Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a "nevelőapámmal"?...

Mit kezdjek a "nevelőapámmal"? Már nem bírom elviselni a hisztijeit

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy éppen házfelújítás közben vagyunk, ezért a anyukámmal és az öcsémmel a "nevelőapám" (azért teszem idézőjelbe, mert nem vagyok hajlandó így hívni, nem érdemli meg) anyukájához költöztünk. Ha hisztizik akkor mindig neki van igaza, mindenki hülye rajta kívül, és csak az a jó amit ő mond. Az öcsém valamiért (és tényleg nem tudom hogy miért) imádja, anyukám pedig nagyon elnéző, olyan "majdabbahagyja" típus. Én nem vagyok ilyen, engem nagyon idegesít ha valaki hisztizik, függetlenül attól hogy ismerem-e vagy nem. Ennek hangot is adok amiért magyarán én vagyok a szar. Ezzel nem is lenne probléma, megszoktam már hogy nem én vagyok a kedvenc a családban.

Ma ez történt. Ülünk az étkező asztalnál, és megkérem hogy hagyja abba a hisztit, amire azt hitte hogy az anyukájának mondom mert vele veszekedett éppen. Mondtam hogy nem, ezt neked szántam. Ééés jött is a monológ.("többetérekmintte" jobbvagyokmintte" "idősebbvagyokmintte" és hasonlók) Erre én indulatból azt mondtam hogy:

"- Anya, ha visszaköltözünk, és ezt fogja csinálni én elküldöm a g@chibe!

(Erre nyilván jött a "- Naaaaa" és társai.)

"- Ez felnőttek világa! Nehogy azt hidd, hogy azért mert 3 hete jársz "a küzdősportom"-ra még nem vagy erősebb! Jóvan' akkor nem költözöm hozzátok, meg van oldva! Mit képzelsz, ha?" ( nem 3 hete járok egyébként) IGEN, TUDOM HOGY ÉN VAGYOK A HIBÁS EBBEN A HELYZETBEN, MERT NEM KELLETT VOLNA MEGSZÓLALNOM, TUDOM.... Hozzátenném, hogy bármikor amikor ez van, megkérem hogy hagyja abba, szóval nem egyből így szólok hozzá, de megsértődik, vagy jön a tipikus "-Te még csak gyerek vagy" és alázzuk porig a gyereket dolog.

Hogyan bírjam ki ezt a pár hónapot a visszaköltözésig, mert ez a kijelentésem után biztos hogy rosszabb lesz a helyzet?


Apukám nincs képben, a többi családtagom előtt teljesen másképpen viselkedik.


Elnézést ha hosszú lett, igyekeztem nem idegből írni több-kevesebb sikerrel. 16/L



2020. júl. 19. 14:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
32%
Nevesd ki ilyenkor.
2020. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%
Szólj anyádnak, hogy neveljen meg, rohadt idegesítő ki ha én nem kamasz vagy!
2020. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
Higgadjál le. Mi lenne, ha feleselés helyett inkább csendben maradnál és nem törődnél a "hisztivel"? A testvéred szereti, anyukád is szereti és én nem is nagyon értem a leírásodból, hogy tulajdonképpen mi bajod van vele. Kb minden ember azt hiszi vita közben, hogy neki van igaza, gondolom te is meg vagy győződve erről. Nem akarlak megbántani, de nekem te tűnsz egy hisztis kamaszlánynak, aki valamiért utálja a nevelőapját.
2020. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%
Megmondod neki szépen hogy te vetted a házat amiben éltek, te fizeted a rezsit így húzzon onnan. Probléma megoldva.
2020. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Te sem vagy a nyugalom mintaképe. Maradj csendben, mindenkinek jobb lesz.
2020. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Kedves második.A nevelésemmel semmi baj nincsen. Intelligens embernek tartom magamat, egyszerűen anyukám valamiért nem lép, pedig már ő is mondta nem 1x nem 2x hogy hisztis.

Kedves harmadik. Valamennyire lenyugodtam, köszönöm. Nem bántottál meg, számítottam arra hogy lesznek ilyen válaszok. a problémám konkrétan az hogy hiába szólok/ szólunk neki nem lehet vele mit csinálni. pl: Anyukám hétfőnként nem dolgozik, ezért előfordult már hogy a "nevelőapám" felhívta estefelé, ilyen 8-9 órakor. Nem tudom hogy miért, de hallottam anyukámat az ajtón keresztül hogy:

"-Mindig ezt csinálod! Ha én hétfőn nem dolgozom te felhívsz és leb@szol!"


Olyan mintha felsőbbrendűnek érezné magát, csak azért mert náluk lakunk. Ezzel mit tehetnék?

2020. júl. 19. 15:26
 7/32 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik. Ez nem opció, de szerintem ezt te is tudod.


Kedves ötödik. Igazad van, nem vagyok egy nyugodt ember ez igaz. A legtöbbször ezt a "fogdbeaszád dolgot használom csak a szülinapomon egy kicsit nehéz....

2020. júl. 19. 15:31
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
"én elküldöm a g@chibe", ez nagyon magas intelligenciára vall.
2020. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcadik. Igen hülyén jött ki, elnézést. De nálam is betelik a pohár.
2020. júl. 19. 15:34
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Ne szólj bele a dolgaikba, főleg ilyen stílusban ne, mert csak elmérgesíted a helyzetet. Nem te vagy az igazság bajnoka, majd ők felnőttként eldöntik, mi jó nekik.
2020. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!