Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen önző anyával? Beszéljek vele vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés

Anyám régebben jobb beszélgetőpartner volt, érdeklődött irántam, ahogy én is iránta. Nem idős, 48 éves, de az utóbbi hónapokban már csak saját magáról képes beszélni. Már alig kíváncsi rá, mi van velem, megkérdez, de félbeszakít, nem hallgat végig.

Felhív és mondja a gondjait, mintha nekem lennének. Ha nekem van problémám, az lekicsinyli. Csak azért hív el magához, hogy magáról beszéljen, nekem ez már nagyon terhes. Nem érdekli a közelgő esküvőm, nem érdekli a munkám, a barátaim, semmi nem érdekli. Csak a maga kicsinyes munkahelyi történeteit mondja, hogy ki mit pletykált, ki mit szólt be neki stb.

Mit mondjak neki? Hagyjam rá vagy beszéljek vele?



2020. aug. 5. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Hagy rá, nem érdemes belemenni
Érdemes felvetni neki a problémát
Egyéb
31 szavazat
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia, én is hasonló helyzetben vagyok. Próbálj meg mindenképp beszélni vele, nehogy teljesen eltávolodjatok egymástól. Mondd meg neki, hogy neked ő egy nagyon fontos személy az életedben és, hogy benne bízol meg a legjobban. Szükséged lenne rá, hogy támogasson téged és tanácsokat kapj tőle. Azt is megmondhatod, hogy ő is számíthat rád, de neked már kicsit sok, hogy állandóan csak magáról beszél.
2020. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem beszélj vele, egy próbát megér.
2020. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!