Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éltetek át vagy ismertetek...

Éltetek át vagy ismertetek olyat, aki úgy nőtt fel, hogy a testvérét nyilvánvalóan jobban szerették a szüleik? Hogyan éltétek ezt meg? Milyen hatással lett a szociális életetekre és a jövőtökre?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Apám új házasságából van egy velem egyidős -pár hónap van köztünk- mostoha húgom és van egy közös féltestvérünk, ő 10 évvel fiatalabb nálunk és fiú. Már felnőttek vagyunk.

A húgom anyja érzékelhetőleg (bár soha nem is tagadta) az öcsénket mindig jobban szerette. ( engem ne vegyünk alapul a történetbe, mert nincs vérkötelék)

A húgom mostanra bár az életben stabil lábakon áll a kapcsolatain látszik ez a megkülönböztetés, szomjazza az odafigyelést, a törődést, hogy csak vele foglalkozzanak, mindig neki kell a középpontban lennie. Erre rá is mennek mind a baráti mind a párkapcsolatai.

Az anyjához meg valami számomra érthetetlen módon megrögzötten ragaszkodik, nap mint nap átjár, mintha el akarná nyeri a gyerekként nem megkapott szeretetét, az odafigyelését miközben szidja az öcsénket, hátha az anyja észreveszi, hogy ő mennyivel jobb gyermeke.

Sajnos gyakran szót is ejt erről a megkülönböztetésről, akkor pedig képest hatalmas vitát generálni belőle, majd 1 hétig duzzog valahol és kezdődik minden elölről.

2020. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ahol több testvér van ott mindig is lesz volt van különbség..

Minden szülőnek van kedvence akivel kivételezik is,csak tagadják


Anyám kedvence a húgom

2020. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen!Tuléltem, viszont nagyon fájt,amit felnõtt korban vettem észre jobban.
2020. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elertek azt, hogy mar nem beszelek veluk es nagyon jot tesz a 2000 km tavolsag is. ;-)
2020. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem beszélek velük. A húgomat nem elég, hogy jobban szerették, de a kis pitsa még fúrt is anyáméknál. Ilyenekkel, hogy milyen hálátlan vagyok,hogy nem otthon laktam. wTF? 200km-rel arrébb jártam egyetemre, aztán Pesten kaptam munkát. Mekkora gyökér vagyok, hogy nem laktam a nyakukon.
2020. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4en vagyunk testvérek.


Van 2 húgom és egy öcsém.


Minden testvér úgy érzi, őt szeretik legkevésbé... Néha néha gyerekként legalábbis szerintem :D


Viszont felnőtt fejjel rá kellett jönnöm, hogy nem a gyerekes hisztim volt, hogy az idősebbik húgomat jobban szerették, mint bármelyikünket.


De nem csak a szüleim, a családban mindenki.


Igazából nem értem miért.. Hatalmas szíve van ugyan (ha baj van nagyon segítőkész) , de nagyszájú, rengeteget kötekszik, mindenkinek beszól, makacs és soha nem hallgat senkire.


Mindig kivételeztek vele.

Mindent megbeszéltek vele, előttünk titkolóztak...

Mindenki őt hívta, hogy jajj gyere hozzánk, várunk (minket így külön soha) sose utálkoztak velünk de éreztük h őt szivesebben fogadják

Anyám titokban vett neki ruhákat havonta (azért titokban hogy ne hisztizzünk h nekünk nem, de mindig kiderült) míg nekünk szülinapra karácsonyra ha volt egy egy póló. Akkor vett új ruhát ha már leszakadt rólunk


Ha bármit szeretett volna megkapta... Új telefon miegymás.. , tőlem meg a saját pénzemet is elvették "megszorultunk" alapon



Nem értem mi az oka ennek amúgy. Mindhármunkat elhanyagoltak, a húgomat viszont mindennél jobban szerették.


Igazából van bennem egy kis harag anyámék iránt.

A következménye az h csak akkor és arról beszélünk amiről muszáj. Nem jó a kapcsolatunk, vár eossz se.. Inkább semleges

Nem szivesen megyek.. Ha ott vagyok viszont elvagyok egy pár óráig amíg ellehet beszélgetni lényegtelen dolgokról


A rokonság nem igazán érdekel. Velük egyszerűen nem tartom a kapcsolatot.

2020. máj. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok


Bocsánat javítom: "bár rossz se"

2020. máj. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy volt, hogy ketten voltunk a bátyámmal. Ő folyamatosan azzal vádolt, hogy engem jobban szeretnek és mikor csináltunk valamit, eltörtünk valamit, akkor módszeresen mindig őt verték meg. S ő pedig összehúzott szemekkel, csöpögve a dühtől, minden alkalommal hozzám vágta, hogy "ez a te hibád". Akkor megfogadtam, hogy én nem akarok kedvenc lenni. Szerencsére megszületett a húgom, aki átvette a helyem. És ő a kis tündér néven hódította a szomszédokat, bátyám pedig daliás hercegként csókolt kezet az összes Margit néninek a faluban. Nagyon jól éreztem magam akkoriban. Rengeteg barátom volt, mikor jöttek a rokonok senki sem foglalkozott velem és tudtam bogarászni a kertben, vagy ahol akartam. 14 évesen is "rossz gyerek hadjárat"-on voltam. A lázadásom abban merült ki, hogy fapofával néztem anyámra amíg lehordott mindennek csak mert olyanja volt, rockzenét hallgattam, és cigarettacsikkeket gyűjtöttem, hogy a wc-be dobva higyjen rólam amit akar. Egy éve összeköltöztem egy "nem hozzád való" sráccal és köszönöm szépen jól vagyok. Dolgozom a sebeken amiket otthonról hoztam. Bátyám a kedvenc a családban (mert sok pénze van ;)) a húgom pedig erkölcstelen utakon jár ami csak egyre rosszabbul néz ki.

20/l

2020. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!