Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok segíteni? Hosszú...

Tudnátok segíteni? Hosszú lesz, szóval inkább a "Megjegyzésekben" fejtem ki bővebben.

Figyelt kérdés

Lány vagyok.

Ez a kérdés inkább 2 részből áll, úgyhogy ketté osztom.

Szóval az van, hogy nem tudok dönteni.

1. Apukám Kiskoromtól kezdve próbált győzködni, hogy legyek orvos. Én pedig természetesen a "csak azért sem" elvet választottam. De persze nem csak a büszkeségem miatt nem akartam orvos lenni, hanem például amiatt, hogy rengeteget kellene tanulni.

Magyarul eddig nem volt semmi bajom, apukámmal nyomtuk az "Orvos leszel-Dehogy leszek" vitát. Eddig. Vagyis egész pontosan addig, amíg be nem kerültem a kórházba. Ott viszont nagyon megtetszett ez a hivatás.

És ott van a másik bökkenő: az anyukám. Ő nem akarja, hogy orvos legyek, mert "úgy nem lehet élni, hogy egy ilyen fontos munka mellett ott van 4-5 gyerek + a háztartás is". És ezt az érvet teljesen megértem.

Szóval ez volt az 1-es akadály: a szülők.

És most itt van a 2-es.

2. Anyukám érve. Teljesen igaz. (Ilyen kórházban-dolgozó-orvos szakmában gondolkodok.) Mert hát, ha van 5 gyerekem, meg férjem, meg munkám, meg tekerítanivalóm, stb, stb, akkor az szinte lehetetlen.


Tehát mindent összevetve, az az egyik bajom, hogy az anyukám teljesen le akar beszélni róla (mondjuk nem tudja, hogy ennyire megtetszett, csak néha odaszól nekem, hogy "ugye nem leszel az?"), hogy orvos legyek, az apukám pedig rá akar beszélni.

A másik meg ugye a család.


Bocsi, tudom, hogy elég zavaros lett ez az egész, kicsit ideges vagyok.

Na, akkor a kérdések:

Mit tegyek?

Ez tényleg így van, hogy ezen a területen választani kell, hogy család, vagy meló?

Az anyukámmal/apukámmal mit csináljak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


U.I.: Még messze van az egyetem, de nem tudtam tovább magamba folytani a kérdést, már nagyon rég óta ezen gondolkozok.



2020. aug. 1. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem kórházi orvos lennél, úgy vállalható a család.

Ott vannak pl a rendelőintézetek, amik csak reggeltől-estig vannak nyitva, tehát ott nem fekszik bent beteg.

2020. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
19%
Ápolónő nem tetszene? Apukád szempontjából nem lennél orvos de legalább kórházban dolgozhatnál. Anyukád szempontjából meg tudnál gyereket nevelni.
2020. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól értem, tulajdonképpen te még nem tudod pontosan, hogy mit szeretnél, a szüleid pedig a fejed felett veszekednek rajta, és helyetted akarják eldönteni. Ami a legfontosabb, hogy ezt a döntést neked kell meghoznod, hallgathatsz az érveikre, de te érzed belül, hogy vágysz-e rá. Ezért egyelőre még ne stresszelj ezen, ha nem is aktuális, hogy eldöntsd.

Az, hogy választani kellene család és munka között, megint embere válogatja. De úgy érzem, túloznak egy kicsit a 4-5 gyerekkel, nehézen tudom elképzelni, hogy majd ennyi gyereked legyen. Minden megoldható egyébként, az orvosoknak is vannak gyerekeik, nyilván senkinek se könnyű kisgyerekkel, de összeférhetetlennek nem mondanám.

A szüleiddel nem kell csinálnod semmit egyelőre, hagyd figyelmen kívül, amit mondanak neked és amikor odajutsz, hogy felvételi, akkor kell majd végiggondolnod, hogy te mit szeretnél igazán, a szüleid befolyása nélkül.

2020. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Az 5 gyereken lepődtem meg.
2020. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

3-as nagyon szépen fogalmazta meg.

Te nem tudod, mit szeretnél, a szüleid meg a fejed fölött veszekszenek rajta.

Nos!

Orvos akkor legyél, ha szívvel-lélekkel hivatásodnak éreznéd.

Én azt tartanám normálisnak, ha már egyetemre jelentkezéskor lenne elképzelésed, hogy milyen szakos orvos legyél. Ami persze még módosulhat, de pl. a Műegyetemre jelentkező diák már előre el kell hogy döntse, vegyészmérnök vagy villamosmérnök akar lenni.

És 5 gyerek (vagy akár 3 gyerek) mellett ez csak úgy tartható, ha vagy a férjednek lesz laza, kötetlen munkája és gyakorlatilag ő tartja rendben a háztartást és a családot, vagy pedig valamelyik nagymama veletek él, vagy bejárónőt és bébiszittert fizettek. És a gyerekeid életében inkább vendég leszel, sokkal jobban fognak kötődni a nagymamához, bébiszitterhez, mint hozzád. Kb. 2 gyerek a maximum, aminél még tartható a kórházi orvosi élet és a háztartás együttes rendezése.

Amellett az orvosira bekerülni sem könnyű és elvégezni sem. Nem tudom, hány éves vagy, de a gimnáziumi éveidnek már keményen a biológia-kémia-fizika tanulásáról kell majd szólniuk!


Egyáltalán hányadikas vagy, mik a kedvenc tantárgyaid (mikből vagy jó)? Tanulmányi versenyen volt-e komolyabb eredményed vmelyik tárgyból?


Csak mellékesen írom, hogy az orvosnak pl. az emberekkel is jól szót kell tudnia érteni. Ehhez van-e érzéked, türelmed?

2020. aug. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha 4-5 gyereket akarsz akkor kb mindegy mi a foglalkozásod, leginkább főállású anyaként tudod nevelni őket amíg kicsik, nehéz mellette úgy dolgozni hogy szakmában maradj.


De igazából te akarsz ennyi gyereket vagy a szüleid beszélik be ezt is?


Szerintem ne amiatt válassz szakmát, hogy a gyerekneveléssel hogy fér össze. Ha fontosnak tartod a szakmát, meg fogod találni a lehetőséget hogy benne maradj. Ha a gyereknevelést tartod majd fontosabbnak akkor arra is meg fogod találni a lehetőséget. De most ne azon stresszelj, hogy mi lesz majd az 4-5. gyereknél, azt majd kitalálhatod felnőtt fejjel akkor amikor már megvan az első 2-3. Ha tényleg akarsz annyit is.


Hogy tényleg orvos akarsz lenni azt meg ne úgy döntsd el, hogy voltál kórházban egy hetet, mert ha mittomén egy légitársaságnál lettél volna annyi időt lehet pilóta akarnál lenni. Most akkor is orvos akarnál lenni ha a családod egyébként lebeszélne róla? Vagy csak nyugtáztad hogy lehet nem annyira rossz az de igazából nem is gondolkodtál volna el rajta, ha nem akarják beléd szuggerálni? Én egyszer sem akartam volna még orvos lenni kórházban töltött idő után, csak azért mondom.


TLDR: ne a szüleid tervezzék a családodat pont úgy ahogy a munkádat se.

2020. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Még a csecsemő gondozáson gondolkozom, de nem tudom pontosan, az mivel jár. A kisgyerekeket NAGYON szeretem.

Az egyetemet meg tudnám csinálni, ha nem vagyok lusta a tanuláshoz, megvan hozzá az eszem.

2020. aug. 1. 23:44
 8/20 A kérdező kommentje:
6-os, neked is nagyon köszönöm a választ! Gyerekeket szeretnék, és lehet, hogy tényleg ez csak egy hirtelen felindulás. Majd pár év múlva meglátjuk.
2020. aug. 1. 23:47
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ha annyira megtetszett és tényleg szeretnél orvos lenni, akkor biztosan megoldható a munka mellett a család is.

De ha nem is orvos akkor mondjuk csecsemőgondozó,apolónő,szociális gondozó. Anyukádnak pedig mondd el hogy neked tetszik ez a munka. Olyat tanulj amit szeretsz majd csinálni. De lehetsz mondjuk magánorvos is.

2020. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

A válaszokat offoltam, de a kérdésed végigolvastam.

Szóval, előszöris: azt válasz amit Te szeretnèl!

Én 11.es vagyok. Eü felé fogok tovább menni. Hasonló okok miatt nem választom az orvosit, szóval inkább diplomás nővérke leszek, jobban megéri.

2020. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!