Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim folyton a tanulassal...

Szüleim folyton a tanulassal piszkalnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szuleim folyamatosan piszkalnak a tanulassal, naponta tobbszor is. Jo jegyeim vannak, soha nem volt ram panasz az iskolaban, de ok azt varnak hogy reggeltol estig csak tanuljak, mert akkor "latszik" hogy tanulok, ha csak par orat tanulok az "nem tanulas". Kezd elegem lenni ebbol, es mar attol is ideges leszek ha a tanulasrol beszelunk, ezert rengeteget veszekszunk. Nem tudom mit kezdjek a helyzettel. Voltatok ti is hasonlo helyzetben? Es ha igen ti mit kezdtetek vele?

18/L



2020. máj. 12. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
18 évesen már végeztél az iskolával nem ?
2020. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Te nem pont érettségizel???
2020. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jovore vegzek, egy evvel kesobb kezdtem a sulit
2020. máj. 12. 12:29
 4/6 anonim válasza:
74%
Szerintem a szüleid nagyon szigorúak. Biztos azt hiszik, ha nem tanulsz, valami olyat csinálsz, amitől nem leszel okosabb. Nem szabad egész nap tanulni, főleg a mostani helyzetben nem is érdemes. Elég az a pár óra tanulás, én sem tanulok többet egy nap, valahogy tudasd ezt a szüleiddel. Nem tudom, mit tehetnék a helyedben, hiszen még nem voltam hasonló helyzetben, de kitartást.
2020. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 koszonom szepen a valaszt
2020. máj. 12. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legfeljebb annyit tudsz tenni, hogy ha tanulsz, akkor azt valamelyik közös helyiségben teszed, hogy ők is lássák. Amit még tehetsz esetleg, hogy elkezdesz valami "hasznos" hobbit, ha eddig nem csináltál (általában a szülők azt hiszik, hogy minden képernyő előtt töltött idő hülyeségre megy el). Ha akkor is piszkálnak akkor próbáld meg csendben hallgatni, mert hiába mondod el a véleményed erről, ezek szerint nem tudják megérteni. Esetleg mehetsz kintre sportolni, sétálni, addig se otthon vagy.
2020. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!