Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám mindig a tanulással...

Anyukám mindig a tanulással piszkál, már igen rosszul esik az, amiket mond. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 4-es, 5-ös tanuló vagyok, mindig ezeket a jegyeket hozom haza (matekból hoztam haza csak rosszabb jegyet idén, de abból is 5-ös vagyok)

Tegnap is több órát tanultam, egész hétre tanulási tervet hoztam létre, amit neki el is mondtam. Szintén tegnap nem értettem valamit,amihez segítséget értem. Ekkor jött azzal, hogy soha nem tanulok, és ne is álmodjak arról, hogy éretségim legyen...

Nagyon rosszul esik, mert amikor általános iskolás voltam mindog azt mondogatta, hogy gondolkozzak valami szakmán, mert ilyen jegyekkel nem vesznek fel gimnáziumba.

Alapjáraton nagyon szeret, de gyakran stresszes a munkája, házi munka miatt...

Tudnátok tanácsokat adni,kérlek?



2020. jan. 2. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne foglalkozz vele! Ha valóban jó tanuló vagy, csak menj a saját utadon! Lehet ő is mérgező szülő!
2020. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

"Alapjáraton nagyon szeret" - na igen, az látszik (bocs)

Egyébként meg a stressz erre nem kifogás

Ne törődj vele!

2020. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

Anyukád rajtad vezeti le a stresszt a munkája miatt, amiatt, hogy apádtól nem kap elég segítséget a háztartásban (feltéve, hogy te eleget segítesz), és talán azért is hajt téged, hogy jobbak legyenek a jegyeid, mert akkor jobb előrelépési lehetőségeid lesznek, mint neki. Gondolom, a munkahelyi előrelépésével is elégedetlen.

Érdemes egy ilyen helyzetben egy közös takarítád utáni kakaózás közben elmondani neki, hogy ez milyen érzés neked. Jó, ha muterod azt is tudja, hogy a cseszegetésnek 2 vége lehet, 1. Lázadás és beleszarás. 2. Teljesítménykényszer, munkaholizmus, bizonytalanság a párkapcsolatban.

Ez esetleg anyádnál otthoni minta.

2020. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem erről a saját édesanyám jut eszembe. Nagyon rossz általános iskolába jártam (teli "romákkal"), ki akart minket kezdeni az iskola, direkt lehúztak a tanárok, ráadásul súlyos fejsérülésem is volt, illetve a gyógyszerek annyira lehúztak, hogy a végén még azt sem tudtam megmondani, hogy hány ujjat mutatnak nekem... Vagy pl az írásbeli osztással teljesen összekavartak, egyik általános suliba x módon, a másikban y módon, a gimiben megint x módon tanították ... mai napig nem tudok biztosan írásban osztani emiatt egyébként.


Anyám szinte ostorral vert, tucatnyival oldatta meg velem a feladatlapokat, hónapokon keresztül csak a "feladatlap-feladatlap-feladatlap" volt szinte az egyetlen normális szó, amit hallottam... Édesanyám a belemet is kihajtotta.

Végül elértem egy közepesen gagyi eredményt a központi felvételin (abban az állapotomban ez volt maga a csoda, meg persze a rengeteg gyakorlás), ez az eredmény elég volt arra, hogy felvegyenek egy viszonylag kulturált nyolcosztályos gimnáziumba.


Azóta hálás vagyok anyámnak, hogy hajtott, mert különben talán soha nem kerültem volna be a gimibe. Igen, nem egy neves intézményről volt szó, de megmenekültem a c-ktől.


Nyilván nálad nem ez az eset áll fent, annyit tudok mondani, hogy tanulj a belátásod szerint, csak akkor kérj segítséget édesanyádtól, ha nagyon muszáj. Tudom, nagyon nehéz így, pl nekem sokat segítettek a tanulásban és nagyon sok dolgot csak ezért értettem meg, mert hát a tanárok a gimiben... nem voltak a legjobbak.


F

2020. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 és #2 Veletek egyszerűen nem tudok egyet érteni. Bevallom azt nem írtam le, hogy a szeretet miben nyilvánul meg, de tudom, hogy mennyireszeret.

#3 veled már tudok, de apukám is sokat segít. Mondjuk én tényleg csak keveset, de azért mégis igyekszem a tőlem telhetőt megtenni.

#4 érdekes, sajnálom, hogy ilyet kellett megélned. Köszönöm...


Mellesleg hozzátenném, hogy sportban is remekelek, heti 2-3-4 edzésem van egy héten...

2020. jan. 2. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egyszerűen nem tudja a választ, és nem vallja be, inkább hisztizik veled.
2020. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Nem tőle, hanem testvéremtől kérdeztem.

Viszont... Azon gondolkoztam, hogy lehet azért akarja, hogy nekem a legjobbak legyenek az eredményei, mivel ő szegény családban nőtt fel, állandóan segítenie kellett, mivel az anyja 5, apja 12 (azt hiszem) éves korában halt meg...

2020. jan. 2. 11:49
 8/11 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
#7: Ez tuti benne van. Beszélned kell vele róla. A het 2-4 edzés és a 4-5 jegyek az sok munka. Nem csoda, hogy a házimunka csorbul. Beszéljetek róla, hogy ha több házimunkát akar tőled, miről mondj le, és az tényleg megéri-e neki.
2020. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
11%
Mondjuk ha egy 4-es 5-ös tanuló leírja az érettségit egy t-vel, ott vannak bajok.
2020. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Ő egy másik generáció tagja, akkoriban ez még motivációnak számított. Csak fordítsd le magadban, amikor ilyet mond, hogy ő csak a legjobbat akarja kihozni belőled.
2020. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!