Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként beleszólnátok abba,...

Szülőként beleszólnátok abba, hogy a 25éves fiatok eltékozolja a pénzét?

Figyelt kérdés
Januárban szakítottak a barátnőjével, de még mindig jó kapcsolatban vannak. A nőnek van egy 4éves kislánya az előző házasságából. Azonkívűl, hogy szerintem kihasználja a fiamat, nincs vele problémám. A fiam kb. havi 200ezret keres, és abból 50ezret az exének ad minden hónapban. Azt mondja, hogy csak kölcsön, mert most nehéz helyzetben van, de szerintem ezt a pénzt soha nem fogja viszont látni. A nőcske teljesen el van adósodva, ha nem lett volna ez a járvány, a bank már elárverezte volna a lakását. Ehhez képest nagy lábon él, kéthetente műköröm, fodrász, autóval jár dolgozni, ami alig 2km. Egyik napról a másikra él, mert nem tudja beosztani a pénzét, és mindenkitől kéreget. A fiam már 300 ezer forintot adott neki fél év alatt, és naivan azt hiszi, hogy visszakapja.

2020. júl. 14. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Ha jól értem, a nő, akinek adja a pénzt, neveli a közös gyereküket, akkor ez számomra gyerektartás, miért kellene visszafizetnie? Persze ne fodrászra költse, de szerintem elég véleményes számon kérni a fiadon, hogy gondoskodik a családjáról.
2020. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
1-es: a gyerek NEM KÖZÖS!!!!
2020. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem kapja vissza a fiad a pénzt. Az az ő tanuló pénze lesz.


Azon túl, hogy nem alap szűkségletre kell a pénz. Étel, télen fűtés és ilyenek. Nem kellene foglakozni, hogy neki mi és miért fontos kiadás. Lehet, hogy munkahelyén várják el, a jó megjelenést. De lehet, hogy neki ez majdem alapszűkséglete. Szóval értelmetlen ezzel foglalkozni.

2020. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es! Nem az ő gyereke, a nőnek az előző házasságából van
2020. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

#1: Az előző kapcsolatból van a gyerek.


Szerintem egyszer ülj le vele és mondd el neki higgadtan, ha ezek után is ad neki pénzt, akkor már ne szólj bele. Esetleg javasolhatod, hogy papírozzák le.

2020. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, igazatok van, gyorsan olvastam :$


Így persze más a helyzet, bocsi...

2020. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen fölösleges beleütnöd az orrod. Ha úgy bele van esve a nőbe, hogy még szakítás után is pénzeli, akkor te jól nem jöhetsz ki a dologból. Hagyd rá, tanulópénz.
2020. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Számomra annyira felháborító, hogy a kislány édesapja havi 15ezer tartásdíjat fizet, ezzel szemben a fiam több, mint a háromszorosát. Pedig semmi kötelezettsége nincs sem a gyerekkel, sem a nővel szemben. Látom a fiamon, hogy ő is keservesen keresi a pénzt, szerényen él, mert ilyen. badarságra szórja.
2020. júl. 14. 16:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a helyedben én egyszer elmondanám, hogy ezt a pénzt sose fogja viszontlátni, valamint, hogy aki így szórja a pénzt, miközben nem tudja az adósságait fizetni, az egy fillér segítséget se érdemel.

Aztán utána csöndben maradnék.


Amúgy könnyen lehet, hogy a fiad a szakítás óta is szexel vele, azért szponzorálja a nő allűrjeit.


A fiad veletek lakik? Van saját lakása?

Ha veletek lakik, nyugodtan mondd meg, hogy ha azt a nőt pénzeli, akkor a lakhatás költségeibe is beszállhatna.

Ill. ha nincs saját lakása, akkor én megmondanám neki, hogy majdani saját lakásában erőnkhöz mérten támogatnánk, ha felelős pénzgazdálkodást látnánk nála. Ha havi 50 rugót elszór ilyenre, az nem felelős pénzgazdálkodás. Rakná inkább félre a saját lakására.

2020. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen beszelnek vele.

Nekem apam siman leorditotta volna a fejem ha ekkora balek lennek.

Mar bocs.

2020. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!