Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy nem szeretnék vele ruhát vásárolni, fehérneműt meg pláne nem?17l

Figyelt kérdés

Igazából a szomszéd településre szoktunk átjárni ilyenkor. És ha én nézek valamit magamnak, mindig beleszól, hogy szerinte nem divat/öreges/fiús/nem nekem való, aztán végül mindig úgy kell választanom, hogy ami nekem tetszik, de belefér az ő véleménye szerint is. Pedig amúgy sem lenne túl kihívó/feltűnő/ a stílusom, ha nem szólna bele.

Illetve ott van, amikor fehérneműt kel venni nekem. Na az még kínosabb. Én szeretnék többször tangát hordani, de ő nem sűrűn jár azon a részen, ahol azok vannak kirakva. Max néha kínos megjegyezéseket tesz, ami miatt inkább maradok annál, hogy jó, hordok inkább csak tök átlagos fazonú bugyikat, lehetőség szerint minta nélküli és fekete színüket.(Jó mondjuk mindenhogy a fekete mellett maradok többnyire, mivel a legtöbb nadrágom fekete, szóval miért is akarnám pont a fehérneműnél kombinálni a színeket)

És egyszerűen nagyon kínos vele vásárolni. Viszont ha megyünk, akkor miután végeztünk akkor mindig meglátogatjuk az ismerősét, és ezért nem mondhatom neki, hogy ne együtt menjünk. Nekem viszont nincs annyi zsebpénzem, hogy ezeket normálisan meg tudjam oldani magamnak, mármint néha, amikor a koli mellett van időm, akkor egy-két dolgot megoldok magamnak. És anyunak nem tudom, hogy hogyan kéne mondanom, hogy nem vele szeretnék menni, mert vagy arra a következtetésre jutna, hogy titkolok valamit, ami nem igaz, vagy pedig arra, hogy szégyenlem őt. Az utóbbi végülis valamilyen szinten igaz, de inkább csak úgy, hogy nagyon kínosan viselkedik bizonyos esetekben, ami miatt rosszul érzem magam, és ilyenkor képes velem a tömegben veszekedni, ami még gázabb. És amúgy se jó a kapcsolatunk, szóval nem akarok ezzel is rontani rajta.

Plusz még hasznos is lenne, ha inkább odaadná azt az összeget, amit rá akar szánni, mert akkor magamnak tudnám beosztani, kínos helyzetek nélkül. Csak az a baj, hogy ő nem híve ennek az "adjunk pénzt a gyereknek bármilyen okból is" dolognak. Pl zsebpénzt csak akkor kapok, ha koli van, és akkor is annyit, ami az úti költség, plusz valamennyi, ha véletlenül olyan nagyon ehetetlen kaja lenne. Jó, mondjuk ez nekem így teljesen megfelel, csak úgy ezután előállni azzal, hogy nélküle szeretném megoldani a dolgokat, és járuljon is hozzá azért.


Szóval hogy hozzam fel neki, hogy nélküle szeretnék vásárolni? Lehetőség szerint úgy, hogy ne sértsem meg ezzel.

(Amúgy keresek nyári munkát, csak tavaly nem találtam, ezt légyszi hagyjuk ki a tippekből, mert ezt én is tudom. Köszi<3)


2020. máj. 26. 11:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Elég gáz ,de az nem lehetőság hogy az elején elkéred a pénzt mondjuk 10k-t és mikor végeztek/végzel akkor visszaadod neki a pénzt a blokkokal eggyütt? És akkor nem mondhatja azt hogy elraktál valamennyit.
2020. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%

17 vagy meg ne dolgozz ha nem muszaj! En 21 voltam mikor kiprobaltam a diakmunkat. Minden sz@rt dolgoztam vegulis diakmunkanak jo volt. Szoval dolgozz! Csaak meg nem muszaj surgetni ha van annyid h fenntartsd a korrekt szamodra megfelelo szintet.

De erdemes kiprobalni a diakmunkat. En a kasszat nem ajanlom nem is mentem. Elvoltam a gyartosoron az amobakkal. Es ott tanultam meg h tanulni tanulni tanulni kell!


Anyukaddal dumald meg h adja oda a lovettat es majd te veszel abbol annyit amennyi kijon a penzbol es tetszik. Nyugtasd meg h nem fogsz semmi ocsmanyat venni es koszonod a bizalmat! En ugyanezt mondtam 14 evesen anyumnak! Azota egyedul veszem a fehernemut! :D


Viszont meg most is 24 evesen elhivom magammal ha olyanom van h szeretnek 1 farmert venni es raer. Beszelgetunk esetleg mutatja mi tetszik neki meg szol ha szerinte nem elonyos de szinte mindig sotetkek fekete vagy szurke gatyat veszek ami minta nelkuli es feszees! Szoval nincs rajta semmi amibe "bele lehetne kotni". Neha menjetek ketten ez meg 20on evesen is tok oke! De javareszt menj egyedul szerintem.


En baratnot ritkan vittem mert mindig cserelodott a barati kor..majd eltuntek. XD de addigra lett komoly kapcsolatom es nem viselt meg h eltuntek a haverok.

2020. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
#2 vagyok! 17 a legszebb eved! En imadtam 17 nek lenni! Hogy megy az ido istenem..7 eve volt.
2020. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy többnyire nagyobb piacszerű valamire megyünk és ott nem mindig van blokk 😅 De amúgy megoldás lenne, csak itt inkább az a baj, hogy azt nem tudom, hogy hogy tálaljam, hogy nélküle akarom, mert gáz, amit csinál. Tehát most oké, hogy mondom neki, hogy ideadja, amennyit rászán, aztán ha marad valami akkor visszaadom, ha úgy gondolja. Ezzel most ki van védve, hogy szerinte tuti lenyúlok valamennyit és félretesszem, de szerintem nagyobb gondnak élné meg a fő indokot, hogy kínos vele.
2020. máj. 26. 12:07
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

"Anya... Nem mehetnék esetleg most egyedül ruhát venni?" Erre mit reagálna? Simán rávágná, hogy nem? Csak mert kérdő mondatként talán szimpatikusabb lenne neki, vagy legalább elindítana egy beszélgetést. Nyilván csak akkor működik, ha anyukád vmennyire normális. :/

Esetleg valami barátnőd nincs? Hogy arra foghatnád, hogy te Timikével, akárkivel együtt szeretnél ruhát venni, barátnős program lenne, vagy ilyesmi?

2020. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg indokold azzal, hogy szeretnél egy kicsit önállóbb lenni, és így egyedül megvásárolni a dolgaidat :)
2020. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hogy mi lenne, ha megkérdezném. Szerintem vagy jönne a feltételezéseivel, hogy vagy titkolok valamit, vagy direkt nem úgy akarok öltözködni, ahogy neki tetszik, vagy szintén arra jutna, hogy gáznak érzem őt.

A barátaim a koli miatt nem a közelben laknak, de amúgy annak szokott örülni, ha nagyon ritkán a barátaimmal megyek koli időben. Viszont ha velük akarnék vásárolni, akkor nem az anyuval megszokott helyre tudnék menni, és azt a környéket anyu nem ismeri annyira mint én, ezért ő csak a drágább helyekkel van képbe, szóval erre tuti nem mondana igent.

2020. máj. 26. 12:49
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

17 vagy, lassan felnőtt. Dolgozz, tegyél félre, 1-2 év, és lesz lehetőséged saját ruhákat venni. Könnyebb kibírni még 1 évet, mint anyukádat 17 év után megváltoztatni. :)

Én 16 éves koromtól dolgoztam mindenfélét, amit lehetett, és minden fiatalnak ezt ajánlom, az előző válaszolóval nem értek egyet.

2020. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jó, most én hiába dolgozok nyáron, ha a nyár előtti ruhákat nem tudom megvenni a nyári munka előtt. Plusz még akkor is fennáll a lehetősége annak, hogy megsértődik...
2020. máj. 26. 13:22
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Akkor sértődjön. Lázadj.

Ez így nem állapot, hogy 17 évesen úgy kezel, mint egy taknyost.

2020. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!