Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már teljesen el vagyok kesered...

Már teljesen el vagyok keseredve. Mi ez az egész?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, idén fejezem be az egyetemi tanulmányaimat, utána doktori képzésre szeretnék menni és dolgozni. Van egy három éves kapcsolatom, nemsokára összeköltözünk egy albérletbe.

Apukám mostanába többször mondta, hogy ha gyerekem lenne, vagyis ha nem is tervezetten de úgy sikerülne, meg kell hagyni mert ki tudja máskor összejön-e. Múltkor még csak javasolta de ma meg azzal jött, hogy 23-24 éves koromban lehetne már gyerekem, hogy 27 éves koromban nem fogok senkinek kelleni. Meg hogy akkor nem albérletbe kellene menni hanem saját lakásba. Mondtam neki, hogy én először karriert akarok, pontosabban legalább szeretnék elkezdeni dolgozni, stabil munkahelyen, különben mire legyen gyerekem, szeretnék felvételt nyerni a doktori képzésre és különben is, az se biztos, hogy a párom szeretne és ha ő nem, akkor én nem kényszeríthetem rá. Különben is, én 23-24 évesen egyáltalán nem akarok gyereket, nem lenne türelmem folyton otthon ülni vele és akkor mi lenne a karrieremmel ha már az elején egy gyerekkel kezdek?

Hitelt még nem akarnék a párommal felvenni, ahhoz több biztonságra lenne szükség.

És még hozzátenném, hogy apukám amúgy daganatos beteg, jelenleg mozogni is nehezen mozog, miatta is aggódok épp eleget, biztos megőrülnék ha még egy gyerekem is lenne.

Megmondtam neki, hogy majd akkor lesz ha én akarok.


Olyanokat is mondott, hogy anyukámnak is én későn lettem és úgy fogok járni mint ő meg ilyenek.


Tavaly még fel se hozta a témát, nem tudom most mi lett vele. Vagy az összeköltözéses albérlet miatt vagy amiatt hogy betegsége van és fél, hogy nem látná az unokáját vagy nem értem. De akármi is az indok, én egyáltalán nem vagyok kész egy gyerekre. Még így sem tudom annyira kihasználni a fiatalságom amennyire szeretném különböző körülmények miatt, emiatt is sajnálkozok épp eleget, egy gyerekkel még nehezebb lenne.


Már amúgy fontolgatom, hogy megölöm magam, csak ne kelljen ezt a sok nehézséget elviselnem. Az ő betegsége, ez a gyerek-téma, az egyetem, a párkapcsolati problémák (szeretjük egymást a párommal de nem a legjobb a kapcsolatunk mert mindkettőnknek sok az aggodalma).


Most apukámnak ez miért lett olyan fontos?

Már összevesztem vele, kiabáltam is mert annyira felhúzott, hogy nem érdekli a véleményem.



2020. aug. 13. 10:19
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Szerintem az lenne ideális ha legkorábban 26 éves koromban vállalnék gyereket de inkább 27 és 30 között. És tényleg, még sosem volt rendes, állandó munkahelyem, nem kellene a semmire gyereket vállalni. A párom se menne ebbe bele.
2020. aug. 13. 10:22
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Most, hogy írod daganatos, lehet azt érzi neki már nem lesz unokája mert nem éli meg. Van nagyobb tesód? Unokájuk van már?
2020. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs nagyobb tesóm, unokájuk sincs. Amúgy anyukámat nem zavarja, szerinte is ráérek még a gyerekkel, úgy gondolja, ahogy én, hogy van elég baj, nem kell még egy gyerek is. Apukám piszkál csak a témával.
2020. aug. 13. 10:29
 4/28 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy bárcsak ennyi problémám lenne, mint neked... Azért " akarod magad megölni" mert apád unokát akar... Hát ez vérlázító komolyan. Vicc a mai fiatalság.


Ne kiabálj vele, mert épp elég baja van a betegségêvel... Inkább támogatnád,segítenéd benne. Nekem 2 hónapja apám hirtelen ment el, bűntudatom van. Szóval ne baszogasd a faterod. Rázd le annyival, hogy ez meg ez után majd..

2020. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Igen, nekem ez is épp elég nehéz. Nemcsak azért fontolgatom az öngyilkosságot mert unokát akar hanem mert beteg, mert alig tud mozogni, mert minden nap tiszta ideg vagyok a betegsége miatt, mert még az egyetemen is most lesz az utolsó évem, ez is egy nyűg nekem, ott is lesz épp elég dolgom, az is idegesít, hogy nem lehet olyan a fiatalságom amilyet szeretnék, az is, hogy a párommal sem elég jó a kapcsolatom. Van nekem elég problémám és igenis, már egyre nehezebben bírom!

Amúgy meg piszkosul idegesítő, hogy apám nem fogadja el a véleményem. A betegsége ellenére el kellene fogadnia, hogy én még évekig várni akarok a gyerekkel. Lehet később megbánnám és akkor én innám meg a levét annak, hogy rá hallgattam.

2020. aug. 13. 10:34
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

"Már amúgy fontolgatom, hogy megölöm magam, csak ne kelljen ezt a sok nehézséget elviselnem. "

Most ez komoly?!

Nemár.

2020. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Amúgy örülnék ha a lényegre reagálnátok és nem mellébeszélnétek.
2020. aug. 13. 10:34
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez az öngyilkosság is a lényeg része.
2020. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Most akkor egy kis megjegyzés: azt nem bírom megérteni, hogy miért nem lehetnek mások velem empatikusabbak. Miért csak nekem kellene másokkal? Például a párom is irritábilis, könnyebben felhúzza magát, többször visszamondta dühében az albérletet ha épp nem volt minden tökéletes köztünk. Apukámnak sokszor mondtam már hogy elkeserít a betegsége, hogy minden nap aggódok miatta, látja milyen ideges vagyok és mégis piszkál, hogy nem kell várni a gyerekkel.

Mindenki láthatja, hogy van épp elég problémám, miért kell még rátenni egy lapáttal?

2020. aug. 13. 10:41
 10/28 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tényleg: azt miért nem tudja apukám elfogadni, hogy én nem akarok még gyereket és várni akarok? Hogy nem akarok 1-2 éven belül. Miért nem látja át, hogy ezen kívül is van épp elég probléma (az ő betegsége, nekem az egyetem még tart, a párom apukáját is műteni fogják, neki is súlyos betegsége van, még csak most fogunk összeköltözni, először is látni kellene milyen) és ezek mellé kicsit sem hiányozna egy gyerek?
2020. aug. 13. 10:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!