Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Beleszólnátok abba...

Szülők! Beleszólnátok abba hogy a gyermeketek milyen autót vásárol magának?

Figyelt kérdés
Abban az esetben ha már felnőtt és dolgozik valamint a saját maga által megkeresett pénzen vásárolja az autót. Megszólnátok hogy feleslegesen drága,feltűnősködő,megbízhatatlan egy típus és ne vegye meg?Mi a véleményetek erről?

2020. ápr. 17. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Akkor TANÁCSOLNÉK neki dolgokat ha nagyon drágán rossz minőséget akarna venni

Ha olyat venne ami neki tetszik még ha drága is de rendesen működik akkor nem szólnék semmit

2020. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
A véleményemet elmondanám. De rábíznám a döntést. Ő pénze, ha pórul jár, akkor tanul a dologból, ha pedig beválik a kocsi együtt örülök vele.
2020. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

- Apa/Anya, nézd, ilyen kocsit fogok venni, hogy tetszik?

- Hát szép, bár szerintem feleslegesen drága,feltűnősködő,megbízhatatlan egy típus, én személy szerint másmilyet választanék.

- Nem baj, szerintem jó, megveszem.

- Oké.


Ennyit. Ha a típus megbízhatatlanságáról konkrétabb és biztos információm van, arról még szólnék neki, de ennyi, a döntést ráhagynám.

Vélemény oké, tanács oké, beleszólás nem oké.

2020. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor, ha kikéri a véleményemet.
2020. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Főleg ha első autója, elmondanám egyszer hogy _miért_ nem javaslom azt amit kinézett, persze konkrétumokkal megtámogatva. Ha én is csak annyi érvet tudok felhozni hogy nekem nem tetszik, akkor inkább magamban tartom, de ha van olyan specifikációja ami miatt tényleg nem egy jó autó neki, mondjuk mert kinézett egy hatalmas teljesítményű, eszetlen fogyasztású bivalyerős terepjárót amit egy vagyon lesz fenntartani arra hogy napi tíz percet vezessen otthonról a belvárosba, arra felhívom a figyelmét.

Ha megfogadja megfogadja, természetesen ha ezek után megkér hogy segítsek választani vagy kitalálni hogy mire kell még figyelni akkor benne vagyok, ha azt mondja hogy de neki ez kell akkor visszavonulok, nem tilthatom meg egy felnőtt embernek hogy mire költse a saját pénzét, érzelmileg belezsarolni hogy hallgasson rám pedig undorító dolog.

2020. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha már megvette, akkor nem venném el a kedvét, de ha nem vette meg és tudom, hogy egy pénznyelő rossz konstrukciót akar venni, akkor elmondanám amit erről gondolok, aztán vagy figyelembe veszi, vagy nem.

Egy normális szülő egyébként nem beleszól a dolgokba, hanem HOZZÁSZÓL és nyilván a legjobbat akarja a gyerekének az élet minden területén.

2020. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám a véleményem és enyit!
2020. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Bírom azt, hogy mindenki (haver, barát, kolléga, ismerős, szomszéd) elmondhatja a véleményét mindenről, amit megosztanak vele és abból nincs gond.

Csak a szülő az ősellenség, aki kussoljon, mert ha megnyikkan valamiről a kölyke érdekében, az beleszólás!

2020. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekünk esetében csak tudomásul vettük, hogy ilyet akarnak venni, vagy ilyet vettek. Kész. Ugyanez volt a ház- vagy lakásvásárlásuk esetében is.
2020. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én neveltem fel, a nevelésem szól bele abba, mit tekint fontosnak, amikor választ, nem? Ha neki a kinézet fontosa, hát, akkor az. Az enyémnek a biztonság előbbre való volt...
2020. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!