Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám mindenki...

Mit tegyek, ha anyám mindenki mellett kiáll, csak a saját családja mellett nem?

Figyelt kérdés

A mi családunkban nagyanyám meg nagynéném szrja a spanyol viaszt, és még mindig meg tudják mondani és tudják befolyásolni a 45 éves anyámat. Az van, amit anyuci meg a hugi mond. Így volt ez tegnap is, amikor anyám meg a nagynéném elkezdte cikizni a nagybátyámat meg a családját. Anyámék hárman vannak tesók, és a nagybátyám sose engedett nagyanyám és nagynéném befolyásának, ő sose engedte, hogy beleszóljanak a házasságába, a gyerekei nevelésébe, meg semmibe. Ezért nagynéném meg nagyanyám haragszik rá, és már pár éve meg is szakították vele minden kapcsolatot, és mivel ők nem bírják, ezért anyám se bírja őt, mert megy utánuk, mint egy hűséges kutya. Én, apám és a tesóm jóba vagyunk a nagybátyámékkal, az unokatesóm a legjobb barátom, apám a nagybátyámmal régebben még horgászni is eljárt. Én nagyon szeretem őket.

Elkezdték cikizni őket, mert feltettek egy képet. Mindegyik unokatesómat kicikizték, a nagybátyámat minden parasztnak elmondta, meg a feleségét is kritizálta. Amikor már nem bírtam tovább, kimentem a konyhába és annyit mondtam: Le lehet most már állni, mert ti se vagytok világ szépek. Nem kell itt senkit kritizálni meg kiröhögni, mert különbek és emberségesebbek, mint ti.

Erre megkaptam, hogy ku és ri vagyok, és nagynéném elkezdte bíztatni anyámat, hogy keverjen le nekem egy pofont, mert az ő anyjuk már egy ilyen beszédért félholtra verte volna őket meg ilyenek. Aztán bejött a szobámba, és elkezdte mondani anyám, hogy ha mégegyszer így beszélek velük, akkor olyan pofont ad, hogy leszakad a fejem. Korábban sose mondta ezt, csak mióta nagynéném beszélt vele, akkor mondta. Én is tudom, hogy valamilyen szinten túllőttem a célon, a mondandó az igaz, a stílus viszont durva volt, de érthető, mert nem hiszem, hogy mindenki itt halál nyugalommal tűrte volna, hogy bántják azt, akiket szeret. Kivétel ez alól anyám, aki halál nyugodtan tűri, amikor a nagynéném minden ku és ri nek elmond. Mi értünk sose áll ki velük szemben, minket nyugodtan bánthatnak, megalázhatnak (nem is egyszer volt ilyen).


Mit tegyek?



2020. júl. 6. 10:56
 1/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
74%
Semmit. Tűrj csendben, tanulj, fejleszd magad és amint lehetőséged lesz, költözz el. Anyád sem fog már változni.
2020. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Egy tahó családban élsz. Szerintem te is tudod a megoldást.
2020. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem tudsz mit tenni. Ha ez mindig így volt anyukád nem 45 évesen fog megváltozni. A nővére és az anyukája olyan hatással van rá, hogy ezt te nem fogod tudni megváltoztatni. Ők annyira nárcisztikus embereknek tűnnek hogy soha nem lesz jó amit csináltok, csak ha igazad adtok nekik. Anyukád ezt nem látja át.
2020. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Anyáddal üljetek le beszélgetni. Mondjátok el neki, hogy rossz hatással van rá a nagynénéd, támasszátok alá, mi minden dologban nincs igaza és hogyan kavarja a sz.t.

Remélhetően elgondolkodik, de ha nem, akkor legalább megpróbáltátok.

2020. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kekszbot válasza:
60%
Költözz el amint tudsz
2020. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszitek nem ültem már le vagy 100x ezzel az önelégült qrvával beszélni?

Oké, hogy költözzek el, de 16 vagyok, hova az anyámba költözzek el es miből? 2 évig mégis mit csináljak?

2020. júl. 6. 16:15
 7/8 Hemi the killer ***** válasza:
59%

Állj ellen.

Sokat nem tehetsz.

Esetleg bentlakásos kolesz, vagy hasonló.

Szerintem jól tetted, amit tettél.

Ne hódolj be neki, magad, és mások miatt se.

Ha ezek a férgek megtehetik, akkor meg is fogják tenni, ami az eszükbe jut, és amivel a hatalmukat fitogtathatják.

Mivel mindenkit elmart maga mellől, ezért most veled köcsögösködik.

Istenem, hány ilyen nővel volt már dolgom.

Sajnos jogilag nem nagyon lehet rajta fogást találni.

Esetleg mutasd ki, hogy erősebb vagy nála, hátha behódol.

Ja, és vedd fel a szemétkeéseit hangfelvételre, hogy a későbbiekben azért legyen valamid, amivel védheted magad.

Elvileg manapság mára szóbeli bántalmazást és a lelki terrort is büntetik.

2020. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel amikor parasztkodnak telefon kamerára. Jó móka lesz, ha később visszahallgathatjátok mekkora taplók, mikor már el tudtál költözni. Az ilyen mocskos némberekkel mást nem lehet tenni.
2021. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!