Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én reagálom túl, vagy...

Csak én reagálom túl, vagy tényleg pofátlanul "kivételeznek" a nővéremmel a szüleim? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a szüleim igazságtalanul bánnak velem, ugyanis mindig a nővéremnek adnak igazat, pedig folyton ő kezd el veszekedni velem kb ok nélkül..Kezdjük ott, hogy én olyan fajta ember vagyok, aki ha nem kedvel valakit, egyszerűen csak figyelmen kívül hagyja, nem kezdek el direkt kötekedni, még csak rá se nézek. A nővérem viszont szándékosan keresi is a társaságomat és direkt mások előtt megaláz, anélkül, hogy én egyáltalán hozzászóltam volna előtte.

Kezdjük pl. azzal, hogy ő egy áruházban dolgozik eladóként és többször is előfordult már, hogy abba a boltba mentem vásárolni (kénytelen voltam odamenni, nem a másik környéken lévőbe, mert itt olcsóbb volt, amit épp akartam venni, stb) és ahogy meglátott, odajött hozzám beszélgetni, mintha annyira jóban lennénk, aztán a munkatársainak, akik épp a közelünkben voltak, mutogatott, hogy "Ő itt a húgom." És volt, hogy megemlítették, hogy nem is hasonlítunk egyáltalán, erre olyanokat mondott, hogy "Ja, én sokkal szebb vagyok.", meg megjegyzéseket tett a stílusomra, meg olyanokat is mesélt rólam, hogy én hót antiszociális vagyok, nincsenek barátaim se, állandóan itthon ülök és gépfüggő vagyok..Egyébként nem gondolom magam antiszociálisnak és igaz, hogy nem ismerek minden 2. embert a városban, meg nem megyek el bulizni minden hétvégén, majd jövök haza hajnalban seggrészegen, mint ő, de van pár barátnőm, akikkel jól érzem magam és nekem ez tökéletesen megfelel, nem is vágyom arra, hogy mindenkivel jóba legyek meg mindenkivel jópofiznom kelljen..És az sem igaz, hogy állandóan itthon ülök, mert a barátnőimmel pl. nyáron is találkoztam párszor, igaz, nem minden héten, mert ők a családjaikkal nyaraltak, stb. Tanév közben mondjuk csak az iskolában találkozunk, mert sokat kell tanulnunk, meg hogy őszinte legyek, egy hét után, amikor minden egyes nap találkoztam velük, örülök is neki, ha hétvégére nem szerveznek be semmit és itthon lehetek egyedül..De mindegy, még ha igazak is lennének azok, amiket rólam mesél másoknak, nem értem, mi közük van hozzá...

Aztán ott van a párkapcsolati téma..Ő, mint már írtam, minden hétvégén bulizni járkál, van, hogy hétköznap is, amikor épp nem kell dolgoznia, elmegy pasikkal találkozgatni, akiket a neten ismer meg vagy nem tudom és csak másnap reggel jön haza (a legjobb az egészben, hogy van egy gyereke is és azt még anyámék is mondták már neki, hogy a gyereke kéne, hogy fontosabb legyen, nem a bulikázás, de ezen is megsértődött..). Ezzel szemben nekem nem igazán volt még barátom, 3 éve volt egy "kapcsolatom", de a szüleim erről nem is tudnak, mert csak egy hónapig tartott az egész és a fiúval nem igazán passzoltunk egymáshoz, állandóan veszekedtünk, stb. Szóval gondoltam ,hogy nem lesz hosszú életű a dolog és nem akartam emiatt bemesélni anyáméknak, hogy jujj van barátom, meg elhozni bemutatni, stb., amikor úgy is tudtam, hogy nem sokára vége lesz. De egyébként sejthették, hogy van "barátom", mert nem is titkoltam előlük, ha később jöttem haza iskola után és kérdezték, mit csináltam, elmondtam, hogy "Petivel" elmentünk kajálni, ilyesmik. De már nem is emlékeznek rá, és a legrosszabb az egészben, hogy a nővérem folyton az orrom alá dörgöli, hogy neki mennyi pasija volt már meg hogy ő hétvégente mindig megy bulizni és mennyien megnézik, stb. , nekem meg még pasim se volt és bemesélte anyáméknak ,hogy biztos leszbikus vagyok és már ők is egyre gyakrabban mondogatják, hogy remélik, nem vagyok bnzi, mert akkor mehetek, amerre látok, meg anyámtól mindig kapok olyan beszólásokat is, hogy pl. ment az utcán és látta, mennyi fiatal szerelmespár van, rám bezzeg senki rám sem néz..És ez már csak azért is esik rosszul, mert tudom, hogy nem vagyok túl szép, jó lenne, ha a saját anyám nem szólogatna be legalább emiatt, hogy nem néznek meg meg ilyesmik...Mintha én tehetnék amúgy róla..

De visszatérve a nővéremre, előszeretettel aláz meg az aktuális pasijai, vagy barátnői előtt is. Pár napja pl. épp áthívta egy barátnőjét és tudtam, hogy be fog szólogatni, ezért direkt kerültem őket, csak egyszer muszáj volt kimennem az udvarra, ahol ők is voltak, mert a macskáink tálkáját el akartam mosni meg kaját is akartam nekik adni. Erre a nővérem egyből megszólított, hogy reméli, nem akarom megetetni őket, nem akarja, olyan olyan elhízottak legyenek, mint én. Erre mondtam, hogy utoljára délelőtt kaptak enni, még jó, hogy adok nekik kaját (akkor már este 7 fele lehetett), mire olyanokat vágott a fejemhez, hogy nem kéne rászoktatni a macskákat arra, hogy olyan zabagépek legyenek, mint én, meg hogy én is jobban tenném, ha egyszer ennék egy nap, akkor nem lennék ilyen undorító. A barátnője is csak röhögött ezen, ahhoz képest, hogy az is bőven van kb 25-28 éves..

Szóval nála ez a megszokott, hogy így beszél velem és a szüleimnek már többször is próbáltam mondani, hogy beszéljenek már vele, mert rosszul esik, hogy így megaláz mások előtt, csak megrántották a vállukat..De amikor én mondok rá valamit, már egyből nekem támadnak..Pl. egyszer meghívta az aktuális pasiját hozzánk és neki is rólam kezdett el beszélni, hogy amúgy én milyen hülye vagyok, a 10 éves gyereke is értelmesebb nálam, stb., én meg ezen kiakadtam és megmondtam neki, hogy ahhoz képest, milyen hülye vagyok, ő meg mekkora okostojás, mégis nekem lett szín 5-ös az érettségim meg nekem van nyelvvizsgám és én kezdtem el a nyelvvizsga után rögtön egy másik nyelvet is tanulni, miközben ő kétszer megbukott a középsulis évei alatt, érettségin is úgy rugdosták át 2-esekkel és nem beszél semmilyen idegen nyelven, még magyarul se tud írni..Erre elkezdtek rajtam röhögni, hogy jaaaajj hiába lett így meg úgy ötös az érettségim, meg hiába van egy nyelvvizsgám is, kitörölhetem vele a s3ggem, mert egy életképtelen, antiszociális kis hülye vagyok, őt bezzeg mindenki ismeri itt a városban és mindenkivel jóban van, ő sokkal többet tett már le az asztalra, mint én..És ezután ment is anyáméknak panaszkodni, akik utána velem ordibáltak, hogy miért beszélek így a nővéremmel, pláne egy idegen előtt, most meglátta a pasija is, hogy milyen idegbetegek vagyunk, csak a feszültséget tudom szítani...Amikor ezt sem én kezdtem és már bocsánat, hogy nem mindig tudom szó nélkül hagyni, ha a fülem hallatára, kb fél méterre tőlem így ócsárolnak..

Szerintetek én reagálom túl és ez tök átlagos dolog, hogy valaki így beszél a testvéréről?

19L


2017. szept. 1. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Fúj de undorító állat ez. Az a baj, hogy nem téped meg a francba, így azt hiszi, bármeddig elmehet. Valahogy bssz oda neki, alázd meg, te tudod a legjobban a gyenge pontjait, mert ez konkrétan lelki terror, amit veled csinál. Az ilyen csak akkor áll le, ha visszaütnek neki. Szóval ne hagyd magad.
2017. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
97%

Szerintem ez egyáltalán nem normális...

Sajnálom, hogy ezen mész keresztül!

De szerintem ne hagyd magad!

Nem tudom a helyzetedbe képzelni magam, de ha velem lenne ez megpróbálnék egy barátnőmnél lakni. Nyilván nem állandóra, de mondjuk ha megengedik, akkor 1-1 hetet, vagy pár éjszakát, a lényeg, hogy érezzék a hiányomat.

Közben keresnék valami melót..

De valószínűleg nem én leszek itt a legnagyobb segítséged, de én talán ezt tenném.

Kitartás!!

16/L

2017. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem szép dolog se tőle se a szüleidtől. Nem tudom mit is lehet erre a helyzetre javasolni , probáld figyelmen kivül hagyni az is igaz h megérdemli h megmond a magadét neki.
2017. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

De miért nem szólsz vissza neki keményen?

Pl ha jön a párkapcsolattal, akkor megmondod neki, hogy látod nagyon sikeres volt, teherbe is b...szatta magát.

Meg, hogy bocs nem akarok olyan lenni, mint te, aki random fickókkal fekszik össze anyuka létére.

Meg ha olyan sikeres költözzen el szépen. Stbstb

Én leoltanám a pitsába.

2017. szept. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Van egy 10éves gyereke? Boltban dolgozik mint eladó? Mennyi idős? Vágj hozzá vmi olyasmit, hogy most mennyire vitted ő meg szinte egy rbnc, vagy tépd meg ha ilyet beszél. Bár felnőttek vagytok (elvileg) gyerekesség lenne megverni, de nem ártana. És a szüleid is barmok, jobb lenne ha elköltöznél és többet nem is látni őket, ha kell valami nekik keresnek majd, figyeld meg, de bsszál nekik segíteni
2017. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Azt tanácsolom költözz el társ albérletbe. Kezdj el fogyózni. A neten sok baromságot olvashatsz. Győződj meg róla,hogy nem a csoda módszerek ülnek a szemeid elé.

Randizz tanulj. Költözz külföldre legalább néhány évre felhízlalni a banlszámlád. Egy fityinget se agj haza akkor se ha bűntudatot keltenének benned emiatt.


A tesódnak szólj oda,ha bántani akarod (bár szerintem ne tedd-légy különb),hogy látszik mennyire sikeres. Felcsináltatta magát,a gyerek apja nem maradt meg mellette,stb nemtom mi a történet.

Dugáson kívül senkinek sem kell. Valszeg jó a hírneve. Könnyen kapható lotyó. Mindenki csak addig marad vele.


Egyébként necsodálkozz a barátnőn. Mindenki magához hasonlóan gondolkodót keres. Hasonló gondolkodásmód,értékrend,életvitel.

Törj ki onnan! Már most is irigyed. Azzal próbálja elnyomni a lelki nyomorát többnek érezni magát,hogy ellened hangol és kinevettet másokkal.


Ajánlom aludj el ezekkel a problémákkal a fejedben. Sokat segíthet. Az agyad azt fogja feldolgozni. Irányított álom,tudatos álmodás. Olvass pszichológia lappot,könyveket menj előadásokra. A cselekedetek,gondolatok mozgatórugóinak megértéséről szól. Minél többet tudsz annál tudatosabban élhetsz és lepergetheted magadról a bántásokat.

Az elsajátított tudást tanuld meg használni!


Buta nő. Valszeg a családi vagyont is ő örökli majd.

Költözz építs életet mutass példát. Ő pedig reménykedjen tovább egy gazdag jóképű férj után.

Ne akard megmondani hohyan éljen inkább mutass példát. Légy példakép. Vegyél neki könyveket,ajánlj olvasnivalót,pszichológust (neked is ajánlott elmenni egyhez) sokat segítene hidd el. Költözz messzore sűrűbben lakott hejre. Nagyobb embertömegben nagyobb eséllyel találsz barátokat,férjet.

2017. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a családokban nagyon igazsagtalan helyzetek alakulnak ki, mindenki tudtával, beáldoznak valakit , aki védekezésre képtelen.

Miert sürget anyád a pasikkal, meg akarnak szabadulni töled? Szinte lökdösnek a parkapcsolat felé, tanacsolom h ne menekulj bele egy rossz kapcsolatba emiatt , mert segitsegukre nem szamithatsz , ha baj van.

A testvered gonosz , örömöt okoz neki h teged megalázzon, a gyermekét elhanyagolja , bulizik ezt viszont a szulök tolerálják.

Az is meglehet h irigyel téged azert , mert te nem szültél házasságon kivuli gyereket fiatalon, es pont mert jó jegyeid vannak, mert nyugodt vagy , nem sieted el, nem szúrod el az életed.

De mindenkeppen rosszindulatú, lehet az a cèlja h kitúrjon onnan teged, több helye legyen , ilyen videlkedés után bármilyen ellenséges szándék feltételezhetö.

Te ismered öket h mit tudnal tenni , egyaltalán lehet tenni valamit h a buvkör megtörjön ? Nagyon kipécéztek maguknak. Kérd szakember segitségét

2017. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha van aki nála nyomorultabbul érzi magát ő akkor boldog. Mert úgy érezheti legalább nála több.


Oszlasd el a tévképzeteit és a sajátjaid is. Fejtsd meg őt az indítékait és saját magad is. Aztán próbálj rajta segíteni,de ne erőltesd. Ha kér belőle normálisan bánik majd veled. Ez legyen a feltétel. + vedd észre ha csak kihasznál a nárcisztikus picssa és ne essen meg rajta a szíved. Tartsd magad a szabályaidhoz.

Ha nem tartod magad az ígéretekhez nem fog komolyan venni senki.

Olyan szankciókat hejjezz kilátásba,mejjeket be is akarsz tartani. Figyelj MINDÍG az arányosságra szankcionálásnál.

Olyat ne ígérj amit tudod nem tartasz be,mert elvész a szavahihetőséged.

Később is KÖVETELNI fogja az engedékenységet. Csak magaddal teszel rosszat.


Ha nincs szíved tartani magad az ígéreteidhez tartsd észben,hogy akkor sosem fogja elhinni nem bánthat téged,vagy használhat ki stb.

Nem fog komolyan venni.

2017. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
A nővéred se tökéletes, de hallod, nálad is vannak ám bajok...
2017. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Szóval kövér vagy, és úgy érzed nem tehetsz róla, hogy kevés embernek tetszel?


Egyébként inkább veled haverkodnék, mint a tesóddal, de az ő ismeretségi köre kapcsolati tőke, ér annyit, mint az ötös érettségi.


Nem jelentkeztél felsőoktatásba? A kolesz megoldaná a gondod.


Nem kell tartani a kapcsolatot azokkal, akiktől rosszabb lesz az életed, akkor sem, ha a családod.


Továbbtanulsz, elköltözöl és meg van oldva.


Mindenkinek más értékrendje van, nálunk is a korai pasizás menőnek számít, a szüleim szinte löktek bele 14évesen..


Máshol meg a lassan 30as barátnőm titkolja a többéves kapcsolatát a szülei elől.


Költözz el, ne avasd be őket az életetbe és rázd le a kérdéseket ilyen válaszokkal, hogy "minden rendben", "valami mindig alakul, ha komolyabb lesz, majd szólok", "épp most megyek állásinterjúra, majd elmesélem, ha felvesznek".


Nem kell elfogadtatni magad mindenkivel, ha más az értékrendjük, úgy sem fog menni.


Lejáratni a nővéred pesig okosan is lehetne, ha már 5ösre érettségiztél.


"Szia, ugye te vagy Dani? Ja, nem bocs, Ádám. Ne haragudj, sosem tudom megjegyezni az aktuális srác nevét"


"Igen, sajnos nem sikerülhet nekem sem minden. Régebben kérnem kellett volna, hogy taníts, abból a tárgyból, amiből jobban álltál. Melyik is volt az?"


"Most nincs barátom, de nincs is rá szükségem, hogy valaki segítsen a hétköznapokban. A tanulmányaimra koncentrálok. Gondolom megérted. Ó, ne haragudj, elfelejtettem.."


Egy csomó ilyet hoz a helyzet, mindig más a frappáns. Ne cikizd szembe, hanem hátulról kérdezz

2017. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!