Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet/kell-e tenni fuggo...

Mit lehet/kell-e tenni fuggo szulokkel?

Figyelt kérdés

Szuleim 46eve vannak egyutt, 38eve hazassagban, anyam elso es egyetlen szerelme, kozos vallalkozasuk van, tehat mondhatjuk h 0-24ben egyutt vannak.

18eves koromban mar biztosan ivott apa rendszeresen, 23eves koromban pedig amikor mar a fovarosban dolgoztam, du5kor anya mindig akadozo nyelvvel panikolva hivott hogy beertem-e az alberletbe epsegben.

Tehat mar 20eve nem elek veluk, leszamitva masfel evet amikor valas utan hazakenyszerultem hozzajuk a 2 gyerekemmel.

Azota talpra alltam, kulfoldre koltoztem, ferjhez mentem, ocsem el veluk.

Az eletuk azota abbol all hogy napkozben mukodtetik a vallalkozast, este hazamennek apa iszik, cseszteti anyat, aki bevesz egy xanaxot es kiuti magat hogy ne legyen csesztetve. Hetvegen uez csak egesz napos koma, haztartas, kert elhanyagolva. Amig eltek a nagyszulok, meg volt nemi kontroll, mentek oda latogatni, foldmunkazni, azota ez sincs.

Ocsem parszor elmondta a velemenyet es aggodalmait errol nekik, en eddig ugy ereztem h


1. Felnottek, o dontesuk

2. En kulfoldrol mit osszam az eszt mintha jogom lenne hozza.


2 honapja viszont a ferjem is azt mondta hogy megiscsak a szuleim, szolni kellene, igy a szokasos esti csetek egyiken megirtam anyamnak hogy fel fogom jelenteni a gyogyszereszet, aki ellatja veny nelkul a xanax-szal hogy tonkreteszi az anyamat.(majproblema, memoriazavar)


Ekkor kb egy honapra lealltak, lehetett veluk skypeolni, ocsem "jelentette" h anyam kivirult, kacagos, sokat foz, takarit, el, apam is fozocskezik, kuldte h miket sutott.


Aztan ujra visszaestek, apam ugy erezte h miert ne ihatna meg 1-2sört este (vodkas volt, a sör csak ebben az egy honapban volt potlek, eloszor alkoholmentes, aztan mar alkoholos), valoszinuleg tultolta, elkezdte csesztetni anyat, aki az alvasba menekult.


Es itt jon a kerdesem lenyege.


*Mindketten tudjuk a tesommal h 10en 20on eves fuggosegeket csak igy abbahagyni nem lehet, plane hogy mindkettojuknek tisztanak kellene maradni mert generaljak egymast.


*Mivel szegyellik, elvonora sosem mennenek, kivulrol senki nem mondana meg h ez a ket ember mit csinal otthon, jol szitualtak.


*anyam sosem hagyna el apamat, sot apamat valasztana helyettunk, volt mar ra pelda tobb donteshelyzetben


*ha anya meghal, apa megoli magat, eletkeptelen nelkule


Szerintunk boritekolhato a tragedia es en ugy erzem nem lehet tenni ellene semmit. Igy h messze vagyok es nem is latom, csak a csetbeszelgeteseken latom ha felretypingol vagy 18:30kor elkoszon h faradt lefekszik (anya) abbol tudom h most arra jatszik h ne vegyem eszre, en meg nem vagyok hulye, az emberek nem fekszenek 18:30kor, plusz riportal a tesom.


Kell egy gyereknek beleszolni a felnott eletebe? Mit tehetnek en? Azt is iszonyatosan cikinek talalnam ha leulnek veluk szemtol szemben es ezeket elmondanam mert az o eletuk es nagyon szegyellnek magukat.


Csetben leirtam hogy szeretnem ha latnak felnoni az unokakat es nem szeretnem ha akadna a nyelvuk amikor skypeolunk vagy ha naluk vagyunk nem hagyom veluk gyerekeket,mert ki tudja milyen allapotba kerulnek. A lanyomnak eltort 2 evesen a valla mert anyam azt mondta vigyaz ra es kozben kiutotte magat, a gyerek meg leesett az agyrol.

Nem latom erre az egeszre a megoldast es nem igazan tudom hogy nekem kellene-e, nem dorgalhatom meg a szuleimet h ejnyebejnye miert teszitek tonkre magatokat, hisz en vagyok a gyerek. Akkor is ha en elek jozanul.



2020. júl. 17. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük őszintén szemtől szembe. Egy felnőtt embert nem lehet akarata ellenére leszoktatni se a nyakába lihegni és őrizni hogy visszaesik-e.
2020. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználnám az alkalmat amíg lehet es meglátogatnam őket. Olyan lebaxast kapnának, hogy össze carjak magukat tőle, hogy szegyelljek magukat, hogy tönkreteszik a saját és a ti életeteket is. Felsorolnám az összes xarsagot ami bennem van miattuk, és hogy vénségükre ugy viselkednek mint két kisgyerek, és viselkedtek is egesz életük során. Ha jobb, írd le, és majd felolvasód. Aztan tedd rájuk a lakatot, ha nem áll le apad az alkohollal (végső soron az ő hibája, nem anyáde!), megmondod többet téged nem látnak, nem hallanak, legközelebb csak a temetésükön.

Ezt tennem ÉN. Hogy te mit teszel? A te dolgod, te döntésed. Ha egy megcsalásról lenne szó igen, rájuk kéne hagyni, vagy ha neha egy kis vitáról. De gyakorlatilag apad megöli magát, anyad meg megöli magát apad miatt. Szólj bele nyugodtan, de te ne betegedj bele. Ha nem lehet rajtuk segiteni, ne edd magad többet rajtuk.

2020. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szép szóval nem lehet leszoktatni szinte senkit a káros szenvedélyeiről. az okot kell megszüntetni( ha ez egyáltalán lehetséges ) ami miatt valaki iszik, és akkor talán van egy kis esély a változásra.
2020. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Függővel nem tudsz mit csinálni, ha meg te rugdosod el őket a detoxba, akkor te vagy a szaros seggű.

Viszont többet oda ne vidd a gyereket,bárhogy zsarolnak, mert ők azok a piások, akik úgy kiütik magukat, hogy a világukról nem tudnak. Ha meg a gyerek kérdezi, miért nem látja az anyai nagyszüleit, az ő szintjén, de el lehet mondani az igazat, sőt el is kell! Bár szerintem a válltörés óta nem hiszem, hogy azért ugrál majd a fejeden, hogy látni akarod, mert egy gyerekben ez megmarad,csak mondom.

2020. júl. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kereshetnel nekik kulfoldrol is olyan szakembert pszichiater (nem pszichologus), aki addikcioval is foglalkozik. Azzal egyeztess. Talan ha a szuleidnek utana ugy adod elo, hogy nagyon aggodsz miattuk es erted milyen nehez lehet nekik de te szeretned ha meg sokaig elnenek es mehetnetek hozzajuk vagy ok ellatogathatnanak hozzatok, akkor lehet elfogadnak hogy elmenjenek az altalad elotte megkeresett lecsekkolt pszichiaterrel. Valahogy parkapcsolatepitesre is jo lenne nekik lehet igy eladhatobb mint a basztatas...

Azt tudnod kell, hogy szakemberhez is csak akkor erdemes menniuk ha ok akarjak. Ha azonban arrol meggyozitek oket tesoddal hogy legalabb par alkalommal elmenjenek vagy legalabb az egyikuk...akkor lehet mar valtozhatnak a dolgok.

Van sajat tapasztalatom droggal es sajnos gyerekekkel.....

Masik, hogy ha ez a fenti nem mukodik akkor egyszeruen csak azt szabd meg hogy ha gyerekkel mentek jozannak kell lenni vagy ha ok mennek hozzatok es ebben nem lehet elnezonek lenned.

2020. júl. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!