Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Túl ragaszkodó,...

Mit csináljak? Túl ragaszkodó, vagy én vagyok érzéketlen?

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza az 1 hetes barátommal töltött nyaralásból. Hogyan reagaljak egy olyan random mondatra,hogy "Bár hiányzol, örülök, hogy jól megvagytok"? Csak elsétál, csinálja a dolgait es ilyeneket mond apu.. De ez nem egyedüli eset. Amióta nem vagyok itthon sokszor egész nap, az óta ilyen, amit igazából megértek, mégis frusztrál.

Mi lenne erre a megoldás az ő részéről? Legyek itt vele (bár ezt sosem mondta, csak gondolom).. de nincs kedvem (melózok, sulizok, barátokkal, barátommal vagyok, keveset vagyok itthon) annyira eltávolodunk.. ha itthon is vagyok, ő az egyik szobában én meg a másikban. Nem tudom.. egyszerűen nincs meg bennem a késztetés, hogy közeledjek felé, mert félek, hogy túlságosan ragaszkodna. annyira nem értem, miért gondolkodok így.. nem így kéne lennie. Ketten élünk, mert anyum elhagyta egy másik pasiért 5 éve.. 20 évet voltak együtt, de anyum sosem volt szerelmes. Megértem, hogy nem akar új párt. Tulajdonképpen egész életében egyedül volt. Volt néhány barátja, de megromlott a kapcsolatuk. Nem barátkozik, csak én vagyok neki és a mamám (anyja). Az egyetlen témája, hogy milyen tennivalók vannak, a munkahelye, meg a faviccek, amiket utálok. Érzem rajta, hogy a legjobbat akarja nekem, folyton gondol rám apróságokkal, és próbálja megadni nekem a teret is, annak ellenére, hogy egyedül van. És emiatt bűntudatom van, hogy már a saját életemet élném nélküle, pedig annyi mindent értem tesz. Középiskolás vagyok, és a segítségére szükségem van még..

19/lány



2017. júl. 2. 20:16
 1/5 kikkina88 ***** válasza:
Örülj neki hogy igy szeret. Amugy majd megszokja h kevesebbet vagy vele hagyj neki idot. Most te is abban a korban vagy h szabadulnal leszakadnal de idovel majd mind2en valtozni fogtok es egyensulyba kerultok 😊
2017. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hagyjak neki időt? Tehát maradjon minden úgy, ahogy eddig és majd változni fog?
2017. júl. 2. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Az apukádat becsüld meg, és ne kreálj problémákat.

Remélem az én gyerekeim soha nem fognak rólam így gondolkodni, mint te az apukádról.

Az a szó, amit keresel, az empátia. Képzeld magad apukád helyzetébe.

nem kell, hogy mindig ott legyél, elég, ha biztosítod róla, hogy szereted és megbecsülöd azt, hogy gondoskodik rólad és eltart.

Ügy beszélsz róla, mintha egy idegen lenne, aki eltart, és te, amint nem lesz rá szükséged, dobbantasz is, hátraarc nélkül.

Nem csodálom, ha bizonytalan, ha ilyen jeleket küldesz felé.

2017. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem szervezz kozos programokat. Mozi, egyik nap uljetek be valahova kajalni, kiallitasokra. Ha apukad szereti a konyveket nezelodjetek antikvariumokban vagy konyvvasarba, ha a regi filmekert rajong szerezz be filmeket es nezzetek meg egyutt. Tudom, keves az idod, de most toltsetek egyutt tobb idot, mert kesobb sem lesz kevesebb elfoglaltsagod.

Raadaaul plusz pont apudnak, hogy igy all a dolgokhoz. Az enyem sehova sem akart elengedni, konkretan be voltam zarva a lakasba, es nem engedte hogy randizzak , nem hogy jarjak valakivel. Szerencse hogy nem is kertem az engedelyet. :D

2017. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem az a kimozdulós tipus. Soha nem mentünk semmi családi nyaralásra, moziba vagy ilyesmi. Ha mentünk is, ő itthon akart maradni. Nem élvezi az ilyeneket. Filmeket, sorozatokat folyamatosan néz, néha én is becsatlakozok.
2017. júl. 4. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!