Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem engedi, hogy egy...

Anyám nem engedi, hogy egy bizonyos dolgot megvegyek magamnak a spórolt pénzemből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az indoka, hogy pont olyan dolgot akar venni vagy a tizennyolcadik szülinapomra, vagy karácsonyra. És ha én venném meg magamnak, akkor neki nem lenne más ötlete. Viszont a születésnapom október végén lesz, szóval tök messze van, illetve nem szeretném, hogy ennyit költsön rám. (Egyébként olyan dologról van szó, ami pl segítene a tanulásban is, de nem szeretnék konkrét lenni, mivel ő is használja az oldalt szerintem)
2020. máj. 24. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy fizessétek fele fele arányban, és akkor megveszitek előbb.
2020. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy neked most lenne rá szükséged és javasolj mondjuk más ajándékötletet helyette.
2020. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Kiskorú vagy? Akkor ő a főnök!

Mellesleg, megbeszélés kérdése. Te is lehetnél megértőbb! Hiszem, ajándékot adni is öröm, ha pedig keresztül húzza valaki a terveit az embernek, az nagy csalódás. Én is élvezem, ha jó ötletem támad és úgy gondolom, ennek nagyon fog örülni az ünnepelt. Rossz érzés, ha mástól is olyat kap vagy, ha már van neki és mellélövök. :-(


Még egy kérdés. ha ez drága holmi, neked honnan van rá pénzed? Dolgozol már? Ha még nem és csak zsebpénzből vásárolnál, akkor jusson eszedbe, az is a szülőktől van. Amennyiben megdolgoztál a pénzét, úgy értem, hogy jól esne, ha magadnak vehetnéd meg, hiszen jó érzés lenne számodra. Nincs valami más, amit szeretnél megvenni? Hangoljátok össze, vagy várd ki, mit kapsz szülinapodra és utána költekezz. De még jobb ötlet lenne, ha félretennéd a pénzed és takarékoskodnál. Később még hálás leszel önmagadnak a fegyelmezettségedért. Hidd el, meglesz annak a pénznek a helye!

2020. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Az 1-es remek ötletet adott.

Mondd meg anyukádnak, hogy betudod a szülinapodra ajándéknak a fél cuccot. És vegyen neked majd akkor valami apróságot, mondjuk egy doboz drága bonbont.

2020. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
93%
én is a fele-fele arányt tudom javasolni
2020. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én pl jobban örülnék ha inkább valami könyvet venne ehelyett, de nem. És ezt ő is tudja jól. Illetve a fele-fele is szóba jött, de jelenleg nem tudna annyival beszállni. Illetve nekem most lenne szükségem rá, mivel januárra csak akkor tudok elkészülni egy bizonyos dologgal, ha már nyáron el tudnám kezdeni. És anélkül elég nehéz megoldanom, illetve eléggé visszavet a haladásban
2020. máj. 24. 21:09
 7/10 Savlekotő ***** válasza:
42%
illetve eléggé visszavet a haladásban.. Lehet pont ez a cél,és ezért hiteget,vedd meg a saját pénz nem a szülőé..
2020. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Adj neki ajándékötletet, mit lenne a legfőbb vágyad karácsonyra. Ezt meg vedd meg magad.
2020. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"de jelenleg nem tudna annyival beszállni." Ha most nincs meg az összeg fele, akkor 6 hónap alatt (októberre) az egészet, hogy szedi össze? Pl.: ha mondjuk 100k (mert nagy összegről van szó) akkor ez azt jelenti, hogy hó végére nincs 50 000 Ft-ja, de ez azt is jelenti, hogy ekkora ajándék neki túl nagy kiadást jelent.

Mondd hogy te valami "drága" (nyilván csak mondod neki és nem 100k fölé számolsz) programot terveztél októberben és nagyon menni akarsz vele oda. Lelkesedj meg minden a "valamit" meg vedd meg magadnak hamar.

Hidd el, hogy ez leginkább a presztizsről szól, hogy márpedig ő megveszi neked és légy miatta hálás, meg hogy ő jól érezze magát miatta, de lászólag nem engedheti meg magának és az ajándekozásnak arról kéne szólnia, hogy a te érdekeidet tartja szem előtt.

Ha javasoltál neki másik ajándékot amit megvehetne vagy programot és nem partner az elképzelésedben, akkor szerinte ez róla szól és önző.

Kicsi a valószínűsége, hogy 7-esnek igaza van, csak akkor lehetséges ha egyetemi felvételire készülnél, és reméli, hogy tovább élsz vele, ha megbuksz és ezért "szabotál". Szerencsére ez marha ritka, és inkább csak túl büszke elismerni, hogy nem tudja megvenni neked amit szeretnél.

2020. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy csak arról van szó, hogy valami oknál fogva ő akarja kifizetni és ennyi. Szerintem tudja, hogy tudom, hogy hirtelen tuti nem tudná fizetni. Bár azt kétlem, hogy szabotálna, mivel nem egyetemi felvételiről van szó. Végülis az a dolog is fontos, de akkor is kicsi esélyem lenne rá, ha meglenne az a "valami", viszont akkor legalább nem kéne azzal a hátránnyal is számolnom, hogy nem tudtam rendesen megcsinálni.
2020. máj. 25. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!