Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esett rosszul vagy én...

Jogosan esett rosszul vagy én vagyok a pofátlan?

Figyelt kérdés

Eladták az albérletünket, ezért megkérdeztem anyut, hogy arra a 3 hétre amíg költözhetünk majd az újba amit találtunk, nem e mehetnénk át, hogy azt a hónapot akkor már ne ide fizessük, hanem az új helyre. Ez egy olcsóbb lakás volt, ezért nem nagyon volt lerakva kaució sem, (110ezer ft) míg oda a két hó kaució meg egy hó bérlet amivel költözhető lesz 420ezer.

Ezért azt a 110et (minusz a mostani rezsi ) jó lett volna visszakapni mondjuk és nem lelakni.


Anyu erre azt felelte hogy náluk is fizetni kell mindennek a felét, és elkezdte sorolni hogy akkor mennyi víz meg áram fog fogyni stb. ( ők kb 15 éve bérelnek egy nagy házat a férjével nappali+3 háló, amiből egyet használnak, egy lomis, egy pedig mondjuk hogy az én "gyerekszobám".


Azt tudni kell, hogy anyukám 6 éve heti 3x 4x használ engem ingyen taxinak meg kutyaszitternek nyaranta több hetet is amiért én soha nem kérek semmit.

Most sem akartunk odacuccolni egy évre, gyerekünk sincs, meg megvan már az új lakás is, csak még újítják, a kajánkat nyilván álltuk volna, szimplán ezt a 3 hetet gondoltam, hogy bár nem sok, de akkor annyival több maradjon a zsebünkbe. Sok vizet nem zavarunk mert dolgozunk reggeltől estig.


Kicsit rosszul esett, de aztán lehet, hogy én gondolkodom rosszul. Mindenesetre itt várjuk ki, mert még mindig olcsóbb mint náluk mindennek a fele :D


2020. júl. 20. 19:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Anyád a pofátlan.
2020. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem te gondolod rosszul.
2020. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Hát addig jogosnak tartom anyud szempontjat, hogy amig ott éltek, legalább a kajába vagy valamibe beleadtok, de hogy minden felét kifizesd azért sok.


Gondolom amíg ott lesztek ugyan úgy segítetek otthon, amikor tudtok. Szerintem anyud kicsit túlment.

2020. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
Hát az reális, hogy fizessétek a felét, mert gondolom ti is ketten vagytok. Az, hogy ráparázik, az nem szép
2020. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%
Ha odaköltöztök, akkor jogos hogy fizessétek a saját költségeteket. Dolgozó ember vagy, ne várd hogy anyád fizesse a dolgaidat....
2020. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekem eszembe se jutna kérni a gyerekektől a rezsibe, ha van hely és a pénzre sem szorulók rá. Viszont, ha legközelebb megkérte, hogy vigyem valahova, előre tisztáznám, hogy mennyi lesz a benzin ára...
2020. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát, más kérdés, hogy csak a rezsi felét kérné-e el vagy az albérleti díj felét is? Én mondjuk ilyen esetben a rezsi felét sem kérném el a gyerekemtől, főleg, ha szívességeket is tesz, de ha anyukád még a rezsi felén felül a bérleti díj felét is elkérné, az túlzás lenne azért, hiszen azt amúgy is fizetik, másrészt meg ő is kér tőled rendszeresen szívességeket. Most ez egy nagy tanulság, hogyha megkér, hogy vidd el valahová, akkor fizettesd ki vele a benzint. Vagy ne vidd el. És emlegesd fel neki ezt, hogy a sok szívességért cserébe megtehette volna azt a gesztust, hogy ingyen befogad titeket.
2020. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit sem kérnék el 3 hétre a gyerekemtől, de más rokonomtól sem. Lètezik olyan dolog a világon, hogy szívesség, amikor másnak segítünk, és magunkat esetleg háttérbe szorítjuk a másik miatt. Itt még azt is megkérdőjelezem, hogy szereti-e a gyereket az Anya.
2020. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk konkrétan volt hasonló szitu,ugyancsak 3 hét, megspékelve két hét karanténnal (Németországból települtünk haza). Fel sem merült anyuékban, hogy elfogadjanak egy fillért is, rezsire sem, kajára sem. Pedig mondtuk, hogy kifizetjük, de azt mondták, szó sem lehet róla.
2020. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, innentől kezdve azért ne ugrálj majd anyukádnak kutyaszitterkedni, és taxisofőrködni. Mert akkor még azt fogja hinni, hogy ez így a legnormálisabb, ahogy ő tette most. (Egyáltalán, kicsit visszavennék a nagy kapcsolattartásból is egy hangyányit.)
2020. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!