Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti beszéltetek erről a szüleit...

Ti beszéltetek erről a szüleitekkel? Kérdeztek róla valaha?

Figyelt kérdés

A szüleimmel sose volt téma a fiúkról beszélni. Anya sose kérdezett, magamtól nem mondtam, bár eddig nem is nagyon volt mit. Most van egy fiú, akivel alakulóban van valami. Egy nagyvárosban vagyok kollégista. A fiú odavalósi, egy suliba járunk, 1 évvel idősebb nálam(én 9.-es vagyok, ő 10.-es). Kb 1 hónapja beszélünk. Már egy párszor találkoztunk sulin kívül, kajáltunk stb. Áthívott magához megnézni egy filmet. Szeretnék beszélni erről a srácról anyának, de úgy gondolom nem érdekli.:( Sose beszéltünk ilyen témákról egyáltalán. Konkrétan még fel se lettem otthon világosítva. Annyira tanácstalan vagyok. Fogalmam sincs, hogy érhetném el hogy csak minimálisan érdekelje. Ha valaki tud tanácsot adni azt megköszönném.

15/L



2018. márc. 17. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Anyám is hasonló fajta volt, akkor se érdekelte a fiúm, amikor már rég együtt laktunk. Nos, ez van, én elfogadtam és kész, nem volt belőle gondom.

Engem se világosítottak fel, sem otthon, sem az iskolában nem volt erről a világon semmi, de jártam oviba, iskolába, ahol a többiek meséltek ezt-azt, találtam könyveket, megtudtam, amit kell. Most már Net is van... Lehet, hogy nem mindenkinek ideális ez, nekem megfelelt.

2018. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk kutattak mindenhol. Nem voltunk olyan viszonyban h a magánéletemet az orrukra kössem,elég volt h egy kukás iskolai buszjegyért ellettem verve,mert biztos pasiztam és kellettem magam. Nem beszéltem otthon fiukról,semmiről se,örültem h 18 évesen végre leléphettem. Ez meg amúgy is magánügy,de ahol jó a viszony,magától értetődő h megbeszéli a fitala a fiú problémáit,sőt bármi mást is.
2018. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Amikor 10 és 12 évesek voltak a gyerekeim,akkor szóltam,ha kérdésük van a fiú-lány kapcsolat,a szex akkor beszéljünk nyíltan.Nagyon szégyenlősök voltak,emiatt kijelentették,hogy a könyvespolcon lévő Kámaszutra,Anangaranga könyvet tilos elolvasni! Tudtam,hogy a tiltás ellenére ez lesz az első dolguk.Más szabályt amit megbeszéltünk azt nem szegték meg,de a könyv minden kategóriából kicsúszott,szeretünk olvasni.
2018. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodtan kérdezhetsz,akár priviben is!
2018. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer megpróbáltam. Olyan 16 évesen megkérdeztem, hogy elmehetek-e valahová egy fiú barátommal (csak barát volt, nem akartam tőle semmit, ezt a szüleimnek is külön mondtam). Üvöltözés lett a dologból és mindentől, mindenkitől eltiltottak. Azóta egyszer sem említettem még egy fiúnevet sem itthon, pedig már 20 vagyok. Találkoztam fiúkkal, de mindig hazudtam arról, hogy hová megyek. Azóta már koliban lakom, senkinek nem kell beszámolnom arról, hogy mikor-kivel-hová megyek, de biztos, hogy nem fogok soha szólni egy fiúról sem otthon, maximum ha már ott tartunk, hogy be kellene mutatni a szüleimnek az illetőt. Sajnálom, hogy így alakult, ha lesznek saját gyerekeim, akkor biztos nem fogom őket megszégyeníteni az ilyesmi dolgok miatt (és más miatt sem).
2018. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Sok szülő úgy gondolja, hogy amiről nem beszélnek, az nincs. Lehet, hogy nem szeret erről beszélni.


Te a saját boldogságodat ne rontsd el emiatt!

2018. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Vigyél gumit, mert meg fog dugni.


Tudod, "filmezzünk". :D

2018. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
A vallásos családokban szokott ez probléma lenni. :(
2018. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tahát fogadjam el, hogy nem is fogunk sose ilyenekről beszélni?

De annyira rossz érzés. Nővérem sincs, a barátnőimmel tudok beszélgetni, de anyával teljesen más lenne.

2018. márc. 17. 18:05
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Hát én megpróbálnám, ugyanis a "filmezésnél" bizony szex lesz.
2018. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!