Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek bunkóság elmenni...

Szerintetek bunkóság elmenni nyaralni hosszabb időre, ha a szüleimnek hosszú évek óta nincs ideje/pénze külföldön nyaralni, de én állom az utamat?

Figyelt kérdés
2020. jún. 30. 15:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha a szülőket nem zavarja, akkor nem értem másnak miért gond. Egy egyetemistát szerintem simán belefér eltartani. Legalábbis engem eltartottak, amíg nappalin tanultam és nem volt semmilyen szakmám. Én is természetesre veszem, hogy amíg a gyerekeim tanulnak, eltartjuk őket. Hogy a zsebpénzüket, vagy amit diákmunkával keresnek, mire költik, az számomra az ő dolguk, hiszen az ő pénzük.

Ha meg választanom kellene, hogy én lássam mondjuk a tengert vagy ők, egy percig sem fájna, hogy nekem nem telik rá.

2020. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
76%
"Hát ha a szülőket nem zavarja, akkor nem értem másnak miért gond. " Az hogy a szülő értékrendje szar. És ezt a szar értékrendet adja a gyerekének. Mert ha valaki nyomós ok miatt okoz kárt magának, tagadja meg magától még a szükséges dolgokat is-mondjuk hogy a gyerekének segítsen házat venni, az még oké- ha a gyerek IS odateszi magát, és Ő IS tesz a dologért, nem csak várja anyuéktól a pénzt. De az hogy anyuék kuporgatnak, nyomorognak, maguknak semmire se jut, a gyerek meg dőzsöl,külföldön nyaralgat, luxusdolgokra költ a szülő pénzéből, az nagyon nem normális.
2020. júl. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
60%

Ja hogy téged eltartanak 22 évesen és nyaralgatni akarsz szüleid pénzéböl az annyira nem oké ennyi idősen .

Fiam is volt külföldön az iskolájával de ő még 18 év alatti.és természetesen mi álltunk az út minden költségét.és boldogok voltunk hogy elmehetett abba az országba mert mi oda nem tudtuk volna elvinni.

2020. júl. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
A nyaralast en fizetem es a szuleim nem kuporgatnak.
2020. júl. 1. 07:58
 25/32 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk sokakat visszaküldenék az iskolapadban, mert úgy tűnik nem sikerült elsőre megugrani a lécet.

Ugyanis a kérdező nem írt nyomorgó, kuporgató szülőkről. Azt írta, hogy nincs pénzük vagy idejük külföldön nyaralni. Ilyenekből jócskán van idehaza, de kikérnék maguknak hogy ettől ők nyomorognak.

Egyébként meg egy 22 éves hiába jogilag nagykorú, de normális esetben kb akkor fejezi be az iskolát.

2020. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez attól is függ, hogy a szülő egyáltalán menne-e nyaralni? Az én szüleim például nem igazán. Utálják a meleget, nem szeretnek kirándulni, anyu strandolni sem. Leginkább otthon szeretnek lenni. Összejárni a barátokkal, bográcsozni, szalonnát sütni az udvaron. Ennek ellenére örülnek ha mi, a gyerekeik világot látunk (bár én is max belföldön szeretek utazni). Húgomnak adtak már pénzt külföldi nyaralásba (27 éves, dolgozik és kuporgat). Senki nem gondolta úgy hogy bunkóság, mert szívből adták neki és boldogok voltak, hogy segíthettek neki. Nálunk nem szokás irigyelni valamit a másiktól. Azt sem tartotta senki bunkóságnak pár éve, amikor a család összedobott egy wellness hétvégét a nagyszüleimnek és ők elfogadták. Mindenki boldog volt, hogy jól érzik magukat.
2020. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
89%
Én ezt nem értem. Ha a szüleidnek nincs pénze nyaralni menni, és nem kuporgatnak, viszont ők tartanak el téged, akkor neked honnan van pénzed, és honnan veszed, hogy nekik nincs? Ne haragudj, kérdező, egy katyvasz, amit írsz, semmit nem lehet belőle érteni. Most akkor a szüleid pénzelnek vagy nem? A szüleidnek van pénze nyaralásra, vagy nem? Ha lenne, csak nem akarnak menni, akkor nem értem, mi a probléma. Ha az ő pénzüket nyaralnád el, az gáz, és fogd vissza magad. De megpróbálhatnád egyszer értelmesen leírni, hogy mi a kérdés pontosan.
2020. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%

Millió helyről lehet pénze : összespórolt zsebpénz, ösztöndíj, spórolt szülinapi pénz, alkalmi munka, állandó diákmunka, eladott valamit, ami már nem kell, nyert a tippmixen, szedett gombát-eladta stb.

Komolyan ennyire fantáziátlan emberek vannak?

2020. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%
nem. neked is jogod van az élményekhez. az,hogy nekik sajna nem jön össze, arról te nem tehetsz. én örülnék, ha a gyerekem összehozna magának egy utazást, amennyiben én nem tudom biztosítani neki.
2020. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
65%
"az,hogy nekik sajna nem jön össze, arról te nem tehetsz. " Felnőtt fejjel eltartják. De , tehet róla hogy kevesebb jut a szüleinek.
2020. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!