Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogyha állandóa...

Mit csináljak, hogyha állandóan ott kell lennem a szüleim társasági programjain?

Figyelt kérdés
Pl. szombaton jöttek vendégek (gyerek nélküliek), 5től 11-ig voltak ott, nekem végig ott kell ülnöm a nappaliban velük és 6 órán keresztül csak lestem ki a fejemből, ha mobilozok szólnak érte mert bunkóság, de ha nem is szólnak akkor lemerül 2-3 óra alatt, meg le kell némítani. Meg sokszor mennek vendégségbe, nekem muszáj mennem, egy 2 órás ebédnél is csak ülök az asztalnál és lesek ki a fejemből, persze a legviccesebb mikor beszólnak hogy miért vagyok ilyen szótlan, de 13 évesen nem tudok hozzászólni a felnőtt témához és nem is nagyon érdekel hogy jóska vett egy autót vagy 2 órát beszélgetnek arról hogy milyen finom bort ittak Badacsonyban. Nem tudom hogy ez a szokás másnál is-e vagy nálunk ez a helyzet.
2020. jún. 16. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

És szerinted ezen mi, ismeretlen emberek, mit tudunk változtatni.

Ülj le a szüleiddel, és beszéljétek meg.

2020. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Megmondod, hogy nem hozzád jöttek a vendégek. Te se kötelezek őket arra, hogy ha Pistike átjön hozzád, játszanak veletek...
2020. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
11%

Figyi

13 vagy

Meg kolyok vagy

Sztem nem kene beleszolni mert 18 eves korodig (ahogyan en tudom) nem hagyhatnak otthon a szuleid egyedul.

Jobb lenne ha turod mert meg sokaig fog tartani

Es hidd el nem olyan borzalmasak azok a felnott temak

Ga egy kicsit figyelsz meg fogid erteni oket es muveltebb is leszel talan

2020. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok. Ha hozzánk jönnek vendégek, nem várom el a gyerekeimtől, hogy végig velünk legyenek. Étkezésnél igen, de utána szabadok. Ha mi megyünk velük máshová, ott nem nagyon lehet mást csinálni. De a két gyerek (még tini korban is) elfoglalják egymást.


Ezt a kérdést azoknak is ajánlanám, akik mindent meg akarnak majd adni a gyereküknek, ezért csak egy gyereket akarnak. Számos hasonló probléma megoldódik, ha nem nagy korkülönbséggel két gyereke van az embernek.

Persze mobilozással is el lehet tölteni az időt, de az tényleg kicsit bunkónak tűnik, bár ez esetben azért lehetne engedni.

2020. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
13 éves. Egy év múlva már odaállítsák, hogy döntsön egyedül egy olyan kérdésben, hogy mégis hova akar majd menni 9.-be, mit tanulna inkább. De most még szépen csak üljön a szülei seggében, mert még kicsi. Az eszem megáll...
2020. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 13 évest már nem érdemes zargatni, hogy menjen ha nem akar. Jóltudom mert ekkora lányom van. 10éves kora óta (mikor a folyamatos duzzogással elbacta a nyaralást) megkérdezem, hogy akar-e jönni vagy nem.
2020. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
13%

En a mai fiatalsagot nem ertem

Komolyan

Mar 10 evesen elvarjak h 18 nak nezzek oket

2020. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es! Te mit szólnál, ha 6 órát kellene eltöltened számodra full unalmas társaságban, mondjuk egyedüli férfiként női társaságban, akik csak a főzésről és a gyantáztatásról beszélnek? Vagy nőként az autóversenyekről és amerikai fociról társalgó férfitársaságban? Te örülnél neki? Ja, hogy Te felnőtt vagy?

Egy gyereknek is vannak jogai és igen, természetesen kötelességei is. Köteles elmenni a szülővel, ha a szülő így kívánja. De nem köteles jól érezni magát. Rövid ideig elvárható, hogy eleget tegyen az illemnek. 6 óra üldögélés még nekem is sok, egy 13 évesnek meg egy végtelenség.

2020. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!