Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem visz...

Mit tegyek, ha anyám nem visz el nőgyógyászhoz és bőrgyógyászhoz, és akármi bajom van, lehülyéz és kiabál velem?

Figyelt kérdés

Fájtak a lábujjaim meg a talpam. Elmentem a házi orvosomhoz, nézze meg mi a baja, aztán adjon beutalót valahova. Megnézte és mondta, hogy kalapácslábujjaim vannak. Adott beutalót az orthopédiára, és ott az orthopédiai orvos azt mondta, hogy nincsenek kalapácslábujjaim, csak lúdtalpam van. Pedig az internet is azt írta, hogy kalapács lábujjaim vannak, mert elvoltak hajolva a lábujjaim. Akkor anyám lekiabált, hogy milyen hülye vagyok, hogy hittem annak a házi orvosnak. És hogy jól beégtem vele, mert nincsenek kalapácslábujjaim.


Zsíros a fejbőröm és az arcbőröm, és nagyon pattanásos vagyok, a hajam is hullik. Az egész pofám tele van pattanásokkal. Már 1 éve könyörgök neki, hogy vigyen el bőrgyógyászhoz. Februárba mondta, hogy elvisz, aztán még azóta se vitt el.

Amikor menstruálok, akkor nagyon fáj a hasam, erős és fájdalmas a vérzésem, szédülök és mindent kihányok, a fájdalom kisugárzik még a lábaimba is, és olyan szőrös vagyok mindenhol, mint egy jeti. Mondtam neki, hogy vigyen el nőgyógyászhoz, erre kioktatott, hogy tinédzser vagyok, és ezek a tünetek normálisak, mert ő az én koromba még el is ájult. De attól, mert neki is voltak ilyen tünetei, még nem normálisak ezek. Azt is mondta, hogy nem vagyok normális és csak bebeszélem magamnak ezeket, mert én a neten diagnosztizálom magam. És azt mondta, hogy az se segít semmit, ha elmegyek nőgyógyászhoz, mert csak fogamzásgátlót fog velem szedetni a nődoki, és attól meg még szőrösebb leszek. De én el szeretnék menni nőgyógyászhoz és bőrgyógyászhoz is, szeretném magam kivizsgáltatni, de anyám folytom lehülyéz meg minden.

El se tudok menni ezekhez, mert nincs pénzem, 1500 ft-om van, amit még karácsonyra kaptam, az meg gondolom nem elég rá. Mit tegyek?



2020. jún. 9. 12:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell ahhoz pénz hogy elmenj orvoshoz. TB alapon megy az ellátás, gondolom suliba jársz tehát van TB-d. Fogod magad és szépen elballagsz, nem kell anyucinak kísérgetnie.
2020. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászati, bőrgyógyászati vizsgálat ingyenes, ha nem magánhoz mész.

A nagyon erős fájdalom és vérzés utalhat valamilyen gondra, pl. endometriozis, ciszta, mióma. Szóval szerintem érdemes utána járni. Sajnos sok orvos nem foglalkozik ezzel megfelelően, és sajnos tényleg van, aki csak kapásból felírja a gyógyszert, mert az elnyomja a tüneteket. De az nem megoldás. Egyébként ezek a problémák okozhatnak pattanásokat is.

Szóval menj el nyugodtan nőgyógyászhoz. Nem kell hozzá anyukád.

2020. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
99%
A TB alapú vizsgálathoz nem kell pénz. Annyi pénzed legyen, hogy el tudj oda utazni. Utána TB alapon ingyen megvizsglnak.
2020. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
19%

Másik rokon visz el.


Kivárod amíg 18 leszel, aztán mész magadtól.


Ha anyádat ennyire érdeklik ezek, nem sok más opció van.

2020. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
6%
Ó, én úgy emlékeztem, hogy 18 év alatt magától nem mehet a gyerek, illetve a szülőnek kint meg kell várnia.
2020. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%
4: Nem kell kivárni, hogy 18 legyen. Mehet egyedül is. Gondolom, nem 9 éves a kérdező, hanem egy tini. Én 16 évesen voltam először nőgyógyásznál, egyedül. Mondjuk én nem azért, mert anyukámat nem érdekelte, hogy mi van velem, de én egyedül is el tudtam menni, nem kellett hozzá senki kíséretnek.
2020. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Én PCOS-ra gondolok a tünetek alapján.
2020. jún. 9. 13:08
 8/35 anonim ***** válasza:
78%
Allergia tesztet sem ártana csináltatni.
2020. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Ez rengeteg minden lehet, mondjuk a PCOS a legkevésbé valószínű akkor pont hogy nem jönne meg ha mégis akkor össze vissza. Az erős fájdalmas vérzés sem erre jellemző.

Ingyen tb alapon vizsgáltasd ki magad, akkor is mehetsz egyedül ha nem vagy nagykorú.

De sajnos zsiros haj, zsíros pattanásos bor tényleg a tinikor velejaroja. Erre nem tudnak ok sem mit adni maximum tüneti kezelés lesz minden.

2020. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Simán elmehetsz egyedül. Ne magánra ment, hanem TB alapúra, akkor nem kell fizetni.
2020. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!