Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Úgy érzem a...

Mit tegyek? Úgy érzem a szüleim érzelmi roncsot csináltak belőlem?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, nem kéne mindenért a szüleimet hibáztatni, de úgy érzem, nagyban hozzájárultak ezekben a problémában.

Nem nagyon vannak barátaim, ha találkozok valakivel, mindig félek, hogy valami hülyeséget mondok. Kiskoromban, kb. 12 éves koromig nagyon sokat verekedtem meg sírtam is, a szüleim, vagyis apukám tanácsolták, hogy védjem meg magam, még ha nem is megütöttek, csak szavakkal bántottak, akkor is verjem meg, meg ilyesmi. Apukám állandóan ordítozott, velünk is, meg például, ha kocsival mentünk, nem érdekelte hogy kicsi gyerekek vannak vele, a lehető legcsúnyábban káromkodott. Arra nem emlékszem, anyukám mit csinált, sose vettem észre a rossz szándékot, csak azt tudom, hogy nagyon túlféltett, ezt már sokan mondták, idősebbek, akik ugye tudják, milyen volt akkor. Most ő érzelmileg szokott zsarolni, hogy például, nem segítek neki, még erre, meg arra sem vagyok képes érte, pedig amúgy a házimunkában szoktam segíteni, és ilyenkor nagyon besértődik. Vagy hogy nem mondok el neki semmit. Szerintem többet tud az életemről, mint amit kéne. Kb. mindent elmondtam neki, nincs is sok életem. Tényleg amúgy kb. semmi titkom nincs előtte. Pedig tudom már régóta, hogy ha elmondok valamit, akkor azt később felhozza és nevetség tárgyává tesz. Most már csak kettőnk között, vagy kis családban, mióta egy csomószor mondtam neki, hogy azért nem mondok neki el dolgokat, mert továbbadja, ilyesmi. De amúgy tényleg, egy dolog jut most eszembe összesen amiről nem tud.

Szóval olyan problémáim vannak, hogy nehezen ismerkedem, nem tudom mi lenne a normális egy társaságban beszélgetni, mindig félek, hogy valami hülyeséget mondok. Nem vagyok kitartó, nem hiszem el, hogy sikerülhet valami, ezért meg sem próbálom, vagy elkezdem, de úgy érzem, nem tudom megcsinálni és akkor adom fel. Vagy most is nem gondolom magam jó angolosnak, egy csomó mindent nem tudok, de megcsináltam ezt az 50 perces tesztet: [link] és azt írta, hogy c1, c2 szinten vagyok. Mondjuk ebben nincs beszéd, meg magadtól mondat összerakás, valószínüleg azért is, de akkor sem gondolom, hogy ez valós lenne. Vagy nem tudom. Az a lényeg, hogy nem hiszek magamban, meg a szociális képességeim nagyon rosszak (egyáltalán jó az a kifejezés, hogy szociális képesség?) és ezeken szeretnék javítani. Nem szeretnék pszichológushoz menni, mert nem is szeretném, hogy a szüleim tudják, hogy beismerem, hogy tényleg vannak problémáim, plusz még ha először ők biztatnának, végül szerintem drágának találnák a rendszeres pszichológushoz járást és abba kéne hagynom. Magamtól szeretnék valami megoldást.

Köszönöm, ha végig olvastad! Bármilyen tippet, hozzászólást szívesen fogadok, csak azt is ha te is hasonló helyzetben vagy. Köszönöm szépen ha válaszolsz!



2020. máj. 19. 10:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként volt már pánikrohamom. Vettünk szobabiciklit és nem engedte, meg anya,hogy az én szobámban legyen, pedig tudtam, hogy csak én használnám. Volt hogy néha fel ültek rá pár percre, de nem használták, én meg volt, hogy órát is tekertem. Szóval ott volt a szobájában, nappal, ő aludt, vagy aludni akart és én bementem tekerni, akkor nem kaptam levegőt egy pár perc tekerés után, ő kiment én leszálltam a bicikliről, kinyitottam az ablakot és pár perc múlva jobban lettem. Utána simán tudtam biciklizni, semmi bajom nem volt. Meg még akkor szokott, remegni szoktam, meg nehezen kapok levegőt, ha éjszaka ok nélkül felkeltenek, és ideges leszek. Ebben mondjuk nem vagyok biztos, hogy pánikroham, nem tudom.
2020. máj. 19. 10:29
 2/9 anonim válasza:
100%

Nekem is hasonló problémáim vannak csak nem pánikroham hanem folyamatos búskonorság és magány a tüneteim

Azt tudom tanácsolni hogy 1.ne ossz meg semmi bizalmasat a szükeiddel pl Facebook jelszavadat (ha van facebookod) változtasd meg vagy csinálj új fiókot és kérj segítséget ezeken a közösségi oldalakon keresztül (is). 2. A velük való érintkezések/beszélgetések számát csökkentsd a minimumra, mindig csinálj magadnak programot. 3. Amint lehet költözzek el, ha tudsz dolgozz iakola/egyetem mellett és vonulj koliba/albérletbe 4. Pchihológus se ártana hiába hogy drága gyűjts rá pénzt ha nem rögtön de valamikor menj el

2020. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilvàn neked sem lehet könnyű, de azért remélem belátod, hogy sokak ennél komolyabb problémákkal szenvednek a szüleiket illetően. A te szüleid még nem vészesek. Nem jók, de nem is halálosak.


Viszont azért remélem nem csak ennyi a sztorid. Oké, hogy hozzàjárultak ahhoz, hogy ilyen vagy, de mit teszel te annak érdekében, hogy megváltozz? Ha érzed, hogy ez nem jó így, tegyél ellene. Zárd ki a hátràltató tényezőket, ne hallgass a hülyeségre és növessz egy kis kitartást. Nem lehetetlen egyik sem.

2020. máj. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És hány éves is vagy?
2020. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
17, miért?
2020. jún. 10. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert azt kihagytad.
2020. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, igen és ez miben számít, így tudsz választ adni?
2020. jún. 10. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudnék, de már látom, hogy más baj is van a kérdéssel.
2020. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Micsoda? Kifejtenéd?
2020. jún. 10. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!