Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok lenne ez a fajta kapcsolat...

Sok lenne ez a fajta kapcsolat neked?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden:


Családi vállalkozásban dolgozom így tesómmal egész nap együtt vagyok de van hogy szüleim is benéznek napközben az üzletbe így velük is minden nap találkozom.

Barátnő szalonja is a szüleim házánál van Így ő is minden nap találkozik velük.

Emellett sokszor kapunk tőlük kaját vagy ha mennek vásárolni vesznek nekünk is dolgokat amit nem kértünk (csak úgy maguktól). Sokszor hívnak hogy menjünk velük valahova.

A családom egyik lakásában lakunk amit nem kell fizetni.


Hiába költöztem el két éve mégsem érzem azt hogy felnőttem illetve szüleim akarják hogy a családi vállalkozásban dolgozzak egy idegen helyett.


2020. jún. 8. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy, hogy én soknak érzem, vagy sem, ha te ezt gondolod:


"Hiába költöztem el két éve mégsem érzem azt hogy felnőttem illetve szüleim akarják hogy a családi vállalkozásban dolgozzak egy idegen helyett."


Megválaszoltad a saját kérdésed. Soknak érzed.

2020. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
A támogatást, a könnyű életet, a sok megspórolt pénzt nem érzed soknak? Hogy milyen luxusproblémáik vannak egyeseknek...
2020. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha soknak érezném, lépnék.
2020. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem lenne sok, örülnék, hogy támogatnak.
2020. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Örülök is persze. Nyilván könnyebb helyzetem van mint sokaknak de még mindig kis gyereknek érzem magam hogy olyan mintha még velük élnék csak annyi a különbség h esténként nem vagyok otthon.
2020. jún. 8. 18:45
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Igen luxus probléma, gondolom pénzt és támogatást utalhatnak, de azért tartsák a távolságot,max 5 percre zavarjanak, de pénz ingyen lakás az jó
2020. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Akkor nem mindegy, hogy másoknak milyen lenne? Az a lényeg, hogy te magad nem érzed jól magad a bőrödben. Beszéld meg minden érintettel, hogy ne legyen harag, aztán lépj.


"Családi vállalkozásban dolgozom"

Keress másik állást.


"Barátnő szalonja is a szüleim házánál van Így ő is minden nap találkozik velük."

Ez mondjuk az ő dolguk. De ha téged ez is zavar, kérd meg, hogy költöztesse el a szalont.


"Emellett sokszor kapunk tőlük kaját vagy ha mennek vásárolni vesznek nekünk is dolgokat amit nem kértünk (csak úgy maguktól)."

Mondd, hogy ne tegyék. Ha mégis, ne fogadd el.


"Sokszor hívnak hogy menjünk velük valahova."

Mondj nemet.


"A családom egyik lakásában lakunk amit nem kell fizetni."

Költözzetek el idegen tulajhoz.


"szüleim akarják hogy a családi vállalkozásban dolgozzak egy idegen helyett"

Attól még nem vagy köteles.


Gondold meg, hogy ezek közül melyiknek mi lenne a következménye rövid és hosszabb távon, hogy mindegyiket meg akarod-e lépni valóban, és hogy milyen sorrendben.

2020. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Én soknak érezném. Nem tartom egészségesnek ennyire egymás seggében lenni.

De ez én vagyok.

2020. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek sok, másnak ez a normális.


Nekem ez sok lenne, én 2 hetente találkozom a szüleimmel és az is bőven elég. Apukám a tipikus kötözködő, "a kákán is csomót kereső" típus, anyukám pedig mindenen aggódik és pánikol, majd ezt a hisztit ráragasztja az egész családra. Szóval nekem ennyi bőven elég belőlük 18 éves korom óta, nem bírnék többet.

Ezzel szemben az egyik legjobb barátnőm gimi után felköltözött Pestre, hétfő reggelente ment, szerda este, ahogy vége lett az utolsó kötelező órájának, jött is haza, mert honvágya volt, hiányzott neki a családja. Ő végül ott is hagyta 2 év után a szakot és a családi vállalkozásban kezdett el dolgozni. Ők is együtt vannak minden nap, együtt ebédelnek, hétvégente mindig van valami családi sütögetés, összeülés, vagy éttermezés. Neki ez így tökéletes, ő dolga.


Az, hogy neked mi a sok, csak te tudhatod.

2020. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nyilván köszönettel s hálával tartozom ez nem vitás. Csak már kezd rossz érzés lenni hogy semmit nem engednek kifizetni és nekik is pénzbe kerül..


Nem zavar a szalon hogy ott van csak azt akartam írni hogy még ezáltal is " össze vagyunk kötve" hisz bnőm is szinte minden nap megy..


Csak így még témánk sincs hisz tudom minden nap kivel mi történt..

2020. jún. 8. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!