Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő több napra...

Ha egy szülő több napra egyedül hagyja gyerekeit, tudok kezdeni valamit, mint szomszéd az üggyel?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban egy anya lakik 3 gyermekével, viszont az anya több napra egyedül szokta hagyni a gyerekeit, köztük egy 10 éves kislányt. Ha jól tudom a nagyfiú 16 éves, de ő is alig van otthon.

Az anya álatálban a pasijánál alszik, vagy utazgat valamerre, de ez havonta többször előfordul. Momdhatni remdszeresen. Minden gyerek más pasitól van...

mi már többször mondtuk, hogy ez így nem teljesen normális... Nem tudjuk, kihez, mihez fordulhatunk. Aggódunk a gyermekekért. Bármi baleset történhet vagy akármi.

A gyerekek kapnak pénzt, és abból vesznek kaját stb... Gyámhivatal/rendőrség?? kihez lehet fordulni?

Szerintetek ez így normális???

Előre is köszi!

35F



2020. jún. 1. 21:27
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%
Nem normális, de az meg szemétség lenne ha felnyomnád őket és a gyerekek mehetnének intézetbe, egymástól is elszaktva. Inkább beszélj a gyerekekkel, próbálj nekik segíteni.
2020. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
47%

Persze, a gyámhivatal utánajár a dolognak, ha jelented.


Viszont bennem lenne annyi emberség hogy átmegyek először, és megkérdezem, hogy tudok-e segíteni, és mi az oka annak, hogy a gyerekek ennyit vannak egyedül..


Még azt is megmondanám, hogy sajnos ezt jelenteni fogom, ha nem változik.

2020. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
37%
Illetékes önkormányzathoz tudsz fordulni.
2020. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Már többen mondtuk, ugyanis nem csak én tudok az ügyről a házban... Semmi változás, kb február magasságában tűnt fel, mi csak jót szeretnénk a gyerekeknek. Nekik sem egyszerű, nagyon nem... Többször beszéltünk az anyjukkal is, ha valamennyire érdekelné,már változtatott volna.
2020. jún. 1. 21:36
 5/44 anonim ***** válasza:
50%
Ha tudod egyedul vannak a gyerekek akkor vigyel at fott etelt. Kerdezd meg segits e egy adat ruhat kimosni pl. Ennyit tegyel meg, mint hogy rogton menj az onkormanyzathoz. Ha kiemelik oket a csaladbol rosszabb lesz nekik.
2020. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
79%

Nem emelnek ki csak úgy gyerekeket a csalából, van türelmi idő, adnak esélyt a változásra.


Azt meg nem várhatjuk, hogy a szomszéd etesse a 3 gyereket, meg mosson rájuk. Néha remek gesztus, de ez nem megoldás.

2020. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
57%
A helyi családsegítőhöz kell fordulni. Ők ki fognak járni, segíteni rendezni a dolgokat. NEM az a céljuk hogy el vegyék a gyermeket. Csak végső esetben. Egyébként, az intézettel van aki jobban jár, ugyanis ha nagykorúak lesznek, legalább kapnak némi pénzt. Havonta tesznek nekik félre. Szóval, családsegítőhöz kell fordulni. Ezzel rosszat nem teszel, sőt.
2020. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%

Mostanában marha nagy divat 18 éves korig kinyalni a gyerekek seggét, aztán csodálkozni, milyen életképtelenek.

Régen egy 10 éves simán bevásárolt, egyedül tanult, este ellátta magát stb. Ha a 16 éves testvér is ott lakik velük, akkor pláne működhet az életük.


Ezzel együtt is helytelennek tartom, ha egy anya alapos ok nélkül napokon át magára hagyja a gyerekeit (és az, hogy a pasijával hentereg, meg utazgat, a legkevésbé sem nevezhető alapos oknak). Valóban, túlzás az is, hogy ez ilyen gyakran előfordul náluk. Az pedig jól jellemzi az anyát, hogy 3 gyereke 3 férfitől van, és most egy negyedikkel kavar.

Szóval a dolog erkölcsi részét illetően egyetértek veled, de a gyerekekért én csak annyiban aggódnék, hogy ilyen szülői mintát látnak és ezt viszik majd tovább a maguk családjában.

Abban viszont biztos vagyok, hogy ezek a gyerekek messze önállóbbak és jobban megbirkóznak a hétköznapi problémákkal, mint bármelyik osztálytársuk.


Én a helyedben annyit tennék, hogy a gyerekeknek jelezném, hogyha anyjuk távolléte idején bármilyen gond adódik, amit egyedül nem tudnak megoldani, nyugodtan szóljanak nekem.

2020. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy írtad, bármi még történhet. Kisebb rossz szerintem az, ha kiemelték a gyerekeket. Nem vagyok annyira jártas az ilyen dolgokban, de lehet, ha kiderült a hatóság még a szomszédokat is kikérdezi. És akkor mit mondassz? Tudtuk, csak nem akartunk szólni? Én szólnék, mielőtt valami tragédia történne.
2020. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

#8 Az anyuka lehordott minket mindennek, amikor ezzel előalltunk, nekünk is ez volt az első, én mondtam nekik, hogy ha bármi van, akár éjjel is, kopogjon, csengessen, és segítünk szívesen, mivel egy szinten lakunk. Nekem sem az a célom, hogy kiemeljék őket a családból, csak ha bármi történne velük, azért egy 16 éves sem felnőtt, ő is gyerek. Ha valami történne, nem biztos hogy helyesen tudna cselekedni. Ez az ami miatt nagyon aggódunk. Mi jó szándékkal mondtuk nekik, persze nem tolakodóan, az anyuka teljesen rosszul vette az egészet.

Más lenne a helyzet, ha mondjuk havonta egyszer-egyszer lenne ilyen, de ez rendszeres, és egyre gyakoribb

2020. jún. 1. 21:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!