Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A szüleim itthon folyton azzal gyepálnak hogy állandóan kockulok tanulás után. Lehet hogy én vagyok hülye, de szerintem teljesen normális hogy ebben a helyzetben kihasználom hogy végre több szabad időm van a videójátékokra.

2020. máj. 20. 20:18
A kérdező szavazást indított:
Szüleimnek
Nekem
73 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindhármótoknak. Nekik is, mert ehelyett segíthetnél a házimunkában, találhatnál egy kreatív hobbit, találkozhatnál a haverokkal, stb... DE! Ha te ettől kikapcsolódsz,ellazulsz, és jól érzed magad, akkor nyugodtan csináld. Csak mértékkel.
2020. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Állandóan a gép előtt ülni ártalmas és nem is normális egy fiatalnak.


Neked sétálni, biciklizni, kirándulni kellene. Filmeket nézni, könyveket olvasni, írni, rajzolni... mit tudom én. Állandóan aktívnak kellene lenned és ezer ötletednek, tervednek kéne lennie.


A fiatalság ebből áll normál esetben. Az állandóan gép előtt ülők azok, akiknek aztán három agysejtjük sincs, mert se érdeklődési körük, se kreativitásuk nem lesz.

2020. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
70%

Nem értem miért kell megmondani, milyennek kellene lennie egy normális fiatalnak. Valószínűleg nem napi 5 órát pörgeti értelmetlenül a fb-ot. Gondolom van játék amivel szeret játszani online másokkal, vagy egyedül,esetleg photoshoppal alkot, videokat vág tök mindegy... neki ez az érdeklődési köre nem a biciklizés meg a kirándulás. Mellesleg nagyon sok ember nem szeret sportolni és kirándulni nem feltétlenül gép előtt ül és normális fiatal képzeld el. Sokan zenélnek, sakkoznak, rajzolnak stb...


Kérdező: neked pedig attól függ mit csinálsz a gépen. Ha értelmes dolgot csinálsz a gépen szerintem nincs gond. De ha csak mások fotóit lesed egész délután meg a mónika showt a youtubeon akkor nem oké...

2020. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Fú de nem bírom ezt a kérdéskört. Engem is világ életembe piszkáltak vele, pedig jó tanuló vagyok, most fogok diplomázni és megyek mesterre is... és amúgy nem infós, szóval van érdeklődési köröm. Erre rá is cáfoltam.

ÉS ENNEK ELLENÉRE is játszom gépen, szerintem ez igenis kreatív hobbi. Az első válaszoló feltételezem nem leli örömét ezekben, vagy egyáltalán nem játszott egyel sem. Ettől még van érdeklődési kör és kreativitás... sőt... rengeteg játék van amiben van egy szép sztori, tanulni lehet angolul, különböző témakörökben amik iránt érdeklődni lehet. Nem csak a szétlövöm a másikat verzió létezik. De az is javítja a reflexeket, problémamegoldást,logikát stb. Rengeteg dolgot lehet csinálni ezekben a játékokban, és nem csak egysejtűek játszanak... azt persze nem cáfolom, hogy ismerek jó pár ilyen embert.


Azt el kell fogadni, hogy van azért generációs különbség, és a szülők ezért nem értik meg, hogy ebbe egyáltalán mi lehet jó és miért játszunk ezekkel... mert, hogy elbutít meg agyhalottaknak való stb... Akik ilyen véleménnyel vannak, általában nem játszottak, és sose érezték át milyen az. De ha még is, az is normális ha valakinek ez nem tetszik, de szerintem az se ítélkezzen. Úgy, ahogy az ő hobbija felett sem ítélkezik más.

2020. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Ti félreértetek.

1. A felsorolás nyitott volt. Sok mindent lehet csinálni azon kívül is, amit leírtam.

2. Nem mondtam, hogy tilos számítógépezni. Azt mondtam, hogy nem jó ÁLLANDÓAN a gép előtt ülni, mert az élet nem csak ebből áll. Vagy, ha igen, na akkor baj van.

2020. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Van akinek szüksége van kockulásra ahhoz, hogy ki tudjon kapcsolni.

Én elég sokat játszom, de kreatív munkám van, magam örömére is sokat rajzolok, kézzel meg digitálisan is (akkor utóbbi kockulás, mert tableten csinálom?), makettezem, olvasok. Viszont otthonülős típus vagyok, nekem nem nagy élvezet kimozdulni, inkább ha lehet gyalog járok munkába, meg eljárok edzőterembe hogy mozogjak. De gyerekként se szerettem haverozni meg bringázni, ettől függetlenül jól tanultam, és normális gyerek voltam.

Amúgy ha a spanokkla lógnál a jétszón egész nap, akkor meg az lenne a baj, hogy miért nem vagy otthon.

2020. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

2. válaszoló

"Neked sétálni, biciklizni, kirándulni kellene. Filmeket nézni, könyveket olvasni, írni, rajzolni... mit tudom én. Állandóan aktívnak kellene lenned és ezer ötletednek, tervednek kéne lennie....Az állandóan gép előtt ülők azok, akiknek aztán három agysejtjük sincs, mert se érdeklődési körük, se kreativitásuk nem lesz."


Én pont olyan fiatal voltam, mint a kérdező, szerettem "kockulni", számítógépezni, nagyon sokat ültem ott. Aztán magamtól meguntam, elkezdtem olvasni, sportolni, jobban szerettem kimozdulni is. :) Van nem egy érdeklődési köröm, és úgy vélem, némi kreativitásom is.

Szerintem te csak ne mondj ítéletet elhamarkodottan. Hadd szórakozza ki magát a kérdező, úgyis kinövi ezt a korszakot. Kérdező szüleinek is ezt mondanám, bár érthető az aggodalmuk, ők még nem ebben nőttek fel gondolom.


Kérdező: ha valóban tanulás UTÁN csinálod, az nem tragédia.

2020. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Én is sokat gépeztem anno, mert az iskolában, de még az egyéb körökben is (konfirmációs kör, táborok, edzés) rossz volt a viszonyom a kortársaimmal, megvetettek, megaláztak, semmibe vettek, kb senki sem beszélt velem.


Jó volt kicsit kiszabadulni a való életből, ami nekem kb csak a bántást jelentette anno számomra.


Én a Minecraftot toltam sokáig.


F

2020. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha már végeztél a tanulással, akkor neked kéne dönteni, mivel töltöd a szabadidőd. Esetleg kérdezz rá, hogy van-e valami, amiben segítened kéne előtte (porszívózás, mosogatás, tudom is én), akkor talán nem figyelnék árgus szemekkel, hogy meddig és mit játszol. Szerintem nem gond, ha játszol is, de azért abban egyetértek, hogy legyen egy mérték (ne napi 12 óra). A szervezeted igényli a mozgást is, a friss levegőt, add meg neki azt is. :)
2020. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem neked van igazad. Én pl. kockulás miatt tanultam meg angolul, meg analitikusan gondolkodni már ha az iskolában képtelenek voltak megtanítani. Ha utánaolvastok, a számítógépes játékok fejlesztik a logikus gondolkodást, finommotorikát, koordinációt stb. Persze nem kell napi 12 órában. Nekem a 2-3 is elég volt. Kockulj!
2020. máj. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!