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

És akkor üljön egy fél napot az autóban, amíg én barátnőzök?

Mert oké, hogy nem fél a vírustól, de utálja a plázákat, így oda nem menne. Nem is nagy étterembe, kávézóba járós, azok is kilőve. Nekem a lakásom átalakítás alatt van, hiányoznak a bútorok még (ezért sem alszom ott), szóval ha csak nem a földön akar fetrengeni, oda sem mehet. Mivel a féltestvérem még csak 9 éves, nem fogja otthon hagyni egyedül. De neki meg online oktatás megy, így nem hiszem, hogy eljöhetne csak úgy.

Ha meg hazaindulna, amikor kitesz ott, kb ahogy hazaér, indulhatna is vissza értem.


Szóval ez senkinek sem lenne kényelmes, ezért vetettem el rögtön ezt az ötletet.

2020. máj. 10. 00:48
 5/32 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de ilyen körülmények között én nem adnám oda a kocsit, sőt, egyenesen h-.ülyének néznélek, hogy minek akarsz odamenni. Ha beteg, akkor semmi szüksége messziről jött látogatóra (még esetleg rá is vinnál valamit a legyengült szervezetére, ami rajtad ki se jön, erre nem gondolsz?), se neki, se annak, aki készüljön arra, hogy órákra vendégül lássanak. Miért nem jó a videochat?
2020. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%

Vihar a biliben.

Unalmadban gyakorolhatód a manuális váltást is, csakhogy meg maradjon a rutin. Én pl nem hagynám hogy a gyerekem ennyire elkenyelmesedjen, ez egy alap, nem csak automaták léteznek mindenütt. Olyan mintha elfelejtened a kézirást, csak mert egész nap a teletonon írsz.

Es az emberek többsége nem 200 lóerős kocsikkal száguldozik. Ha ő tudnak vezetni többszáz kilométert egy 70 lovas kocsiban, akkor menni fog neked is.

2020. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%

Pedig illene a manuális váltóst megtanulni hidd el nem olyan nehéz. Mert akkor ezek szerint anyukád meg oda adná.


De mi van a te autóddal? Mert írtad h a tiéd és apukádé is automataváltós. Tiéd miért nem jó?


Betegen ne látogasd meg!

2020. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
59%

Nem értelek, kérdező.

17 éves Suzuki WagonR+-unk van, benzines, manuális váltós, 75 lóerős (volt gyárilag). Hülyének lehet engem nézni, de nekem soha nem volt problémám a menetdinamikájával, másrészt meg ennél "jobb" autót a magyarok jelentős része nem is engedhet meg magának. Szerintem is el vagy kényelmesedve.

2020. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
70%

Lehet lepontozni,de lexarom!!!

Váltani se tudsz meh semmi és akkor azt mondod tudsz vezetni, meg rángat?


Gyakorold a vezetést és esetleg utána elengedlek... Nyomod a gázt azt szevasz meg lever a víz ha előzni kell? Akkor nagyon nem tudsz vezetni 3 év után!


Nem hogy a kocsit nem adnám oda,de még gyakorlati vezetésre beíratnálak újra.


Az nem kifogas h az automata váltós így meg úgy, saját károdon tapasztalod mi van ha te csak az apukádét tudod vezetni.


Ha március óta nem taliztatok akkor azt az egy hetet míg meggyógyul kibírod...

2020. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%

ha a kocsit félti, kérdezd meg van e rajta casco és mennyi az önrész


leteszed neki az önrészt, hogy ha összetörnéd, ki van fizetve a kár



amúgy akkora hülyeség hogy ha manuálisat nem tud vezetni, akkor tuti béna


barátnőm se szerette a manuálist, csak automatát használ amióta meglett a jogsi, és jobban vezet mint a legtöbb haverom, akik meg vannak győződve arról, hogy mekkora ászok

2020. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!