Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ragaszkodás a családhoz?...

Ragaszkodás a családhoz? Normális, elmúlik?

Figyelt kérdés

23, nemsoká 24 éves vagyok. Alapvetően nem a családommal élek már egyetem óta, viszont nagyon ragaszkodom hozzájuk, főként anyukámhoz és a nagymamámhoz. Eleinte hetente hazajártam egyetemről, a végén már csak kb havonta, vagy ők jöttek hozzám, mert sok dolgom volt. Külföldön is tanultam egy évig, akkor sem találkoztunk. Anyukámmal minden nap beszélek telefonon, legalább egy 10 percet, hogy jól vagyok, ő is jól van, mi történt ma, velük mi van stb., nagymamámmal is hetente 4-5-ször minimum, nagyon közel áll hozzám. Ez a háttérsztori.


Viszont más velem egykorúaknál is már látom, hogy ha van párjuk, akkor ő az első nekik, együtt töltik a szentestét, és utána együtt mennek egyik, majd másik szülőkhöz stb. És ez az, amit én egyszerűen nem tudok elképzelni. Nem vagyok anyuci pici lánya vagy bármi, de egyszerűen annyira közel áll hozzám a család, hogy belegondolni is fáj, hogy nekem egyszer ilyet kellene csinálnom, és hogy ne a családom legyen az első. (Volt már barátom, de még szinte gyerekek voltunk, így egyértelmű volt, hogy a saját családunkkal töltjük az ünnepeket.) De nem is csak az ünnepekre értem, a hétköznapokra is. Nagyon szeretek a családommal lenni, együtt programot csinálni, és szomorúvá tesz a gondolat, ha ők a második helyre kellene szoruljanak.


És a lényeg.. a jelenlegi barátom külföldön lakik. Ez nem is probléma, mert ez teljesen jól működött eddig, a vírust meg kibírjuk, és abba az országba jelentkezek mesterképzésre jövőre, ahol ő él (nem miatta, már mielőtt megismertem, elterveztem). Viszont ha ott telepednék le az egyetem után, fájdalmas lenne, hogy nincs meg a lehetőség, hogy találkozzak a családommal akár hetente, ha úgy tetszik, és pl a karácsonyt sem tudnám velük tölteni, max ha egyik évben ebben, a másik évben abban az országban töltjük. A karácsonyi együtt töltött idő nekem egy nagyon jelentős kis pontja az életemnek, és nagyon fájna, hogy nem lehetek anyukám és nagymamám közelében. Vagy hogy a szülinapjukon nem ölelhetem meg őket. Vagy hogy ők felneveltek, én meg nem gondoskodnék róluk, mikor már ők magukról nem tudnak, hanem évente néhányszor találkoznánk csak. Ezt cserbenhagyásnak érzem.


Viszont a barátom országa az álmom gyerekkorom óta, és sosem igazán gondolkodtam magyarországi életben, nem szeretem az emberek negatív hozzáállását, a korrupciót, az oktatás minőségét és még sorolhatnám. Csak fiatalabb koromban még nem gondoltam bele, hogy a szüleim, nagyszüleim is idősödnek, és mindenkinek az ideje véges, most értem fel ésszel, hogy minden percet ki kell használni.


Szóval egyszerre kétfelé húz a szívem: a családom felé, és külföld+barátom felé. És ha az egyiket választom, a másikat mindenképp fel kell adnom. Megőrjít ez az érzés, igazából az lenne a legjobb, ha foghatnám a családomat és magammal vihetném őket külföldre.


Volt valaki ilyen helyzetben már? Hogyan, mi alapján döntött? Hogyan tudta elfogadni, hogy az egyiket feladta a másikért? Jó döntés volt? "Kinövöm" még valószínű ezt a "család szeretetet", csak még fiatal vagyok? Mi lehet ilyenre a megoldás, a legkevésbé fájdalmas?


Olyan jellegű kommenteket nem szeretnék kérni, hogy "miért nem magyar férfival vagy", "addig úgyis szétmentek", "magyar vagy, Magyarország a hazád, ott éljél", "ott sem kolbászból van a kerítés", "majd ha lesz gyereked, ő lesz az új családod" (nem szeretem gyerekeket, a párommal nem tervezzük).


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2020. jún. 1. 00:39
1 2 3
 1/25 hopeful2 válasza:
81%
bár én is ennyire kötödnék hozzájuk
2020. jún. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Természetes , hogy kötődsz a családodhoz, ha szerető családban nőttél fel, de a saját életedet ez nem akadályozhatja. Nem mondom, hogy ki fogod nőni, inkább majd hozzászoksz idővel, hogy már nem tudsz velük olyan sűrűn találkozni. Már felnőtt vagy, egy kicsit el kell szakadnod tőlük, ami most drasztikusnak tűnik, de idővel ez majd rendeződik benned. A lényeg, hogy emiatt ne mondj le semmiről.


(Az utolsó bekezdéseden nagyon jót nevettem, valószínűleg lesznek majd, akik ilyeneket írnak. :'D)

2020. jún. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Tudom hogy le fognak pontozni,de azért el szeretnék mesélni pár dolgok


Tudod ez az élet rendje,hogy felnövunk, kirepülunk a családi fészekből és új életet kezdünk

A párod és a gyermeked lesz innentől az első és a saját családod egy kicsit háttérbe fog szorulni


Apám volt ilyen mint te

Ő is nagyon mama,és anyás volt minden nap telefon,minden hétvégén látogatás,az ünnepek szent volt, ha segítség kellett az anyjának már rohant is

Na kérlek szépen ez idáig vezetett,hogy anyám választás elé állította vagy a gyereke és az új családja vagy az anyja, elváltak, ez volt 23 éve

Apámnak az anyja meghalt pár éven belül akkor volt apám 28 éves kb. azóta apám senkit se talált egy buskomot férfi lett belőle 48 évesen.


A párom és én most költöztunk össze fél éve tudod mit kért az anyósom a fiától,hogy szeressd ezt a nőt,ő lesz a feleséged a gyermeked anyja majd idővel, az új családod és szeretném ha saját új családod lenne az első és boldog lennél fiam.


Nézd felnőttel,engedd el a szüleid ők nem lesznek örökre veled

Mi lesz veled ha majd a mama és anyukád meghal,ki marad veled,melletted ha nem a párod

Ott van az álomország

Én a helyedben kimennék, és ha véletlenül nem működik akkor visszajössz


De ha ki se mész nem tudod meg milyen is az az álomország amire vágysz

2020. jún. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%

Attól hogy nem tervezek most 24 évesen lehet hogy 5-10 év múlva másképp érzed majd

Én 26 éves vagyok, 23 éves koromig el se tudtam volna képzelni,hogy én bármikor is szülni fogok,de egy fél éve elkapott valami fura érzés,hogy annyira szeretnék kisbabát.

Nem tudhatod mit fog hozzni a jövő

Tudod hány nő mondta,hogy nem lesz gyerek hohaa nem te vagy az első hidd el



Milyen a pasid ? Ő is ilyen mint te,hogy nem tudja elengedni az anyja szoknyáját, vagy felnőtt ? Mert ha olyan mint te, áldásom adom rátok, rátaláltatok egymásra és legyetek boldogok

2020. jún. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Én mindenképp az álom országba mennék

Ha nem működik akkor visszajössz,de ott éltél, tapasztalatott szereztél


Ha ki se mész nagyok meg fogod bánni,és később csak magadat fogod hibáztatni,hogy miért ...én ezt most megmondom neked


Menj ki külföldre éld az életed

2020. jún. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Menj ki, dolgozz, építsd az életed. Ha anyud nyugdíjas lesz, akkor még mindig ott van az opció (ha párod és anyud is belemegy) hogy kiköltözik mellétek. Vagy otthonba, ha olyan idős vagy mellétek.


De ne aggódj, majd kint hozzászoksz az új élethez. Ahogy a többiek is írták.

2020. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Mindig csak annyit változtass, amennyi észszerűnek, elkerülhetetlennek tűnik, amennyit még jó lelkiismerettel megtehetsz. Gondolj arra, hogy ha lenne valaki, akit nagyon de nagyon szeretsz, annak milyen tanácsot adnál, ha ugyanolyan helyzetben lenne, mint te.
2020. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem túlzó ez a ragaszkodás ennyi idősen. Már-már beteges.

Valósítsd meg az álmaidat, a családod meg engedd el.

2020. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

ideje elengedni a mami szoknyáját. lódulj, előtted az élet.


a mai világban (telefon, skype, repülők) nem is szakadsz el tőlük végleg

2020. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Ha már barátoddal komolyra fordul a dolog, onnantól a család őt fogja jelenteni.

De ez az érzés úgy is jön majd magától.

2020. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!