Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy tényleg...

Túlreagálom, vagy tényleg ennyire pofátlan volt a kérés?

Figyelt kérdés

Én és a családom egyéb vallásúak vagyunk. Apukám és az élettársa (7 éve vannak együtt) keresztények. Apukám békés és elfogadó, akárcsak mi,de az élettársa egy agresszív kismalac minden más vallással szemben és korábban is volt már ebből konfliktus közöttünk, konkrétan meg akarta tiltani, hogy ilyesmiről beszélgessek apával, kötekedett velem az esküvőmön, ilyenek...


Ma úgy volt, hogy jönnek segíteni az unokára vigyázni, mert nekem elég fontos pár órás elfoglaltságom adódott. Az élettársa alapesetben soha nem jön ide (ő nem akar), de most valamiért mégis, nekem meg nem volt ellenvetésem. Aztán egyszercsak jött egy üzenet aputól, hogy egy, a vallásunkhoz kapcsolódó szimbólumot legyek kedves eltávolítani a házunkról mire ideérnek az élettárssal.


Megmondom őszintén ezen teljesen elgurult a gyógyszerem. Borzasztóan toleráns és kedves vagyok a nővel, holott nagyon sok rossz pillanatot és napot szerzett már nekünk, de apu miatt elfogadom a természetét. De ez nekem túl ment egy határon. Nagyon kiosztottam aput és az élettársat és természetesen a segítségükre se tartok így igényt.


Apu nem érti, hogy miért volt olyan nagy kérés elrakni egy, az élettársát sértő szimbólumot.


Jogos a kiakadásom?


2019. máj. 17. 13:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

A házamon az van, amit én akarok, hogy ott legyen.

Vallási jellegű dekorációt a házra kirakni beteges ötlet.

Neked nem kell semmit leszedni, nekik nem kell menni, a kapcsolatot is meg lehet szüntetni, mertnugyis ez lesz a vége, ha ennyire szemellenzős minden fél

2019. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem reagálod túl. Pedig én nem vagyok vallásos, de hogy egy "Idegen" megmondja nekem hogy a saját házamban rakjak el valamit ami őt sérti, hát én is felháborodnék. Sose szerettem ha idegen akár rendezkedni a saját otthonomban. Ne nézzen oda ha zavarja, sérti és ennyi. Itt nem az a lényeg hogy mennyi idő elrakni, majd visszarakni, hanem az, hogy mindenki a saját házában rendezkedjen ne máséban.
2019. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Jogos a kiakadás. Csak azt nem értem, minek kidekorálni a kecót vallási

biz-b.szokkal? "Egyéb vallás"... fa$za lehet hogy egy anoním oldalon sem mered felvállalni...

2019. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha esetleg sátánisták vagytok és levágott kecskefejet meg fordított keresztet tartotok a vitrinben, akkor mondjuk érthető, de egyéb esetben hatalmas suttyóság.
2019. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%
Látott már orvos? Ahogy az összes többi vallásos emberre ráférne.
2019. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
Na ezért jó az ateistáknak.
2019. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 acelsziv ***** válasza:
88%
Nem reagálod túl. Egy dolog hogy valaki vallásos. A másik ha egy bigott se gg fej.
2019. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Én vallásos vagyok.

De fel nem foghatom ésszel, hogy bármilyen más vallási szimbólum hogy lehet sértő.

Mindenki vallását tiszteletben kell tartani, ez kellene, hogy legyen az alap.

2019. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%
Mi az az egyéb vallás? És milyen jelképet tettetek ki? Nálunk nincs kereszt a házon 😊
2019. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem reagálod túl, teljesen igazad van, a saját házadban a te szabályaid, a te elveid, a te vallásod érvényes. Amíg te nem kéred tőlük, hogy vegyék le a keresztet a falról, addig nem is értem, hogy gondolják, hogy ők ilyen követelésekkel állhatnak elő. Egyébként meg aki azt írja, hogy ne "dekorálják" a házat vallási szimbólumokkal, annak csak példaként írnám, hogy a zsidó lakások ajtófélfáján rendszerint ott a mezüze, ami nem dekoráció, szerves része a háznak, lakásnak. Mi van ha a kérdező is az - elvégre anyai ágon származtatják, így az apja lehet keresztény - hadd ne vegye már le csak azért, mert az apja meg annak az élettársa képtelen a minimális elfogadásra is.
2019. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!