Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan keltsem fel a szüleim...

Hogyan keltsem fel a szüleim érdeklődését irántam?

Figyelt kérdés
Sosem érdekeltem Őket. Mindent megadtak és a mai napig is megadnak nekem, de sosem beszélgetünk vagy csinálunk közös programokat. Anyum mellé le szoktam ülni és kezdeményezek, ezt mindennap eljátszom, de nem rakja le a telefont és nem néz rám. Apám ugyanez. Volt, hogy össze is vesztem velük, mert megjegyeztem, hogy milyen közömbösek irántam. Nem vitatkozni szerettem volna, hanem megbeszélni a dolgot, de kár volt megszólalnom. Érdekes módon, mindkét testvéremmel szoktak beszélgetni, telefonon napi legalább 30 percet, de van, hogy 1 órán át is elvannak. Ha jönnek hozzánk a tesómék, akkor is beszélgetnek sokáig. Bár próbálok belefolyni a témába, mindig lehurrognak, lehülyéznek. Mintha nem is ehhez a családhoz tartoznék. Miért csinálják ezt?
2020. júl. 21. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy. Ha így állnak hozzád,akkor örülj,hogy legalább nem bántanak hanem levegőnek néznek.

Ha lehülyéznek és lehurrognak,nem hiszem,hogy meg fog változni,sajnálom.

2020. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De így mi lesz?
2020. júl. 21. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

A szülőket megfertőzte az okostelefon és facebook. Egy adott korosztálynak ez még most akkora nagy dolog, hogy nem tudnak betelni vele. Ismerős gondolom, hogy minden szart posztolnak facebookon, meg ha valamit látnak ott, akkor az a szentírás és tuti úgy van.

Engedd el. Majd pár év múlva, ha már nem te nem akarsz majd velük foglalkozni leesik nekik. Beszélgess az barátaiddal. Én is azt teszem.

2020. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincsenek barátaim, és mások is közömbösek irántam. Nekem elég lenne, ha legalább a szüleimmel tudnék kommunikálni.
2020. júl. 21. 23:56
 5/11 anonim ***** válasza:

"Bár próbálok belefolyni a témába, mindig lehurrognak, lehülyéznek."


Ez két dolog miatt gyakori reakció. Ritkább, hogy irreleváns és abszulút téves dolgokat mondót, de sokkal gyakoribb, ha nem a kívánt dogmatikus választ adott érik ezek a visszatámadásnak szánt válaszok.


Bár lehet szüleid még kisgyereknek tartanak.

2020. júl. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld őket telefonon felhívni. Meglehet, így szakítanak rád időt.
2020. júl. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De csak akkor tudom Őket felhívni, ha dolgoznak. Máskülönben együtt vagyunk itthon.
2020. júl. 22. 07:17
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
MEgjött a napi kínlódó. Nem furcsa, hogy téged mindenki levegőnek néz, veled senki nem törődik? Tömény önsajnálat. Ti mindig falakba ütköztök bármerre is fordultok, ilyenkor érdemesebb magadban keresni a hibát, mint itt etetni másokat.
2020. júl. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mégis mi olyan hihetetlen abban, hogy nem akarom felhívni Őket akkor, amikor dolgoznak?
2020. júl. 22. 07:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvass a sorok között, ez most nem a telefonálásról szólt..
2020. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!