Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerekek, nektek...

Felnőtt gyerekek, nektek milyen a kapcsolatotok a szüleikkel?

Figyelt kérdés
Hány évesek vagytok? Meg otthon laktok velük? Én és a férjem 3évig másik városba laktunk, nyáron költöztünk haza a szüleimhez, mert a ház amit vettünk teljes felújítás alatt van , meg pár hét és kész. Nagyon szeretem anyukámat, de nagyon rosszul jövünk ki egymással, ami nagyon elszomorít. Azért szerettem volna a közelukbe költözni, hogy többet lehessünk együtt, erre most teljes a káosz megromlott a kapcsolatunk :( ja és még együtt is dolgozunk, lehet azért mert túl sokat vagyunk együtt? Jobb lesz, ha már külön költözünk? 27N
2020. ápr. 5. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ma tiltottam le anyámat messengerről mert már nem lehet kibírni. Non stop irogat, küldi a sok " vicces" dolgokat. Ugyanezt nyomatja hétköznap is mikor dolgozok. Kértem szépen sokszor, csúnyán , veszekedve, megmondtam letiltom, semmi nem használt. Ez van, minimálisan sem tiszteli a kérésemet.
2020. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan akkor jött rendbe a kapcsolatom a szüleimmel, amikor elköltöztem "otthonról" egy másik városba 290 km-re tőlük. Ez 10 éve volt, mára idilli a kapcsolatunk, átlag 2 hetente beszélünk, 2-3 havonta találkozunk (nyáron sűrűbben), és már én is várom nagyon, hogy találkozhassak velük, pedig az elköltözéskor alig vártam, hogy végre megszabaduljunk egymástól. Nagyon-nagyon jót tesz a távolság, engedi, hogy felnőtt viszony alakulhasson ki a szülő és felnőtt gyereke között. Az én tapasztalatom ez.
2020. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

28 és 34 évesek vagyunk a férjemmel. Másik városban élünk a szüleinktől, átlagosnál jobb a kapcsolatunk velük.


De! Amikor 2 egybefüggő hétre hazamegyünk anyósomékhoz karácsonykor és nyáron, akkor az utolsó napokra már érezhető a feszültség. Szerintem az együttélés miatt van. Több emberre kell figyelni, több ember szokásait kell figyelembe venni. Van egy kisfiunk is és nem tudják megszokni a napirendjét (nagyjából annyit, hogy ebéd előtt nem tömjük nasival és ebéd után alszik). De pl. nekünk is idegen érzés, hogy ők reggel 5-6 körül már aktívak és ebéd után már nem vehetőek rá semmire, mert elfáradnak.

2020. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként nagyon jó volt a kapcsolatom velük. 3 éve járok egyetemre, havonta 1-2 alkalommal jártam haza a vírus előtt, akkor is csak 2-3 napra. Most hazaköltöztem, de nagyon rosszul tettem. Most jöttem rá, hogy már nem tudunk együtt élni. Állandóan vitatkozunk, reggel 6-kor már felkeltenek, mert ők sem alszanak már. Nekem teljesen más a bioritmusom, ők meg ezt nem értik meg. Egyéb dolgokon is vitatkozunk, teljesen máshogy vezetjük a háztartást. Abba is beleköt anyukám, hogy hogyan teregetek, mert szerinte nem úgy kell, ahogy én csinálom. Egyszerűen kibírhatatlan az itthonlét. Alig várom, hogy visszamehessek az albérletbe. Összegezve azt mondanám, hogy sokkal jobban kijövünk úgy, ha 2-3 naponta telefonálunk, és 2-3 hetente hazajövök 2 napra. 22/L
2020. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!