Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a baj, miért nem...

Mi lehet a baj, miért nem érdeklem édesapámat?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobb kapcsolatot apukámmal. Szinte mindent elkövetek, ami lehetséges. Jól tanulok, illedelmes vagyok, nem beszélek vissza és segítek neki. Mindig is fiúsabb lány voltam(legtöbb időmet a bátyámmal töltöm). Érdekelnek a témák, amik őt is. Mivel készenlétis és kiképző, ezért ért a fegyverekhez és az önvédelmi/közelharci mozdulatokhoz. Ezért én is elkezdtem elsajátítani ezeket.


Egészen kicsi korom óta barkácsolok, hat éve járok kick-boxra, amióta betöltöttem a korhatárt vettem egy légpisztolyt(azóta már van egy puskám is), de már az előtt is olvastam a fegyverekről, sokat járok túrázni és horgászok is. Szoktam neki főzni/sütni.


De ezek ellenére úgy érzem, hogy nem érdeklem... Sosem vitt el lőni(pedig nagyon sokszor kértem, hogy vigyen el, vagy, hogy tanítson meg... a végén magamtól tanultam meg), a küzdősport versenyeimre is csak anyukám unszolására szokott eljönni. A beszélgetéseink eléggé egyoldalúak.


Többször felmerült bennem, hogy lehet, hogy kislányt akar...Ezért festem a körmöm, járok szoknyában, fonom a haja...stb., próbálom éreztetni vele, hogy szükségem van rá, de mindhiába.

Nagyon szeretem, ő a példaképem, mert egy nagy a tűrő/munkabíró képessége és jószívű ember. Mondom neki, hogy szeretem meg ilyenek de semmi. Olyan mintha nem érdekelném, vagy nem is ismerne.


Ahhoz tudnám hasonlítani a kapcsolatunkat, mikor egy ember kötelességből befogad egy kiskutyát. Gondozza, vigyáz rá, de csak felszínesen, nem ismeri a szokásait, sem pedig magát az állatot...


Mit rontottam el? Hol a hiba? Mit tehetnék, hogy jobban érdekeljem?



2018. aug. 6. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Hát, az megeshet, hogy tényleg csak szó szerint kötelességből fogadott be téged mint egy kiskutyát. Testvéred nincs?
2018. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy van egy bátyám, akivel nagyon jó kapcsolatot ápolok.
2018. aug. 6. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez nem jön be akkor próbáld meg szerintem az ellenkezőjét(nem azt mondom hogy beszélj csúnyán meg legyél tiszteletlen) és ne pedálozz ennyire.

Illetve azért mert apádat ezek az elfoglaltságok érdeklik neked nem kell hogy ugyan az legyen a hobbitok.

Anyukaddal és tesóddal milyen a viszonya? Illetve anyukad mit szól ahhoz ahogy bánik veled?

2018. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazából bátyám foglalkozott velem eddig a legtöbbet, ő a legjobb barátom és nagyon sok nehéz helyzeten segített át, anyukámmal is egész jó a viszonyom, bár ő inkább akkor "anyatigris", ha beüt a krach. Anya nem igazán szól semmit a kapcsolatunkról. Mint mondtam, nem rossz csak felszínes...

Ezek a hobbik meg alapvetően jók, de nem pont azt a célt szolgálják, amiért elkezdtem őket. Pl.:Lőni imádok, kiadom a frusztrációm vele.

2018. aug. 6. 21:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg erről anyukádat? Hátha ő jobban tudja a miérteket? Am szerintem van aki csak ilyen tipus, magának való, nem jelenti h nem büszke rád.
2018. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Anyukám mindig azt mondja, hogy biztos szeret, de egy kicsit nehéz elhinni, úgy, hogy nem veszem észre, hogy érdekelném...
2018. aug. 6. 21:49
 7/14 anonim ***** válasza:
És a bátyáddal milyen a viszonya?
2018. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hasonló az enyémhez, de vele valamennyire bensőségesebb. Beszélgetnek a csajairól, régen ő tanította meg vezetni, kérdezgeti, hogy megy az egyetem...stb.
2018. aug. 6. 22:15
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Megszakad a szivem, amikor ilyeneket olvasok. Remélem sikerül megoldanod.
2018. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! <3
2018. aug. 6. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!