Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek az alkoholista...

Mit kezdjek az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés
Már hónapokk óta gyanús volt nekem is, anyának is, hogy mikor hazajön nem száll ki rögtön a kocsiból. Mint kiderült, ilyenkor iszik, már több üveg vodkát megtaláltunk nála, de a szemünkbe hazudik. Volt házi pálinkánk az már mind elfogyott, megitta (őszi főzés). Szülinapomra kaptam egy üveg piát a barátaimtól, de csak az üveg van meg. Titokban iszik, de tudjuk jól, már beszéltem vele de mindent tagad, vagy felkapja a vizet és meg akar verni. A nagyapámnak (velünk él) nem köszön ha hazajön csak felmegy a szobába és tévézik. Most is félrészegen fekszik. Ma kicsit kutakodtam 6 üres vodkásüveget találtam a házban. Munkája nincs csak nyáron, anyám csak azért tűri mert nem akar csalódást okozni nagyapámnak (anya apja). Alig jövünk ki a pénzből erre apám kétnaponta megiszik egy 3000es vodkát. Én jövőre egyetemre megyek, de már félek hogy mi lesz itt, nem akarok arra hazajönni, hogy az apám elitta azt a kicsi pénzünket is. Most is - szégyellem de sírva írom ki ezt a kérdést, kérlek adjatok valami tanácsot! 19/f

2016. febr. 28. 17:37
 1/6 anonim válasza:
52%
Először is, nem vagy egyedül. Másodszor, próbálj meg vele beszélni, elmondani neki, biztosan szeret, remélhetőleg meg fogja érteni, mondj el neki mindent, őszintén. Ha ez sem, akkor sajnos az élet megtanít előbb-utóbb a saját lábadra állni, tanulás mellett dolgozni, hasonlók... pontosan ugyanezen estem át, nem a levegőbe beszélek.
2016. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te sokat nem tehetsz.

Anyád helyében letojnám, kinek okozok csalódást, beadnám a válókeresetet.

Nagyapádnak is oda kéne lépnie, hátha még van szava, ha már ilyen embert nevelt. Ha nem lesz változás, akkor ők ketten mennek külön, ti ketten másfelé, és legalább attól nem kell tartanod, hogy részegen elveri anyád, ha rosszat szól.

Mert ahogy olvasom, itt már az sincs messze, csak idő kérdése.

2016. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,nem vagy egyedul.

Az en apam is alkoholista es melle meg dohanyzik is.Anya mar tobbszor gondolkozott a valason,csak mi tartjuk ossze oket.Anya nemetbe dolgozik ,de apa igy is nagyon sokat iszik :(

En tul fiatal vagyok hogy barmit mondjak neki ,de többször kerdeztem hogy miert nen megy orvoshoz.

Probaljatok meg ti is leulni vele megbeszélni a dolgokat,mert ez igy tenyleg nem mehet tovabb.

2016. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbáltam már beszélni vele, hatástalan. Magamat nem féltem, hanem az anyámat, mi lesz így vele? Ráadásul elég messzi egyetemre adtam be a jelentkezésemet, nem tudok bármikor hazaugrani ha az apám bekattan.
2016. febr. 28. 17:47
 5/6 anonim válasza:

Nem vagy egyedül, másrészt meg gyanítom itt már a szavak nem használnak, nálunk is ez volt amíg otthon voltam...

Évekig próbáltam mondani neki hogy ez így nem jó stb de eredménytelenül.

Viszont az nagyon nagy baj ha tömény alkoholt iszik, gyorsan tönkre teszi, és komoly egészségügyi károsodása is lehet illetve ha ezt folytatja biztos vagyok benne hogy lesz is.

Neked azt javaslom hogy tanulj, minél hamarabb ki kell kerülnöd ebből a közegből (lelkileg elég megterhelő és egy 19 éves fiatalember életének nem így kell kinéznie)

2016. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Három felnőtt ember nem tud összefogni? Üljetek le hárman, beszéljétek át.
2016. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!