Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "A szülőnek nincsen köze...

"A szülőnek nincsen köze ahhoz, hogy a gyerekéből lesz valami értelmes, dolgozó ember." igaz vagy hamis?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 16:06
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Hamis
105 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Van köze hozzá, de nem lehet mindenért a szülőt hibáztatni (lsd 35 évesen is otthon lakom, nincs munkám ezer éve, brühühü és hasonlók)
2020. júl. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Félig meddig van köze hozzá. Nem lehet azt mondani hogy vagy csak igaz vagy csak hamis. Van akire annyira hatnak a szülők, hogy 35 évesen is egy magatehetetlen senki, meg van olyan, aki kitör, és pont a szülei ellentetje lesz. Így lehet például minta családból kikerülő bűnözö, vagy xar családból kikerülő orvos, mérnök, jogász.

Tehát ahogy az első is írta, nem lehet mindenért a szülőt hibáztatni. Rossz gyerekkorból is ki lehet törni, viszont aki nem életképes, az valóban sose fog. Az örökre megmarad a szülő rabszolgájának. De ez nem a szülő hibája már csak, hanem a gyereké is.

2020. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
nagyon is sok köze van hozzá, csak külső szemlélőként nem látjuk annyira át, hogy kit hogyan neveltek/nevelnek a szülei. Például akit gyerekkorától felnőtt koráig úgy nevelnek, hogy mindent könnyen megkap és semmiért soha nem kell dolgoznia egy picit sem, nem fogja felnőtt korára megtanulni, hogy az életben dolgozni kell a dolgokért és fordítva, akit gyerekkorától úgy nevelnek, hogy meg kell dolgoznia a dolgaiért, abban felnőtt korára kialakul az a tudat, hogy bizony ha pénzt akar keresni, nem elég otthon ülni egész nap a gép és/vagy a tévé előtt.
2020. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez lehet igaz is, és hamis is. Helyzet-függő. Nálam van apukámnak nagy szerepe abban, hogy komoly diplomát és jó szakmát szereztem, mert végig támogatott (pénzzel és lélekben is), így csak a tanulásra kellett koncentrálnom, segített beindítani utána a vállalkozást, stb. Ez olyan plusz, ami nélkül még nagyon-nagyon sok évig nem tartanék ott, ahol most, 35 évesen vagyok. Nem azt mondom, hogy "alám tette", mert nekem is jónak kell lenni és keményen dolgozni. De a segítséget igenis elismerem, és tudom, hogy nagyon szerencsés vagyok ezzel.


De ha valakinek nem segítenek, és önállóan ér el valamit, akkor ott meg nem lehet azt mondani, hogy ahhoz közük lenne.

2020. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Na kíváncsi vagyok a válaszokra.


Mert itt majd mindenki azt írja, hogy a szülő nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Pedig nem hinném, hogy sok egyiptológusi állás van Szekszárdon, vagy Siófokon sokan alkalmaznak szlovák nyelvtanárt.

2020. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Több okból is van köze, de egy idő utan mar lehet nem.lesz.

Amit igy ertek:

Van koze, mert

- mutat egy mintat (hogy o ertelmes, dolgozo ember vagy sem)

- mutat mintat a problemamegoldasra (es kotelezesttegekre is) - pl kirugjak, munkanelkuli, csodkozelbe kerul a vallalkozas, uj vallalkozas inditasa, adozas

- neveles - miert fontos a tanulas, munka, tisztesseg, jo palyavalasztas vagy az idoben valtas, ha valami.megse jon be

- terelgetheti a szakmavalasztast ha figyel mire kepes a gyermeke es ezzel segithet neki kibontakoznia (vagy hagyhatja kudarxot is vallani ha a gyerek nagyon akaratos, de a kudarc isejen beall moge es tamogatolag segiti, hogy vegre arra iranyuljon amihezztehetsege is van pl. Valaki orvosnak akar mindenaron menni, de kozben sokkal tehetsegesebb lenne penzugyekben...



Aztan a szulo persze a nyari munkaval, is noszogathatja a fwltett kis kincseit. Es kesobb ha elete soran barmikor azt latja a gyereke felnottkent is raszorul nemi tanacsra akkor elmondhatja azt.

Aztan ha mar nem el akkor meg ugyis mindegy. A gyerek barmikor elkanaszodhat...

2020. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs, de mégis van. Mondjuk anyám az én esetemben megmutatta hogy milyen életet ne éljek. Neki sosem volt fix munkahelye, sokszor napról napra éltünk, felelőtlen volt, nem érdekelte hogy nincs egészség biztosítása, nem tudott a pénzzel bánni, stb.

Pedig lehetősége bőven volt...

Így én azon voltam hogy stabil munkahelyem, anyagi hátterem legyen. Mellette sokat tanultam, hogy több lehetőségem legyen, ha úgy alakul az élet.

2020. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

#2

Miért a gyerek hibája, ha életképtelennek, gyengének születik?

2020. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Igen .

Viszont ez nagyon egyén függő is .

Lásd a saját példám . Anyám orvos , apám ügyvéd , nővérem jogász , öcsém jogásznak készül . Én meg valahogy ki maradtam érettségi után mentem egyetemre fél év után ott hagytam nem nekem való sem az orvosi sem a jogi kar , kamion sofőr lettem és imádom csinálni persze mindig úton vagyok , nem keresek olyan jól mint ők , de ezt mondjuk tiszteletben tartják , nővérem mondta jól én egy örök mozgó tipus vagyok nem lennék jó akta tologató .

Tisztelem a munkásságuk , de én például a kamionban találtam magamra .

Szüleim persze nekem is sokat segítettek mint tesóimnak 27 évesen vállakozó vagyok saját kamionnal dolgozom egy nagy cégnek mint alvállalkozó .

2020. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Cameroon ***** válasza:
0%
A szülőnek a felelőssége hogy mi lesz a gyerekéből
2020. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!