Mit kezdjek apámmal?

Figyelt kérdés

Amióta külön költöztem, kb 7 éve (érettségi után) egyre elviselhetetlenebb. Mindent, mindenkinél jobban tud, a Facebookon trollkodik, csunyakat ír és még van arról győződve, hogy O a legfszabb ember a világon. Régen rengeteg hobbija volt, semmit nem tartott meg ebből, dolgozik, hazaér és a telefonját nyomkodja. Elég sok kilót fel is szedett.

Nagy nehezen elzavartam orvoshoz, mert 20 éve nem volt - meg egy vizsgálat hátravan és akkor nyugodt leszek.

Egyáltalán nem törődik magával ha nem nyomom.

Ami miatt kétségbe vagyok esve, az az, hogy édesanyám házában él, és mi lesz, ha anyukám nem lesz? Nyilván segítek neki lakást keresni stb de úgy tűnik nekem, hogy magasról tesz arra, hogy mi lesz vele, ha bármi történik.

Nagyon szeretem, de rettenetesen aggódom érte és azért amilyen fordulatot vett a személyisége.

Imádott túrázni, hívtam is, de nem jön. Helyette nyomkodja a mobilját.

Nagyon aggaszt a viselkedése és a jövője... :( Esetleg van valaki, akinek hasonló problémája van, sikeresen abszolvalta vaggy nem?

Bármilyen történetre kíváncsi vagyok...

25/N



2020. máj. 29. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Egyelőre ne kezdj vele semmit, te csak éld nyugodtan a saját életedet!
2020. máj. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a édesanyád hazában él részt nem értem. Édesanyád miért nem lesz...?


Egyébként pedig saját tapasztalataim alapján így 30 évesen:


Apád felnőtt ember. Neki már nincs szüksége arra, hogy bárki megmondja hogy mit tegyen vagy éppen mit ne tegyen. Sosem fog rád hallgatni, sosem fog miattad változni.


Tudom, hogy ezt nehéz megértened, de hagynod kell. Nem teheted tönkre a saját életed az örökös aggódásoddal. Segíts neki, ha kéri, segíts neki, ha nem esik nehezedre, de engedd el picit az egészet.. mégegyszer mondom, ő felnőtt ember, tudja mire van szüksége. Esetleg néha te is érdeklődhetsz, hogy szükséged van valamire apa? Aztán ha nem, akkor nem.

Lesz majd(van) gyereked aki miatt hullani fog a hajad, ne most kezd el..

Engedd el és bízz benne.

2020. máj. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
66%
Az ilyen mértékű önleszarás a saját értékítéletét mutatja. Azaz apád depressziós. Beszélned érdemes vele erről, és terápiát javasolni.
2020. máj. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Úgy írsz apukádról, mintha szellemi fogyatékos lenne. Írtad, hogy dolgozik, nyilván meg tud miből élni, van bevétele. Azt nem értem, hogy mi a gond azzal, hogy anyukád házában él. Elváltak? Anyukád hol él? Kié a ház? Mert írtad, hogy kell majd akkor keresni másikat, ha anyukád meghal. Miért halna meg anyukád?

Apukád felnőtt ember, a saját sorsáért felelős. Beszélhetsz vele arról, hogy esetleg legyen újra hobbija, mozogjon többet, járjon társaságba, de ha nem akar, akkor ennyi. Kényszeríteni nem lehet. Ne szekáld állandóan.

2020. máj. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak tökéletesen igaza van: Apád felnőtt ember, oldja meg a saját életét. Ne tedd tönkre a sajátodat miatta. Akkor segíts neki ha kéri. És ha nem kéri, hagyd, akármit is gondolsz mellette. Nem a gyereked.
2020. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tartom szellemi fogyatékosnak. Csak semmi jövő képe nincs, teng-leng az éterben, anya tartja egyben.

Nincsenek osszehazasodva (így kvázi köze sincs a házhoz) és anyunak van egy betegsége, innen sejthetitek miért aggódom. Igen, nem akarom leírni, mert rossz érzés.


Vannak feltestvereim. Ha bármi történik ők nyilván nem akarják megtartani a házat. Apa hova megy? Nyilván én lemondanek apa javára a saját oroksegemrol,.de erre gondolni, hogy ez bekövetkezik számomra nagyon rossz.

Hozzam nem tudna költözni, mert kicsi a lakás és csak tovább suppedne a "jovan az ugy!" Szellemiségében... :(

2020. máj. 30. 08:31
 7/11 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló: úgy értem, hogy apunak nincs saját vagyona. Anyu házában él és nincs közöttünk házastársi viszony.


3-as válaszoló: igen, erre gondoltam már. De mindent hulyesgnek tart. Tegnap azon vitaztam vele - mivel anyu beteg, meg egyébként amúgyis is -,hogy ha hazaér, miért nem mos kezet? Azt mondja nekem, hogy ez hülyeség. Már hogy lenne hulyeseg? Ha hazaérek alap, hogy kezet mosok, egy beteg ember mellé nem hozok mocskos a lakásba....

2020. máj. 30. 08:34
 8/11 anonim válasza:
Ne csinálj semmit és rájön hogy így nem lesz jó
2020. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fejlődött azóta egyébként! Most már eljár orvosi vizsgálatokra is és néha előre gondolkodik. :D Reméljük jobb lesz. (csak azért írtam, hátha valakit érdekel vagy hasonló cipőben jár)
2021. jan. 28. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem érdekelt! Ennek örülök, akkor még van remény. :)

Mi segített rajta? Egyszer csak megrázta magát vagy szekálni kellett rendesen? Komolyan érdekel.

2es voltam

2021. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!