Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek most szüksége...

Ha valakinek most szüksége van bőrgyógyászra vagy nőgyógyászra, hova menjen?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyászhoz kellene mennem, megjelent egy kinövés a nyakamon és napról napra egyre nagyobb, eléggé megijedtem, mert egy ideig szoláriumba jártam. Felhívtam a bőrgyógyászt és közölték velem, hogy a járvány miatt nincs rendelés, nincs személyes találkozás a betegekkel, csak gyógyszert írtak fel azoknak, akiknek korábban felírtak és tudják, mire van szükségük.

A legjobb barátnőmnek nőgyógyászra van szüksége, mielőbb elmenne egy vizsgálatra, de őt is lekoptatták azzal, hogy most nincs rendelés.

Nem tudunk fizetni horribilis összegeket magánrendelőkben és egyébként is fizetjük az egészségbiztosítást, mihez kezd most az, akinek sürgős az ellátás?

A rendelőkben nem kaptunk információkat, eléggé durván lekoptattak minket. Nekem az a benyomásom, hogy a helyzettel visszaélve akkor sem dolgoznak, amikor kellene.



2020. máj. 3. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

"hova menjen?"


Haza...

Van olyan ismerősöm akinek szív problémái voltak/vannak, ment volna kivizsgálásra, időpontja is megvolt, csak közbejött a vírus. Mivel nem életveszélyes a dolog emiatt nincs is rá szüksége. Végülis hogy lehetne a szív probléma életveszélyes??


A külföldi sajtó évekkel ezelőtt megírta, hogy népírtás az amit nálunk egészségügynek neveznek. De szerintem a mostani a legjobb példa. A kórházak konganak az ürességtől a betegek meg otthon vannak dögrováson. De nem baj mert Orbán Viktor miniszterelnök úr van a hatalmon...

2020. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Valaki írta itt, hogy a bőrgyógyászok fotót kértek a problémás felületről és az alapján próbáltak segíteni.

Nőgyógyászhoz sajnos valóban csak magánúton lehet eljutni. Én eddig is így látogattam, de sajnálom azokat, akiknek nincs erre lehetőségük. Ha komolynak ítélitek meg a problémát, értesítsétek a háziorvost, köteles beutalni ügyeletes szakemberhez.

2020. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A helyzet az egészségügyben nem volt jobb Gyurcsány Ferenc hatalma idejében sem sőt, akkor az embereknek még kevesebb pénzük volt.


A politikát félretéve, akármelyik párt is a hatalomra kerül a jövőben, nem lesz nagy változás, mert az orvosok, ápolók mentalitásával nagy baj van! Igen, velük van a baj, attól függetlenül, hogy ki van a hatalmon. Mert, aki nem erkölcsös, nincs lelkiismerete, annak soha nem is lesz.


Tanúja voltam annak, ahogy a szüleimmel bántak, magatehetetlen édesapámat szándékosan nem etették meg a kórházban az ápolók, ahogy más idős beteg embert sem. Nem, egyáltalán nem voltak túlterhelve sőt, órákig nem csináltak semmit, csak ültek és röhögtek a nővéri szobában.

Valamennyi beteg ember ebédjét (akiket nem etettek meg és azok nem tudtak önállóan étkezni) becsomagolták maguknak és napi szinten vitték haza saját családjuknak. Az öregek pedig halljanak meg éhen!

Édesanyámmal felváltva bejártunk napi szinten etetni édesapámat mindaddig, ameddig látogatási tilalom nem lett, annak idején, influenza miatt. A látogatási tilalom 9. napján halt meg. Nem influenzától! Az ügyeletes orvos szerint, nem voltak ilyen tünetei.

Édesanyám bement a cuccaiért, amit fekete zsákban adtak oda neki. Azt mondta, még legalább 6 fekete zsákot látott a nővéri szobában, pedig valamennyit már elvittek. Egyszerre sok ember halt meg, ami látogatási tilalom előtt nem volt jellemző.

A hozzátartozók nem tudtak bemenni, etetni a szerencsétlen magatehetetlen idős embereket...


Édesanyám leukémiás lett, a háziorvosa rendszeresen mondta, hogy be kell fektetni a kórházba, kezelni. A hematológus orvos viszont hónapokig azt állította, eléggé jó a vérképe, semmi nem indokolja, hogy kezeljék és, hogy kórházban legyen. Azt mondta, a háziorvos ne pofázzon, mert nem ért hozzá, nem az ő szakterülete.

Amikor édesanyám nagyon gyenge lett, szédült, elesett és akkor is a hematológus azt állította, hogy ez nem a leukémiától van, az immunrendszere még mindig nagyon jól működik és a vérképe is elfogadható, máshol keressük a tünetek okát.

Ekkor édesanyám már olyan gyenge volt, hogy a háziorvos kihívta a mentőket. Bevitték a kórházba, elhelyezték a belgyógyászaton, kivizsgálták és közölték, hogy már egy ideje haldoklik a leukémiától, ezt hogy nem tudom, a hematológus nem mondta el? Mert, hogy a vérképe nagyon rossz és ez nem most kezdődött.

2020. máj. 3. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

A klinika távbőrgyógyászatát ajánlom jó szívvel!

2020. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de csak okos telefonnal lehet igénybe venni. Nincs okos telefonom és nem is értek hozzá. Nem vagyok fiatal...
2020. máj. 3. 12:18
 6/8 A kérdező kommentje:

A tájékoztatójuk használhatatlan, mert pl. van ez a szöveg:


A letöltésről, telepítésről és a használatról további útmutatót ITT talál.


És, amikor rákattintok a kék színű "ITT" szóra, akkor értelmezhetetlen szöveg jön elő!

2020. máj. 3. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem úgy volt, hogy holnaptól újraindul az egészségügy?

Csak kérdezem, annyira nem ástak magam bele a témába.

2020. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elvileg úgy volt, de ma telefonáltam/telefonáltunk és lekoptattak minket azzal, hogy nem fogadnak.
2020. máj. 4. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!