Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked azt mondaná neked, hogy ő majd nem akar felnőtt korában gyereket?

Figyelt kérdés

Zavarna, hogy nem lesz tőle unokád?


El tudnád fogadni az ő döntését?



2020. jún. 21. 03:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/143 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem piszkalnak. Nem kerul szoba a tema. Bar mar igy 29 evesen nem mondom, hogy soha nem akarok, inkabb csak annyi, ha nem lesz, akkor nem fogom banni, nem ragaszkodom hozza.
2020. jún. 21. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/143 anonim ***** válasza:
76%

Nekem anyám szokta mondani, hogy ne akarjak gyereket. Vagy legyek nagyon óvatos. Ha lenne gyerekem, teljesen megérteném. Az én korosztályomban is sok a bizonytalanság a gyerekkel kapcsolatban, szerintem ez csak rosszabb lesz.


Vállaljon gyereket a halál, ha azzal két embernek teszi tönkre az életét a nélkülözéssel és a bizonytalansággal. Ma már semmi sem biztos. Sem a házasság, sem a munka, az ingatlanárak az egekben. Én is nagyon erősen gondolkodok, hogy egy ilyen országban meg tudom-e ezt engedni magamnak, meg tudom-e kockáztatni a szakmai kimaradást úgy, hogy az sem biztos, hogy mire megszületik a gyerek, a másik szülőre még számíthatok. Ez egy nehéz döntés és inkább ne akarjon az ember gyereket, de hozza meg azt a döntést így vagy úgy maximálisan felelősségteljesen és racionálisan. Nem, szeretettel nem lehet jól lakni. És egy elkúrt gyerek nem teszi jobbá ezt az elkúrt világot, főleg, ha a szülők maguknak szülik, a saját jóérzésükre/szórakoztatásukra és nem önmagáért... Az a gyerek egyszer felnő. Párja lesz. Munkája. Valahol kell laknia. Valahogy embernek kell lennie. Ezt tartsa mindenki szem előtt.

2020. jún. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/143 anonim ***** válasza:
31%
Miért kerül ki ilyen kérdés naponta...?
2020. jún. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/143 anonim válasza:
46%

Egyszerűen imádom, amikor valaki előhúzza a "ma már semmi sem biztos" kártyát! Régen sem tőrt fel senki kertjében az olaj, hogy biztonságban éltek volna.. Itt a gond leginkább az, hogy az ember porszem életében rengeteg út nyílt meg. Míg 15-30 ével ezelött egy ember átlagos célja a család, munka, szórakozás volt, addig most ez pont fordítva van. Persze ez nekünk most óriási problémákat fog okozni a jövőben (nyugdíj eltörlése, magasabb adók) de a demokráciában ép az a szép, hogy a saját életedet te irányíthatod.


Ui. A kérdésedet leszűrve nem aggódnák rajta, hisz felnőt korára ez még 10x megfordulhat.

2020. jún. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/143 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem tudják elfogadni az emberek a gyerekük döntését? Azért, hogy te néha pár órát unokázhass, miért is kellene az egész életét elcsesznie, hm?
2020. jún. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/143 anonim ***** válasza:
76%

Édesanyám elfogadta, hogy nem biztos hogy lesz unokája.Lehet a lányod csak ódzkodik a gondolattól hogy szüljön. Én nem panaszkodnék, ha a jövőbe olyan párom lenne, akinek már van gyereke, lehet a lányod is így fogja később gondolni. Volt egy 30-40 év körüli tanárom, aki a kisgyerekek gondolatától rosszul volt, sokszor szidta is őket, meg hogy neki sosem lesz. Aztán egy nap jött a pocival. Teljesen megváltozott a gondolkodása, látszott hogy jó, törődöm anya lesz belőle, sokat tervezett és szeretettel beszélt róla. Az emberek addig nem tudják milyen az anyaság, amíg nem kerülnek a helyzetbe. Idővel meg is változtathatja a gondolkodását, unokád meg lehet hogy lesz, csak nem vér szerinti, amivel szerintem szintén nincs gond, ki tudja mit hoz a jövő? Bármi lesz, mint anyja, biztosan támogatni fogod, ha úgy látod boldog :)

21/l

2020. jún. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/143 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy el tudnád fogadni? Miért, még mi mást tudsz csinálni? Megerőszakoltatod a gyereked és 9 hónapra bezárod valahova, vagy mégis mi?
2020. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/143 anonim ***** válasza:
93%
Mit kéne szólni hozzá ? Az ő dolga, ez pont egy olyan kérdés, amiben egyedül ő dönthet.
2020. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/143 anonim ***** válasza:
82%
Mintha bármi köze lenne a szülőnek ahhoz, hogy a gyereke mit akar felnőttként csinálni.
2020. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/143 anonim ***** válasza:
84%
Tudomásul venném. (Talán még örülnék is)
2020. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!