Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Inkorrekt részemről ha nem...

Inkorrekt részemről ha nem "segítek" apukámnak?

Figyelt kérdés

Apukám külön él tőlünk, de nekem jó a kapcsolatom vele.

Sokat segít minden téren, főleg anyagilag, tanulást, ruhák, és bármiben számíthatok rá.Nagyon sok pénzzel támogatott már, amit nem tudok neki meghálálni.

Mostanáig sehogy sem tudtam neki viszonozni.

Volt egy rendőrségi ügye aminek kapcsán június elsejétől 2021.06.01-ig eltiltották a közúti jármű vezetéstől.(konkrétan semmit sem vezethet se motort, se teherautót pedig minden kategóriája megvan)

Viszont ő vállalkozó, az országban több helyen építkeznek, és hetente többször is mennie kell ezért vagy azért az építési területekre.

Vett egy biciklit, de azzal csak edzeni jár, azt is csak kedve szerint, a környéken ugyan úgy vezet, viszont messzebbre nem mer elindulni.

Ezért megkért,már hogy vigyem el a Balatonra mert ott van egy munkájuk, akkor ő intézkedik 4-5 órákat, én meg konkrétan csak az autóban ülök.

Utána voltunk Debrecenben, meg kétszer Győrben.

Aztán volt egy hétvége amikor programom volt, de neki fontos, és csak rám számíthat.Átrakattam a programot az összes barátom belement miattam, hogy csúsztassunk 1 napot.

Elvittem apukámat, ott estére kiderült,hogy maradnunk kell, az érvelésemre teljesen bedühödött,hogy itt most komoly pénzekről van szó, nem szarakodik, maradnunk kell, de menjek ha nekem ez olyan fontos majd hazajut csak akkor majd én is így számítsak rá stb... (maradtam)

Most megint lenne programom ezen a hétvégén, de ő is bejelentkezett, hogy Kassára kell vinnem és ott is alszunk.

Lassan minden hétvégén jön, hogy hozzam vigyem, és azért nekem lenne magánéletem is.

Tudom, hogy segítenem kell neki, de akkor most 1 évig ez fog menni?Inkább én is letámadok valakit a piros lámpánál, és vonják be a jogosítványom, már lassan jobban megérné.


Hosszútávon kicsit nehezemre is esik a stílusát elviselni,e mellett utálom a "tankját" vezetni, de az enyémmel nem mehetünk mert az komolytalan, és neki tekintélye van ő nem szállhat ki Toyotából.Gyűlölök várni rá órákig vagy egy autóban vagy egy szobában, vagy ha épp olyan akkor hallgatni a megbeszéléseit.

Nagyon lefáraszt az órákig tartó vezetés is, nem is vagyok jó sofőr, nem élvezem.

Úgy megmondanám neki, hogy hagyjon már a francba, de közben tartozom neki minimum ennyivel, még ha ezt nem is mondjuk ki.

Mit csináljak, hogy élhessem az életem, de nem szúrjak ki vele se?



2020. júl. 2. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Le kellene ülnöd őszintén beszélgetni vele. Nem a Te hibád hogy elvették a jogosítványát. Felnőtt ember. Meg tudja oldani nélküled is csak így könnyebb neki.
2020. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
1-es vagyok. Nem inkorrekt.
2020. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Hááát nem könnyű, szerintem te már így is sokat segítettél. Azért egy évig minden hétvégére kitalálni neked programot az nagyon sok. Párszor megteszi az ember persze, de én leülnék vele megbeszélni, hogy találjon ki valami alternatív dolgot, mert te nem vagy sofőr. Ajánld fel, hogy igyekszel úgy szervezni, hogy segíthess neki, de neked is van életed és nem akarsz mindenből kimaradni emiatt. A megmaradt a napokra meg fizessen egy sofőrnek.
2020. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez hogy ennyire igénybe veszi az idődet, ez már nem várható el ingyen. Oké, egyszer-kétszer tehetsz szívességet, de ahogy leírod, ez már az a kategória, amikor jobb, ha egy sofőrt fogad az ember.

Vagy nincs egy munkatársa, akit befoghatna erre a munkára?

2020. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem te teljesen korrekt vagy vele, sőt.

Ha már ilyen zűrbe keverte magát, szerintem alap lenne, hogy, lemegy vonattal.

De ő nem így fog gondolkodni, úgyhogy cipelheted 1 éven keresztül.

2020. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Egy-két alkalom belefér, de ez már túlzás.

Pláne, hogy az oka az, hogy elvették a jogsiját. Nem kellett volna részegen vezetnie vagy valami hasonlót csinálnia.

Az meg hogy ő pénzzel támogat szülői kötelesség.

2020. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha annyira komoly vállalkozó, hogy nem szállhat ki Toyota-ból (a keresztapám, aki egy 3 mrd éves forgalmú cég tulajdonosa, mégis tökéletes neki a Hyundai), pedig még az ügyvezetőhelyettesének is a6-ot vett céges kocsinak), akkor ne legyen már gond nettó 230-ért alkalmaznia egy sofőrt... :)
2020. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

"Az meg hogy ő pénzzel támogat szülői kötelesség."

peeersze. Meg a kis micsodámat. azt a pénzt valahogy elő is kell teremteni.

Egyébként sem kell valakit megítélni, nem tudod mi történt.

2020. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

"Meg a kis micsodámat. azt a pénzt valahogy elő is kell teremteni."


Előteremti. Akkora menő vállalkozó, hogy a Toyota snassz neki.

Azért ne legyél ilyen frusztrált, mert kicsi a micsodád.

2020. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Tekintsd úgy mint munkahelyet, ha már mindent az apád fizet. el fog múlni ez az időszak is, kibírod.

képzel csak el. Ha dolgozni fogsz, akkor is napi több órát fogsz olyasmit csinálni, amihez nincs kedved. Töredék pénzért ...

2020. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!