Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire inkorrekt dolog...

Mennyire inkorrekt dolog anyummal szemben, hogy nem tudja, szoktam néha bulikban vagy kocsmában iszogatni, esetleg cigizni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, egyetemista, kollégista. Anyummal élek együtt alapból, most költöztem koleszba. Úgy 16 éves korom óta néha bulikban vagy haverokkal szoktam inni (90%-ban szolidan, csak 1-2 sör max, de előfordult, hogy részeg voltam, de sose történt semmi gáz), viszont ezt anyum nem tudja és úgy tudja, soha nem ittam és cigiztem még. A cigi se durva mennyiség, 18 éves koromig ki se próbáltam,azóta is csak alkalmanként szoktam. Nem akarom elmondani, mert kiakadna. Még most is, 19 vagyok és totál kiakadna, ha megtudná, ittam egy sört valamikor. Szerinte ez az első lépés, hogy alkesz legyek... szeretem és tisztelem anyumat, de ezt nem akarom megosztani vele, mert csak vita lenne belőle. De elgondolkodtam, vajon mennyire korrekt dolog ez... (egyébként minden buliról tudott, ahova mentem, de úgy tudja nem ittam még). Mit gondoltok erről?
2015. szept. 25. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ennyi idősen azt osztasz meg amit akarsz, de majd akkor leszel igazán felnőtt ha a saját tetteidet fel mered vállalni bárki előtt.


Azért megnyugtatlak, ezt sokan egész életükben nem érik el :-)

2015. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges ilyennel idegesíteni, ellenben a cigire ne szokj rá.
2015. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd. Én 23 éves vagyok, és szoktam én is inni ha bulizni megyek. Szilveszterkor vagy szülinapkor volt, hogy részeg lettem. Én sem mondom anyumnak, pedig tudja, hogy iszom néha. De azt hiszi max 1-2 pohár és kész. Bár nem akadna ki ha tudná az igazságot, a fejemet sem harapná le. Le tudná annyiban, hogy felnőtt férfi vagyok, én felelek a döntéseimért. Én csak azért nem mondom neki, azért hagyom, hogy azt higgye, csak pár alkalom, pár pohár, és részeg még nem voltam, mert tudom, hogy ki nem állja az alkoholt, és az ittas embereket. Sajnos Anyum anyja és apja is durván alkoholisták voltak, sokat szenvedett miattuk. Nem akarom, hogy azt higgye én is olyan leszek mint nagyapám vagy nagyanyám.
2015. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég naiv anyud van, ha ezt tényleg elhiszi. :)

Szerintem ne idegeld feleslegesen, viszont nagyon vigyázz a cigivel, rá ne szokj! Így kezdődik! (Sajnos tapasztalatból beszélek).

2015. szept. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És anyukádnak nem tűnt fel, hogy egy keményebb buli után kicsit erősen cefreszagú volt a szobád? :)


Mert nekem anyám keményen levágta mindig, mondjuk én sosem titkoltam.

1 évvel vagyok fiatalabb nálad, én is szoktam cigizni, inni, már hosszabb ideje, mint te, pont ezért furcsa nekem, hogy anyukád elhiszi, hogy ilyen ártatlanka vagy.

Mondjuk én is kevesebbet mondok a szüleimnek, mint amennyit művelem ezeket, de nem tudnám (akarnám) előttük teljesen letagadni.

Viszont, ha anyukád tényleg ilyen, amilyennek leírtad és pluszban még ilyen hiszékeny is, akkor szerintem felesleges elmondani, ha csak azt eredményezné, hogy megromlana a kapcsolatotok.

2015. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A probléma anyukáddal van, mert nem mered ezt megosztani vele. Én anyámnak mindig nyugodtan elmondtam, hogy mennyit ittam. Ebben az évben szoktam rá a cigire 19 évesen, sokáig titkoltam, de aztán elmondtam neki, mert nem akartam titkolózni, pedig tudtam, hogy ennek mennyire nem örülne.
2015. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!