Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy szeretnék saját bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem múltam el tizennyolc és emiatt nem intézhetem egyedül. Viszont szerinte meg felesleges egy "gyereknek" és amúgy is ellenzi ezeket a "modern" dolgokat. És azért szeretném, mert tavaj is volt nyáron diakmelóm és neki utalták a fizetésem. És igaz, hogy megadta készpénzben, de én nem bízom benne, abba is csak azért mentem bele tavaj, mert hirtelen találtam nyári munkát és mire sikerült volna elintézni addigra lett volna más a helyemre.

És egyébként van nyomós okom arra, hogy ne bízzak benne ilyen téren. Egyszer eltűnt a perselyem, amiben az összes félretett pénzem volt, kb kilencvenezer forint. És itthon csak ő tudta, hogy nekem valahol van, szóval elég gyanús. Jó visszakaptam tőle, igaz három évbe telt, és végig hazudott nekem, hogy biztos csak elrakta valami biztonságosabb helyre és elfelejtette hol van, de még fogja találni. De végülis visszakaptam kissebb részletekben. Persze néha eljátszotta az érzelmi zsarolást, hogy én milyen önző vagyok, hogy hetente rákérdezek....

És ezt szeretném elkerülni. Viszont azt csak nem mondhatom neki, hogy tudom, hogy annó loptál tőlem és nem akarom ismét azt végigjátszani, mert szerintem egyrészt nem értené a problémát mivel már visszaadta. Szóval tuti megsértődne, hogy ennyire nem bízom benne.


Szerintetek hogyan kellene szóba hozni?


2020. máj. 11. 10:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Apukáddal esetleg nem tudod elintézni?
2020. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Apukámmal lehetetlen. Régen alkoholista volt, most amióta új munkahelye van, már nem az, viszont munkán kívül vagy alszik, vagy dokumentumfilmet néz. Nem jó a kapcsolatunk, max köszönésnyit beszélünk.
2020. máj. 11. 10:35
 3/33 anonim ***** válasza:
12%

A bankszamlanak azért vannak havi és éves (kartyadij) költségei. Nem biztos hogy megeri még meked nyitni. Főleg hogy nem érkezik rá rendszeres jövedelem.


Tedd el jó biztonsága a pénzedet és ha 18 leszel, akkor fuss neki.

2020. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire ellene van, akkor nem sok esélyed van.

Mennyi időős vagy, mikor leszel 18?

Esetleg nagyszül, vagy köteli rokon segíthetne meggyőzni, ha egyszer aláírta, akkor már nyert ügyed van.

De ha semmiképpen nem megy bele, akkor csináld úgy, mint tavaly (mellesleg LY-nal írják, figyelj jobban), és amikor odaadja, akkor ne olyan helyen tartsd, ahol hozzáfér.

2020. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti kb egy hónap múlva lesz munkám, ha a jelenlegi helyzet nem szól közbe. Illetve október vége után suli mellett is fogok dolgozni.(ez utóbbi már szinte fix, csak előtte be kellene tölteni a tizennyolcat, ami addigra megtörténik.)

Szóval max másfél hónap lenne, amíg jövedelem nélkül vagyok.

2020. máj. 11. 10:47
 6/33 anonim ***** válasza:
16%

Várd meg amíg lesz munkád. Manapság semmi nem biztos. Nagyim pld lemondta a bankszamlajat, olyan kicsi a nyugdíja, hogy nem érte meg fenntartani érte a számlát. Sokba került a használata a nyugdijahoz képest.


Akkor is azt javaslom, várd meg a 18-at és a biztosabb jövedelmet.

2020. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy olyan rokon, akivel jól kijövök ahhoz, hogy szóba hozzam és anyám is ad a véleményére, azok ugyan azt gondolják mint anyám. Szóval ez a másokon keresztül meggyőzés nem működik.

Egyébként októberben töltöm a tizennyolcat

2020. máj. 11. 10:50
 8/33 A kérdező kommentje:
Nyilván megvárom, hogy legyen munkám, tehát ha nyárra nem jönne össze, akkor várok őszig. Egyébként fix hely nincs a házban, amihez ő nem fér hozzá, és szerintem még mindig jobb, ha tudom, hogy havonta mire megy el a pénzem valamennyi része, mint az, hogy itthon anyám random "elteszi biztonságos helyre" az egészet és aztán évekig könyörögjek, hogy adja már vissza, mindezt úgy, hogy emiatt még én vagyok az önző szemét.
2020. máj. 11. 10:54
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Junior számlának nincsenek koltsegei.

Otpnel lehet online is nyitni. Nem tudom így szükséges e szülő jelenléte, nézd meg, de simán el tudom képzelni, hogy csak kikuldik aláírásra a szerződést, azt meg alá írathatod apukáddal is

2020. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
15%
Várj októberig.
2020. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!