Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A szüleim itthon folyton azzal gyepálnak hogy állandóan kockulok tanulás után. Lehet hogy én vagyok hülye, de szerintem teljesen normális hogy ebben a helyzetben kihasználom hogy végre több szabad időm van a videójátékokra.

2020. máj. 20. 20:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, miért kéne minden fiatalnak ezer és egy dolgot csinálnia, ha nincs hozzá kedve??? Neki az a hobbija, hogy videojátékokat játszik, hát aztán. Ha könyvet olvasna, és akkor sem mozdulna ki, vagy találkozna bárkivel, jobb lenne, csak mert az könyv és nem játék?

Nem tudom, a kérdező mennyi idős, de én gimis koromban is alig találkoztam bárkivel. Olvastam, vagy a gépet bűvöltem, filmet néztem rajta, vagy csak úgy neteztem. Mivel lány vagyok, olvasás és gépezés helyett, volt, hogy festettem üvegre vagy fülbevalókat kreáltam, de nem voltak hatalmas terveim, meg nem kirándultam minden nap, meg nem találkoztam a barátaimmal (nem is nagyon voltak).

A szüleim sosem szóltak bele, mennyit ülök a gépem előtt, ha meguntam, csináltam mást. Nem voltam egy nagy társasági ember.

"Állandóan aktívnak kellene lenned és ezer ötletednek, tervednek kéne lennie..."

Már bocsánat, de miért kéne állandóan aktívnak lenni, vagy mi az, hogy ezer tervének kellene lennie.....

Gondolom suli (vagy munka?)mellett örül,ha van egy kis szabadideje,hagy csinálja már azt, amit szeretne....van, aki nem aktív, hát aztán....

Nekem nagyon jó kapcsolatom volt és van a szüleimmel, sokszor a napi program hétvégén az otthon ülés és beszélgetés volt....

Szerintem, ha már elég idős a kérdező, és a gépezés nem megy a tanulás rovására, akkor hajrá....ha meg már felnőtt, akkor pláne azt csinál, amit akar.....

2020. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó vagyok. Az alábbi mondathoz még hozzáfűznék valamit:

"Az állandóan gép előtt ülők azok, akiknek aztán három agysejtjük sincs, mert se érdeklődési körük, se kreativitásuk nem lesz"


A párom hat éves kora óta foglalkozik számítógéppel,mert a testvére megmutatta neki...gépet épített, gyerekeknek szóló programozó könyvet kapott az anyukájától, és azzal foglalkozott. Most is sokat van gépen, és igen, játszik is (nem candy crush-sal...vannak komoly, gondolkodást igénylő játékok is). Volt Írországban játék teszter, és alapvetően is nagyon ért a gépekhez (hardware téren is), összerakja magának, ha kell. Angolul anyanyelvi szinten beszél, jelenleg egy nemzetközi informatikai cégnél dolgozik....

Szóval csak azért mert valaki sokat ül a gép előtt, az jelenthet minőségi munkát, időtöltést is, nem feltétlenül lesz egy agyatlan hülye.....

2020. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%

Hála az égnek engem sosem b×sztattak ezzel. Pedig olyan játékkal játszottam amin egész nap online kellett lenni vagy lemaradsz. Ott találtam barátokat csak.


Ennyi erővel azt is mondhatná a szülő, hogy "ne olvass annyit" "ne alkoss annyit" "ne találkozz a barátaiddal annyit"

Kész agyf@sz.


Persze ha folyamatosan ordítasz a gép előtt mert kinyírták a csapatod akkor nekik van igazuk. De amúgy...

2020. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a szüleidnek is lehet igazuk. Segíthetnél nekik inkább de ha neked ez a kikapcsolódás mond meg nekik hogy segíteni is fogsz de előtte játszol egy kicsit.
2020. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Én ex kocka vagyok, nagyon durva kocka voltam.


Nem éri meg tesó. Menjél, éljél életet. Ne élj virtuális életet. A való élet fontosabb.

2020. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!