Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar anyám folyton...

Miért akar anyám folyton rossz érzést kelteni bennem, hogy ez nem fog sikerülni, az nem fog menni, ezt nem fogom akarni?

Figyelt kérdés

4 hónap és 18 leszek. Épp a jogosítványomat csinálnám, épp utlnánk a pénz a kresz órákra az autósiskoláknak. Erre anyám: De biztos? Biztos ,hogy akarod? Nem fogod meggondolni amgad félúton? Tudod régen mindig nagyon sírdogáltál, hogy nem akarsz ide menni, oda menni. De ANYAA!!! Mondtam, hogy akarom nem? 17 és fél múltam- még ha sírdogálnék mint amiről 4 éves koromban leszoktam akkor is végigcsinálnám, mert ez szinte létfontosságú, hogy legyen jogosítványom. Mi van, ha nem elsz meg egy állásom csak azért, mert nincs jogsim? Buktam az egészet..


És még folytatja. folyton mintha azt akarná, hogy rosszat érezzek, hogy tudjam ,hogy BIZTOS NEM FOG SIKERÜLNI.. és lassan meg is van a hatása. amióta ezt mondta azóta előtörnek azok az emlékek, hogy aggódok 2. osztályban, hogy kapok-e piros pontot vagy sem, és tuti nem fogok kapni.. meg, hogy nagyon fáradt voltam vagy megütöttem a könyökömet és haza akartam menni foci edzésről 1-2. osztályban. és ott "sírdogáltam"


2020. máj. 21. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem anyád ismer téged és képesnek tart arra, hogy a tanfolyam kellős közepén valami mondvacsinált indokkal (az oktató csúnyán nézett rám!, tanulni kell, nem érek rá, a többiak szerint ciki, rosszul sikerült a fészbuk posztom, stb...) otthagyod az egészet, csak mert neked valami nem tetszik, aztán oda a nem kis pénz.
2020. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ööö. nem hiszem. De amúgy arra kéeps az anyám, hogy ha 100 ból 99-szer kőkeményen végigcsinálok valamit, de 1-szer meg nem, akkor abból az egyből egy olyan dolgot fantáziál ki, hogy "még egyszer sem láttalak téged komolyan küzdeni"
2020. máj. 21. 20:25
 3/8 Savlekotő ***** válasza:
91%

Gratulálok Anyukádnak így készülnek a szorongó roncsok akik Anyu nélkül kakilni se mernek majd,mert ezeknek az anyukáknak nincs élete a gyereken kívül,emögött ez van.. Nyugi ha nem a jogsi akkor nyelv vizsga sorolhatnám bármi amit megtud a gyerek csinálni magától probléma ennek a típusnak és jönnek sírva érzelmi zsarolással kételyt ébresztve,még egy 20 évesben. Láttam olyat munkám során akinek 17 évesen se engedte az anyja hogy bekösse a saját cipőjét,kimerje magának a levest. Verd ki a fejedből a szavait a múltat mindent ami negatív,ha beszél ne halld meg,és csináld meg a jogosítványt,Előre nézz sose hátra.

70F

2020. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Pesszimista (szegény...) és szorong. Bizalmatlan, és a saját belső bizonytalanságát vetíti ki rád.


Elmondhatod neki, hogy ezzel a magatartással nem támogat, hanem kételyeket ébreszt benned, és neked épp az ellenkezőjére van szükséged.

Ha már békénhagyni nem tud, legalább ne ártson.


A valódi pesszimista embernek lételeme a tépelődés, a legrosszabb forgatókönyv megtervezése, és nem szivatásból teszik, hanem tényleg képtelenek elképzelni, hogy jól is alakulhatnak dolgok - méghozzá legalább ugyanolyan arányban, mint fordítva.

Vannak önbeteljesítő jóslatok is - ez kétélű fegyver: az optimista megközelítésűek dolgait jó irányba befolyásolja az a hiedelem, hogy ebből valami jó jön majd ki. (fordítva meg.... ) Egyszerűen nem éri meg pesszimistának lenni. A jó hír pedig: az optimizmus tanulható!

2020. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van egy c1-es nyelvvizsgám. a c2 háát az azért már nagy falat lett volna. És azt is magamtól csináltam. bele se szólt. De ezt persze azonnal elfelejtni.
2020. máj. 21. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Én anyukád szavaiból azt vettem ki,hogy ő kicsit hezitál


Lehet a pénz miatt, úgy írtad hogy utalnánk, szóval ez nem csak a te pénzed

Ki fizeti a jogsit?


koronavírus van, nagyon sokunk elvesztette a munkahelyét, nagyon sok embernek még tartaléka se volt

Lehet,hogy anyudnak kellene az a jogsi pénz,csak nem merte kimondani nyíltan

2020. máj. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen én. mint mindent. Amúgy ez a pénz diákmunkából van. Neki nem kell pénz. több mint 500-at keres nettóban. apa kicsit többet. Szerintem nem a pénz miatt mondja..
2020. máj. 22. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az anyad meregezo szulo, azert csinal ilyesmiket.
2020. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!